1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım

  Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bir bebek sahibi olmak bazen yıllar alsa da bazen de kısa bir sürede hamilelik gerçekleşebiliyor. Eğer anne ve babanın herhangi bir sağlık sorunu yoksa gebelik istendiği zaman gerçekleşebiliyor. Tabi en başta Allah'ın izni ile demek en doğrusu olacaktır.
  Şu unutulmamalıdır ki bebeğinizin cinsiyeti ne olursa olsun öncelikle önemli olan bebeğinizin sağlığı ve hayırlı bir evlat olmasıdır.
  Ama işte insanoğlu hani olmayandan ister ya.. Kızı olmayan kız oğlu olmayan da erkek bebek ister. Tabi bunun tam tersi olan durumlar da vardır. Olsun da hiç farketmez yeter ki sağlıklı olsun diyenleri de unutmamak gerekiyor..
  Kesin bir cinsiyet belirleme varmı tam olarak bilinmiyor ama bazı yöntemler ile birlikte beslenme düzeninin bebeğin cinsiyetinin belirlenmesin de büyük etken olduğunu uzmanlar vurguluyor.

  Peki erkek bebek isteyenler ne yapmalı? Bebeğinizin erkek olması için sizlere beslenme düzeni ve beslenme listesin de bulunması gereken gıdalar ile birlikte diğer bilgileri bu konumuz da paylaşıyorum.
  Ve dip not olarak tekrar eklemek isterim ki burada ki bilgiler yüzde yüz bir kesin sonuç içermemekle birlikte olumlu sonuca en yakın yapmanız gereken bilgilerdir.
  < Konu Resmi..>


  Bu konu hakkında bilimsel olarak kesin bir sonuç çıkartacak yöntemler iddia edilemese de, döllenme esnasında erkek bebek ya da kız bebek için ihtimalleri arttıracak cinsel birleşme pozisyonları ve buna benzer beslenme ya da daha farklı alanlarda gösterilecek ihtimamlar ortaya atılmaktadır.

  Yapılan iddiaların kesinlikle yüzde yüz sonuç doğurmadığının özellikle altı çizilmekte ve verilen tavsiyelerin sadece ihtimal arttırıcı olmasının göz ardı edilmemesi önerilmektedir. Bununla birlikte özellikle erkek bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin sorduğu “erkek bebek için ne yapmalı?” sorusunun cevabı ise şu tip önerileri içermektedir;

  pgd ile cinsiyet tahmini için tıklayınız

  Beslenme düzeni : Öncelikle gıda tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ön plana çıkmaktadır. Halk arasında geçmişten günümüze dolanan “Ye tatlıyı doğur Hakkı’yı” sözünün ortaya çıkış mantığı da bu sebeptendir.

  Bir şekilde hamilelik döneminde beslenme düzeninin ve anne adaylarının “aşerme” denilen bir yiyeceği çok fazla canının çekmesi durumunun detaylarına dikkat edildiğinde, daha çok tatlı tüketimi yapan anne adaylarının bebeklerinin erkek cinsiyetle dünyaya geldiği gözlemlenmiştir.

  Bunun dışında başka bir dikkat çeken öğe ise erkek çocuk isteyen çiftlerde, annenin hamile kalmadan önce alkali özellikler içeren gıdaları da bol bol tüketmesi dahilinde erkek çocuğa sahip olma ihtimalinin arttığı gözlemlenmektedir.

  Alkali gıdalar dediğimiz gıdaların en sık ve kolay tüketilebilecek olanları brokoli, pancar, ıspanak, lahana, sarımsak ve turptur. Bu tip gıdalar metabolizmadayken kadın vücudundaki “servikal sıvı” denilen sıvının asidik özelliklerini alt seviyeye çekerek Y kromozomunu baskın karaktere sokabilmekte ve böylece döllenmede erkek karakterin olma ihtimali de yükselmektedir.

  Bilimsel metodlar : Uzmanlar konu hakkında yaptıkları araştırmalar neticesinde bir takım metodlar ortaya çıkarmışlar ve bu metodların kesin sonuç vermediklerinin altını çizerek sadece ihtimalleri arttırıcı nitelikleri olduğunu belirtmişlerdir. Bilim insanlarının konuyla ilgili ortaya attıkları en bilinen metodlar ise şu şekildedir;

  Shettles metodu : Doktor Landrom Shettles ve Doktor David Rorvik tarafından ortaya atılan bu metodla, birleşme sonrasında erkek çocuk olma ihtimalinin yüzde yetmiş beşlere dayandırıldığı gözlemlenmektedir.

  Bu metodun bilimsel dayanağı ise Y kromozomunu ileten spermin daha hızlı hareket edebilmesi, X kromozomunun ise Y kromozomu kadar hızlı hareket edemese de ondan daha uzun süre yaşayabilmesidir.

  Yani bu durumdan yola çıkılarak kadının yumurtlama dönemine girmesine 3 ya da 4 gün kala ilişkiye girilmesinin sonucunda erkek cinsiyet spermlerinin bu kadar uzun süre canlı kalamayacağı göz önünde bulundurulmalı ve mümkün olduğunca yumurtlama sürecine yakın tarihlerde ilişkiye girilmelidir.

  Ericsson metodu : Doktor Ronald Ericsson tarafından ortaya çıkartılmış bu metod, günümüzde çoğu kadın doğum merkezinde kullanılan bir metod olarak anılmaktadır.

