Elma sirkesi iksiri

MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Elma sirkesi iksiri
hamilelikte elma sirkesi kullanımı hamilelikte elma sirkesi gebelikte kullanılırmı gebelikte kullanımı
Kızlar elma sirkesi deyip geçmemk lazım.Meğer ne çok işe yarıyormuş.Mutlaka okuyun kızlar işinize yarayacak bir çok bilgi var:):)
elma-sirkesi-1-3013.jpg

Binlerce yıl önce, mahzende unutulan bir şaraptan tesadüf eseri keşfedilen sirkenin, ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok derde deva olduğunu biliyor musunuz?. Özellikle elma sirkesinin pırıl pırıl saçlar, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmanızda çok önemli katkıları var. Fersan, size evde kolayca uygulayıp, baharın yorgun cildinizde bir çiçek gibi açmasını sağlayacak önerilerde bulunuyor. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesini güzelliğiniz için denemediyseniz, şimdi tam zamanı...
elma-sirkesi-2-3606.jpg

* Kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

* Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.
* Ciltteki lekelere: Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.
* Varisli damarlara: Bir bezi elma sirkesine batırıp, sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.
* Zayıflamak için.:.. Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
* Kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Bunu uyguluyorum gerçekten işe yarıyor tavsiye ederim kızlar:)
 
jnevin

jnevin

Hamiş Melek
varislerime denicem bende soğuk suyla masaj yapıyom ama bide bunu deniyim tşk
 
A

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
saçalrımdaki kaşıntı için kullanıyorum saç diplerime döküp bekletiyorum 15 dk sonra yıkıyorum bide durulama suyuna kouyorum harika oluyor saçalrd aprlakalık ve dolgunluk veriyor
 
Üst