El tırnaklarının beyaz olması beyaz lekeler

  • Konbuyu başlatan Beyazmelek<<<<<<<<<
  • Başlangıç tarihi
B

Beyazmelek<<<<<<<<<

Forum Okuru
El tırnaklarının beyaz olması beyaz lekeler
El tırnaklarının beyaz olması beyaz lekeler neyin habercisi

Selam

Yaklaşık bir buçuk iki aydır el tırnaklarında beyaz beyaz lekeler oluyor tırnak diplerinden çıkan beyaz lekeler daha önce olmazdı . Şimdi niye oluyor sağlığım da herhangi bir sıkıntı yok gibi tırnaklarımın beyazlaması beyaz lekelerin sebebi nedir sağlıksız bir durum belirtisi olabilirmi bu konuda ne yapabilirim . Daha önce bu beyazlama yoktu sağlığımla ilgili bir sıkıntı olma ihtimali var mı bilgi verir misiniz
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

El tırnaklarında görülen beyazlamalar özellikle tırnak diplerinden başlayarak tırnak uçlarına doğru ilerleyen beyazlamalar bazı rahatsızlıkların belirtisi olabilir. Tırnak mantarı, vücuttaki keratin hormonu yetersizliği, kalsiyum eksikliği ve kansızlık bunların en başında gelen sebeplerdir.

Ama genelde kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan bir durum söz konusudur. Genellikle kalsiyum eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Kalsiyum ağırlıklı yiyecek ve içecekler tüketirsen tırnaklarındaki beyazlamalarda geçecektir .

C vitamini eksikliği çinko ve mineral eksikliği de aynı şekilde beyazlamalara sebep olur. bütün bunları içeren kompleks vitamin kullanırsan tırnaklarındaki beyazlamalar kısa bir süre sonra geçecektir.
Yine de tırnaklarındaki beyazlamalar geçmiyorsa bir doktora görünmen de fayda var
 

Benzer İçerikler

Üst