En Faydalı Kuruyemişler Hangileridir Saraçoğlu Anlattı

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
En Faydalı Kuruyemişler Hangileridir Saraçoğlu Anlattı
İnsan sağlığına en faydalı kuruyemişler hangileridir ? Sürekli olarak tükettiğimiz kuruyemişlerden ne kadar tüketmemiz gerekiyor. Prof Doktor İbrahim Saraçoğlu sizler için anlattı biz de hemen konulandırdık değerli meleklerim. Yararlanmanız ve faydalanmanız dileğiyle... Sorularınız Olur ise lütfen bizlere iletmekten çekinmeyin. Ayrıca konunun sonunda ilgili videoyu da sizler için ekleyeceğiz. Dileyen konuyu okur dileyen videodan izler siz bilirsiniz :)

En yararlı kuruyemiş hangisi.jpg


Saraçoğlu konuşmasında ölçünün kaçırılmamasına özellikle dikkat etmeniz gerektiğini söyledi. Sevdiğiniz şeyde ölçüyü kaçırırsınız aman ha avuç avuç yemeyin ve buna dikkat edin diyerek hemen sıralamasına başladı.

CEVİZ YARARLI BİR KURUYEMİŞTİR

Beyinin yüzde 60 gibi bir seviyesi yağdan oluşur ve beyine sağlıklı yağların gitmesi gerektiğinden dolayı Cevizin özellikle tüketilmesi gerektiğini söyledi. En pallı diğer kuruyemişlerden Antep fıstığına geçti.

ANTEP FISTIĞI SAĞLIK KAYNAĞI VE TROMBOZİT DÜŞÜKLÜĞÜNE İYİ GELİR
Trombozik özellikle 60-50-70 gibi seyrediyor ise ve bunun normali de 140-440 arasında olması gerektiğini söyledi. Özellikle Trombozit belirli hastalıklara bağlı olarak düşme gösterir özellikle trombozik düşüklüğü 30 seviyesinin altında hastalara kan verilir. Trombozit düşük ise 15 öğleden önce 15 öğleden sonra olmak üzere bunu kesinlikle tüketmeniz gerektiğinin altını çizdi.

YER FISTIĞININ FAYDALARI VE ZARARLARINI DA ANLATTI
Özellikle tuzlu fıstık içerisinde en fazla kolesterol olan kuruyemişlerdendir. Mümkün olduğu kadar özellikle tüm kuruyemişlerin az kavrulmuş ve hatta kavrulmamış olanlarının tüketilmesi hususunda önemli bilgiler verdi Saraçoğlu. Kuruyemişlerin içerisinde yer alan yağın yüksek ateşte yakılmasından dolayı bu kuruyemişler özelliklerini yitirerek kanseri tetikleyen yapıların ortaya çıktığının altını çizdi.

tuzlu fıstık kolesterolü arttırır.jpgAY ÇEKİRDEĞİNİN FAYDALARI ZARARLARI NELERDİR NASIL TÜKETİLMELİ ?
Özellikle yağ asitlerinin oksitlenmesinden dolayı kavrulmuş olanların tüketmemesi gerektiğinin altını çizdi.


KABAK ÇEKİRDEĞİ HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİYOR
İyi huylu prostat sıkıntısı çekenlerin Özellikle Avrupada kabak çekirdeği tabletlerinin satıldığına dikkat çeken Saraçoğlu, Prostat büyümesi ile sıkıntısı olanların sabah ve ö.sonra birer avuç yenmesi gerektiğinin altını çizdi. Tabiki yine kavrulmuş olmayanından tüketilmesi gerektiğini söyledi.

BADEM ORTA SEVİYEDE BİR KURUYEMİŞTİR KAVURMADAN TÜKETİNİZ
Badem genel olarak orta yolda mümkün mertebe çerezlerin tamamından istifade edeceksiniz, sağlıklı yağlarından istifade için kesinlikle kavrulmuşlarının tüketilmemesi gerektiğini badem için de dile getirdi.

YÜKSEK ASİT SALGILAYAN MİDENİN İLACI LEBLEBİ
Özellikle yine kavrulmamış olan ve mideleri sürekli olarak asit salgılayan kişilerin leblebiden istifade etmesi gerektiğinin altını çizdi. Günlük yemiş tüketiminde fazlaya girilmemesi gerektiğini zaman ölçüsü ile bir avuçtan fazla tüketilmemesi gerektinin altını çizdi.

VÜCUDUMUZA EN FAYDALI KURUYYEMİŞLER HANGİLERİDİR Günlük çerez kuru yemiş tüketimi nasıl olmalıdır fazla tüketilmesi durumunda vücudumuza zararlar nelerdir ? Sorularınızın tamamına hatta Saraçoğluna ulaşmak isteyenler de aşağıdaki videoyu izleyerek gerekli bilgiyi alabilirler.

Sağlık dolu huzur dolu günler diliyorum.

 
Üst