Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ?

K

Kevsertugba28

Yeni Üye
Üye
Ben en son 7 martta Adet gördüm. Ve ella hapını 1 ayda iki defa kullandım . Cok fazla sancim sırt agrim var ama hasta olmuyorum beyaz akıntımda var 3 defa da test yaptım olumsuz cikti. . Hamile miyim?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ertesi gün hapı acil durumlarda kullanılır. Cinsel yönden aktifseniz uygun bir korunma yöntemi seçin. Ertesi gün hapları sık sık kullanıldığın da hormonları boazabilir, adet döngüsün de değişimlere neden olabilir.İlaveten ertesi gün haplarının güvenirliği % 85-90 dır yani bu ilacı kullananlarda gebelik söz konusu olmaktadır. Siz test yapmışsınız sonuç negatif. Gecikmenizin nedeni ilaç kaynaklı gebelik söz konusu değil.
 
S

Supjektif

Forum Okuru
Merhaba ikişkiden 8 saat sonra elle hap kullandım . İlişkide prezervatifi son anda kullandık . 21 inde doğurganlık seviyemin yüksek olduğu tarihte bu yaşandı sonrasında baktım ve korktum fakat tüm önlemleri aldık. Sorum adetim 8 gün gecikti sizce hanile kalmak mümkün mü ?
 
K

Kevsertugba28

Yeni Üye
Üye
Cok teşekkür ederim. Bugün de ilk idrarla yaptim yine negatif çıktı. Ella 10 gün falan geciktirir mi yani? 1 ayda 2 defa kullandim ella ilacını tahmini ne kdr bi gecikme olur? Bütün belirtiler var. Ara ara sancı, sırt ağrısı, akıntı var ama hala adet olmadim.


OTE="Uzman SühaN, post: 1030423, member: 66432"]Ertesi gün hapı acil durumlarda kullanılır. Cinsel yönden aktifseniz uygun bir korunma yöntemi seçin. Ertesi gün hapları sık sık kullanıldığın da hormonları boazabilir, adet döngüsün de değişimlere neden olabilir.İlaveten ertesi gün haplarının güvenirliği % 85-90 dır yani bu ilacı kullananlarda gebelik söz konusu olmaktadır. Siz test yapmışsınız sonuç negatif. Gecikmenizin nedeni ilaç kaynaklı gebelik söz konusu değil.[/QUOTE]
Cok
 
2

2369852

Forum Okuru
ilişkiden 4 saat sonra ella kullandım aradan 7 gün geçti bugün adet oldum parçalı pıhtılı geliyor hamile değilimdir değilmi?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, şüpheli ilişki sonrası ella hap kullanmış 7 gün sonra beklenen adetiniz gerçekleşmiş bu durum da gebelik söz konusu değil. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.
 
İ

İsimsizanne

Forum Okuru
27sinde Ella içtim sonradan bişe olmayınca tarlusala başladım ve hiç bişe olmadı hamile miyim ellayı 15dk sonra aldım ve ben 10 Mayıs’ta ölü bebek nedeniyle kürtaj olmuştum 27sinde içime boşaldı eşim istemiyorum bi tane kızım var düşünmüyorum şu şekilde düşündüm gebelik falan olmadığı için hiçbir belirtide olmadı diye düşünüyorum adet öncesi gelen hafif beyaz akıntı oluyo sadece
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
İlaca bağlı kanama yaşamışsınız adetiniz de gecikme olursa test yaparsınız. Ertesi gün hapları gebelikten % 100 koruma sağlamaz.
 
D

demmettt

Yeni Üye
Üye
Merhaba, son regl tarihimin baslangici 10 mayis ve bitisi 14 mayis idi. 1 haziranda korunmasiz iliskiye girdim fakat iceri bosalma olmadi, 4 haziranda ella kullandim, takvimime gore 8 haziranda regl olmam gerekiyordu ama hala olmadim. Bu surec icinde 3 tane gebelik testi yaptim hepsi negatifti. Ayni zamanda cok fazla stres ve uzuntu yasadim bu donemde. Hamile olma ihtimalim var mi? Yoksa stres uzuntu faktorleriyle ella hapinin 19 gun geciktirmesi normal mi?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Ella kullanımı sonrası adet gecikmesi yaşamışsınız ve test yapmışsınız sonuç negatif bu durum da gebelik söz konusu değil. Muhtemelen stres ve ellaya bağlı olarak gecikme yaşıyorsunuz. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olun..
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz. Ertesi gün hapı kullandığı halde gebe kaldığını rapor edenler vardır. Ella sonrası adet gecikmesi beklenen bir durum olmasa da gecikmeler söz konusu olabilir. Tedbiren gebelik testi yapmanızı öneriyorum.
 
E

esmanhna

Forum Okuru
Erkek arkadaşımla ilşkiye girdim ardından ella aldım olay 16 gün önce gerçekleşti şimdi adetim gecikti hamile olabilirmiyim
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ella hap kullanımı ve gebelik olasılığı ile ilgili her gün sorular almaktayız . Ertesi gün hapı olan ella nın güvenirliği %85-90 dır yani ilaç şüpheli ilişki sonrası kullanıldığı halde gebe kalma olasılığı vardır. Adet gecikmeniz var bu durum da gebelik testi yapmanız faydanıza olacaktır.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ertesi gün hapı olan elle , gebelikten % 100 korumaz. Ella kullandığı halde gebe olduğunu rapor eden kadınlar olmuştur. Beklenen adet döneminizde gecikme olursa test yapın.
 
Üst