ella yumurtlamayı önlüyor diye okudum nişanlımla ilişkiye girdim boşalma oldu ella hap yuttum 11 gün sonra adet oldum hamilelik yoktur değilmi

Ella yumurtlama gerçekleşti ise gebelikten %100 korumaz. Şüpheli ilişki sonrası mensiniz gerçekleşmiş. Bu durum da gebeliğin söz konusu olmadığını belirtelim. Durumunuz dan emin olmak adına yine de gebelik testi yapın.

Arkadaşlar merhaba;
Erkek arkadaşımla 22 şubatta ilişkiye girdik zevk anında dikkatinden kaçmış olabileceğinden terettüt ederek 30 dk içerisinde ella içirdi. Fakat geri çekilme yöntemiyle kontrol ettiğimde hala sertti ve tamamiyle dışarı boşaldı. Haptan 2 gün sonr 6 gün ara kanamam oldu 2 gün kahverengi akıntı geldi daha sonra regl olmadım hap geciktirmiş olabilir mi kesinlikle test yaptırma taraftarı değilim. Her aksam regl belirtim oluyor fakat sabah normale dönüyorum

Arkadaşlar merhaba;
Erkek arkadaşımla 22 şubatta ilişkiye girdik zevk anında dikkatinden kaçmış olabileceğinden terettüt ederek 30 dk içerisinde ella içirdi. Fakat geri çekilme yöntemiyle kontrol ettiğimde hala sertti ve tamamiyle dışarı boşaldı. Haptan 2 gün sonr 6 gün ara kanamam oldu 2 gün kahverengi akıntı geldi daha sonra regl olmadım hap geciktirmiş olabilir mi kesinlikle test yaptırma taraftarı değilim. Her aksam regl belirtim oluyor fakat sabah normale dönüyorum

Gebe olduğunuzu düşünmüyorum fakat gebelik testi yaptırmanızı öneriyorum. Gebelik testi yapmadan durumunuz hakkın da bilgi edinemezsiniz .

Merhaba arkadaşlar, ben 13 Şubat günü sevgilmle iliskiye girmedim fakat sürtünme yasadik, o zamanda sevgilim tam vajinal kısmına değil popo kismmimaz bosaldi, hala kizlikzarim bozulmadı fakat ben korktum ertesi günü Ella ilacını kullandim, ve o günlerde adet günümdu, ben ilacı kullandıktan 3 saat sonra adet oldum, aradan 1 geçti fakat şuan adetimde gecikme yasiyorum, hamile kalma olasılığım yoktur degilmi, Ella gecikme yapıyor diyorlardi

sevgilimle adetime 3-4 gün kala ilişkiye girdik içime boşaldı 2 gün içerisinde ella kullandım adetim 4 gündür gecikiyor hamile olma olasılığım var mı?

Mrb. Reglim bittikten 3 gün sonra Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik.ilişkiye girdikten 4saat sonra ella içtim.1gun sonra tekrar ilişkiye girdik ve 2.kez ella içtim.adetimden 24gun geçti. Tarlusal kullanmama ragmen regl olamadım.gebelik durumu söz konusu olabilirmi?

Mrb. Reglim bittikten 3 gün sonra Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik.ilişkiye girdikten 4saat sonra ella içtim.1gun sonra tekrar ilişkiye girdik ve 2.kez ella içtim.adetimden 24gun geçti. Tarlusal kullanmama ragmen regl olamadım.gebelik durumu söz konusu olabilirmi?

Merhaba, ella % 100 gebelikten korumuyor . Bu ilacı kullananlarda gebelik söz konusu olabiliyor. Gecikmeniz ya ilaç yada gebelik kaynaklı. test yapmanızı sonuca göre de hekime görünmenizi öneriyorum.

erkek arkadaşımla sık sık birlikte oluyoruz durum ani gerçekleştiği için hemen ella alıyorum bu ay 4 defa kullandım ama adet olmadım hamile kalma ihtimali varmıdır?

Ella acil durumlarda kullanılan bir doğum kontrol yöntemidir. Güvenirliği % 85-90 dır. Bir ayda birden fazla kullanım adet döngüsünde bozulmalara neden olabilir.Ayrıca ella % 100 gebelikten korumaz. Cinsel yönden aktifseniz daha etkili bir doğum kontrol yöntemi tercih edin. Ayrıca hamilelik ihtimaline karşı gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

Geri