Kan testi hastanelerde yapildiginda ileride cevremizden ya da ailemizden herhangi birinin ogrenmesi mumkun mudur

merhaba
İliskiden sonra 24 saat icinde ertesi gun hapi aldim,11 gun surecek sekilde regl oldum fakat bu ay regl olmadim gecikti,normal midir?

Merhaba, daha önce ella kullanım sonrası beklenen regl gerçekleşmiş.Bu durumda gebelik söz konusu değil. Ertesi gün hapları döngünüzü değiştirebilir.Bir kaç gün içinde regliniz gerçekleşmez ise jinekoloğa görünüp muayene olun.

Çok teşekkür ederim. İnternette gebelik belirtisi olarak karında seğirme ve sık idrara çıkma belirtilmiş. Yalnız dediğiniz gibi karnımda çok gaz var ve bunu nasıl gidereceğimi de bilmiyorum... Ella hapının hormon dengesini bozduğunu farkındayım. Bunun için bir öneriniz var mıdır? Çok teşekkür ederim tekrardan...

Hormonlarınız için jinekoloğa görünün gerekli tetkitler yapılır ona göre değerlendirme ve tedavi seçeneği uygulanır. Gaz probleminiz içinde dahiliye doktoruna görünün.Hekim gerek görürse başka bir bölüme sevk edilebilirsiniz.

Aynı adet döngüsü içinde 2 gün arayla ella kullandım. Yan etkileri ve hamilelik riski hakkında bilginiz var mı?

Ella korunmasız birliktelik sonrası acil durumlar için kullanılır.Sık kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Sonuçta hormon bazlı ilaç Bu tür ilaçları bilinçsiz tüketim hormonlarınızı bozar. Şayet sık birliktelik yaşıyorsanız size uygun bir korunma yöntemi tercih edin. Ayrıca ella % 100 gebelikten korumaz. Güvenirliği %85-90 dır. Ella kullanıp hamile kalanlar da mevcuttur. Şayet döneminizde gecikme olursa tedbiren gebelik tsti yapın.

Merhaba nişanlımla ilişki yasadım ve boşalma olup olmadıgından emin olmadı yarım saat içinde ella hapı
kullandım ayın 13ünde regl olmam gerekiyordu olmadım test yaptım negatif sonuç bende Protestan hapından kullanmaya basladım 2 gündür kullanıyorum sırtımda ve belimde sızı hissediyorum normal mi hamile olabilir miyim?

Geri