  Ericsson metodunda baba kobaydan alınan sperm örnekleri, laboratuvarlarda özel işlemlerden geçirilerek Y kromozomu ve X kromozomu olarak ayrıştırılmaktadır. Sonrasında ailenin cinsiyet isteğine göre bir kromozom çeşidi alınarak annenin rahmine yapay döllenme yoluyla yerleştirilmektedir.

  Whelan metodu : Doktor Elisabeth Whelan tarafından keşfedilen bu metod, ilk başta anlattığımız Shettles metodunun tam tersi doğrularını iddia etmektedir. Buna göre Whelan metodunun söylediği doğrular, erkek cinsiyet sperminin baskın durumda olmasının menstrual dönemden önceki 4 ya da 6 gün içerisinde ilişkiye girilmesi esasına dayandırılmaktadır.

  Erkek çocuk sahibi olmak isteyen bireylerin mümkün olduğunca adet dönemine girilmeden önceki süreçte cinsel ilişki yaşamalarını önermiştir. Elizabeth Whelan’ın iddiasına göre bu yöntem sayesinde erkek çocuğa sahip olma oranı yüzde altmış sekizlik olumlu oranlara dayandırılmaktadır.

  Cinsel ilişki pozisyonları : Anne adayının ve baba adayının çocuk sahibi olmak istedikleri süreçte bulıundukları cinsel ilişkilerde, cinsel ilişkiye girdikleri pozisyonların da çocuğun cinsiyetini belirleme sürecinde etkili olduğu düşünülmektedir.

  Bu düşünceye göre, kadının erkeğin üstünde olduğu herhangi bir pozisyon, kadının erkeğin önünde eğilmiş olduğu pozisyon ya da erkeğin kadının üzerinde olup kadının bacaklarının karnına kadar çekilmiş olduğu pozisyon çok daha derin seviyeli birleşmeler sağladığından dolayı orgazm sırasında spermlerin rahmin içerisine daha yakın ve daha rahat ulaşımı sağlanabilmektedir.

  Bunun dışında erkek bebek isteyen anne ve babaların cinsel birleşmeden sonra hemen yataktan kalkmamaları, erkek çocuk isteğinin gerçekleşmesi adına yapılacak cinsel ilişkide erkeğin daha şehvetli ve istekli birliktelik yaşaması ve babanın psikolojikman kendini erkek çocuk için hazırlaması erkek çocuğun olma ihtimalini yükseltmektedir.

  ERKEK BEBEK ODASI MODELLERİ

  ERKEK BEBEK YELEKLERİ

   
Erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkek bebek istiyorsanız...

  Erkek bebek istiyorsanız...

  erkek bebek yelekleri süperrr Yapılan bir araştırmada eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuğa sahip olma olasılıklarının daha fazla olduğu açıklandı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı tarafından 2 bin 155 anne adayı ile yapılan araştırmada, eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuğa sahip olma olasılığının yaklaşık iki kat daha fazla olduğu...
 2. İkiz bebeklerim olsun istiyorum ne yapmalıyım?

  İkiz bebeklerim olsun istiyorum ne yapmalıyım?

  ikiz bebeklere nasıl hamile kalınır,ikiz hamileliği nasıl olur,ikizlere nasıl gebe kalınır,ikiz bebek olması için ne yapmalı,ikiz bebekler hakkında bilgiler İkiz bebek olması için ne yapabiliriz? Bu şansı nasıl arttırabiliriz? şeklinde sorular bazen gebelik planlayan çiftlerden gelmektedir. Bazı çiftler ikiz bebekleri olmasını isterler ve bu şansı arttırmak için yöntemler ararlar. İkiz...
 3. Bebeğim olmuyor ne yapmalıyım?

  Bebeğim olmuyor ne yapmalıyım?

  çocuğum olmuyor,çocuk sahibi olmak için ne yapmalıyım,bebek sahibi olmanın yolları,hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için bilgiler Bebek sahibi olamamak ailelerin çağımızdaki en önemli sorunlarından biridir. Bunun için üreme sağlığında ciddi bir sorun olması da şart değil. Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız hayatınızda bir çok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. DOKTOR KONTROLLERİ...
 4. Erkek bebeğim olsun istiyorum ne yapmalıyım?

  Erkek bebeğim olsun istiyorum ne yapmalıyım?

  erkek bebeğe hamile kalmak için ne yapmalıyım,erkek bebek olması için ne yapmalı,erkek bebek olması için ne yapmalı,erkek bebeğe hamile kalmak için yapılması gerekenler Eger hamile olmaya karar verdiğinizde istediğiniz bebeğin cinsiyetini belirlemek için doğal yöntemlerle şansınızı arttırabilirsiniz. Tabi ki sizlere verecegimiz bilgiler ve teorilerin herhangi bir garantisi bulunmamaktadır....
 5. Bebeğin erkek olması için beslenme önerileri

  Bebeğin erkek olması için beslenme önerileri

  Çocuk sahibi olmak bir çok çiftin hayalidir.Gebelik süresi ce çift bebeğin cinsiyetini merak eder.Bazı çiftler kız bebek isterken ,bazıları da erkek çocuk isteyebiliyor.Hatta bu yüzden kız ve erkek bebek olması için bir yöntem ortaya atılmıştır.Bunlardan en çok bilineni tabiki çin takvimi.Bunun dışında farklı metotlar da var.Biz bu metodlar dan birine değinicez .Özellikle erkek çocuk...

Sayfayı Paylaş