Merhaba ; Birliktelik esnasında ejakülasyon olup olmadığını bilmiyorsunuz.Bu yüzden bizde size olasılıklı yorum yapmak durumundayız. Ertesi gün hapları %100 gebelikten korumaz.Güvenirlikleri %85-90 dır. Test yapmışsınız sonuç negatif .Muhtemelen ilaç kaynaklı bir gecikme yaşıyorsunuz.Bir kaç gün içinde mensiniz gerçekleşmez ise tekrar test yapın ve sonuca göre hekime görünün.

Merhaba nişanlımla sürtünme yoluyla birlikte olduk ve şuan bakireyim vajinama da boşalma olmadı sadece zevk suyu dedikleri o salgıdan girdiğini hissettim ve adetim 5 gün gecikti hamile kalmış olabilir miyim ilk seferinde ella kullandım fakat ikinci aynı durumda kullanmadım

Merhabalar,

Muhtemelen yaptığınız stres kaynaklı bir gecikme yaşanmıştır hamile olduğunuzu düşünmüyoruz. Tabiki net birşey olsun derseniz lütfen test yaptırın ve işinizi şansa bırakmayın.

Saygılar.

Merhaba zevk suyunun vajinaya girdiğini hissetmişsiniz. Zevk suyula düşük ihtimalde olsa gebe kalmak mümkündür. Gecikmeniz ya gebelik yada stres kaynaklı.Tedbir amaçlı test yapmanız da fayda var.

Merhaba 28 mayıs mens tarihimdi ama olmadım böyle bazen gecikmeler yapabiliyor normalde de Zaten ama 2 Haziran'da eşimle ilişkiye girdim içime boşaldı mı emin değilim ella tablet kullandım 24 saat içinde adetim 17 gün gecikti şimdi yoğun kahverengi lekeler geliyor sancıyla birlikte normal mi nedir acaba ilacın etkisi mi yoksa başka bişey mi ? Cevaplarsanız çok memnun olacağım

Merhaba, ella gebeliği %100 engellemez. Güvenirliği %85-90 dır. Daha önceki benzer sorularda da bunu belirtiyoruz. 17 gün gecikme olması da normal değil. Ella üzün süreli gecikme yapmaz. Gecikme ya gebelik kaynaklı,ya hormonal bir problemden ,rahim kaynaklı bir sorundan yada stresten olabilir. Kanamanız tamamiyle sökülmez , lekelenme devam ederse hekime görünün. Ayrıca tedbir amaçlı gebelik testi yapın..

Merhaba, ella gebeliği %100 engellemez. Güvenirliği %85-90 dır. Daha önceki benzer sorularda da bunu belirtiyoruz. 17 gün gecikme olması da normal değil. Ella üzün süreli gecikme yapmaz. Gecikme ya gebelik kaynaklı,ya hormonal bir problemden ,rahim kaynaklı bir sorundan yada stresten olabilir. Kanamanız tamamiyle sökülmez , lekelenme devam ederse hekime görünün. Ayrıca tedbir amaçlı gebelik testi yapın..

Fakat şöyle bi durum oldu ben Ela'yı birden fazla kullandım 1 ay içerisinde onun etkisi olabilir mi bide ilişkiden 4-5 gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı

Bir ay içinde birden fazla ella kullanmanız hormonlarınızı alt üst eder .Durumunuzun nedeni de birden fazla ella kullanmak.. Madem birliktelik yaşıyorsunuz etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanın . Ertesi gün hapları sürekli gelişi güzel kullanılmaz.

Geri