Erkekler ne söyler Kadınlar ne anlar

İzmirella

Yeni Üye
Üye
Erkekler ne söyler Kadınlar ne anlar
Erkekler ne söyler Kadınlar ne anlar


92639.jpg

Çok meşgulüm.”
Kadın ne düşünür?:
Senin için çok meşgulüm.


Neden böyle düşünür?:
Kadınlar bu cümleyi duyduktan sonra hemen fark ederler ki, erkek arkadaşlarınızla basketbol oynamak için her zaman vaktiniz vardır. Kadınların sadece spor aktivitelerinden ve arkadaşlarınızdan kalan zamanı onlara ayırdığınızı fark etmediklerini mi sanıyorsunuz?


Ne söylemeliydiniz?:
Eğer bir ayrılığa sebep vermek istemiyorsanız, onun kendini ihmal edilmiş hissetmesine engel olun. Ona vakit ayırabileceğiniz zamanlara randevu verin ve sözlerinizi tutun. Birlikte olduğunuz zamanı ona ayırın. Aksi halde yalnız kalmanız kaçınılmaz.


“Aile içinde bir şey olacak.”
Kadın ne düşünür?:
Seni ailemin bir parçası olarak görmüyorum.

Neden böyle düşünür?:
Kadınlar sevgililerini ve arkadaşlarını ailelerine dahil etmeye erkeklerden daha yatkınlardır. Fakat sadece aile etkinliklerine davet ettiğiniz için de sizin için önemli olduğunu hissetmez. Ailenizdeki bireyler gibi ona değer verdiğinizi bilmek ister, onu ailenizin dışına ittiğinizi değil.

Ne söylemeliydiniz?:
Eğer onunla gitmeniz gerekiyorsa, onunla gidin. Fakat sevgilinizi yanınıza almayacaksanız, ona bu etkinlikten söz etmeyin. Eğer gerçekten onu ailenizden biri gibi görmüyorsanız ya da seçtiğiniz kadının sizi utandıracağını düşünüyorsanız, bunu bilmesine izin verin. Böylece ailenize katılıp katılmamak hakkında kendi kararını verebilir.

“Sadece merhaba demek için aradım.”
Kadın ne düşünür?:
Seni kontrol ediyorum.

Neden böyle düşünür?:
Bütün hayatı boyunca, muhtemelen sizin onu durup dururken aramanız için çok uğraşmıştır. Bu yüzden siz bir anda aradığınızda ve soracak bir sorunuz yoksa sizin onu kontrol ettiğinizi (haklı olarak) düşünecektir.

Ne söylemeliydiniz?:
Eğer sürekli arayan bir erkek değilseniz, bu gibi durumlarda da aramak için mutlaka bir nedeniniz olsun. Ne kadar önemsiz olsa bile onu arayıp nedenini anlatır, sonra laf arasında nerede olduğunu sorabilirsiniz. Hiç değilse şüphelenmemiş olur.

“O kadınla sadece arkadaşız!
Kadın ne düşünür?:
Yatmadık... Henüz.

Neden böyle düşünür?:
Hiçbir kadın bir erkekle bir kadının aralarında duygusal bir bağ olmadan arkadaş olabileceğine inanmaz. Kadınlara göre, diğer kadın onun sevgilisiyle ilgileniyorsa, mutlaka ondan hoşlanıyordur.

Ne söylemeliydiniz?:
Eğer gerçekten sadece bir arkadaşınızsa, onu kız arkadaşınızla tanıştırın. Bu, sevgilinizin sizi sahiplendiğini diğer kadınlara göstererek sınırlar çizdiğinize şahit olmasını sağlar. Kadınlar sevgilileriyle vakit geçiren diğer kadınları tanımak isterler.

“Erkek erkeğe dışarı çıkıyoruz.”
Kadın ne düşünür?:
Bolca bekar kadının olduğu bir bara gidip birbirimizin ilişkileri hakkında konuşacağız.

Neden böyle düşünür?:
Çünkü tıpkı erkeklerin kadınlar bir araya geldiklerinde pijama partisi yapıp, ilişkilerinden bahsettiklerine inandıkları gibi; kadınlar da erkeklerin bir araya geldiklerinde çapkınlık yapıp, bol bol içki içtiklerini farz ederler.

Ne söylemeliydiniz?:
Onun daha çok şüpheye kapılmaması için nereye gideceğinizi ona söyleyin. Kadınlar etrafınızda değilken neler yaptığınızı çok merak ederler, bu yüzden ona gecenizin ayrıntıdan uzak bir planını verirseniz, sizi rahat bırakacaktır.

“Tıpkı annemin kurabiyesi gibi olmuş.”
Kadın ne düşünür?:
Seni sürekli yaptığım gibi yine annemle kıyaslıyorum.

Neden böyle düşünür?:
Kadınlar genellikle birçok alanda sevdikleri erkeği mutlu etmek için diğer kadınlarla yarışırlar. Ne yazık ki; asla rekabet edemeyeceğini bildiği anneniz de bunlardan biridir. Eğer onun yemeğini beğendiğinizde annenizinkiyle örnek veriyorsanız; bu durumu sadece daha kötü yapar.

Ne söylemeliydiniz?:
Kimse size annenizden bir daha bahsetmeyin demiyor, fakat annenizi kız arkadaşınızla asla kıyaslamayın, hiçbir konuda.

“Muhteşem gülümsüyorsun.” (Ya da benzeri bir iltifat)
Kadın ne düşünür?:
Yaptığım bir şey yüzünden suçlu hissediyorum ve dikkatini dağıtmak istiyorum.

Neden böyle düşünür?:
Birlikteliğiniz artık sağlam temellere oturmaya başladıktan sonra, iltifatların etkileyiciliği düşer. Örneğin muhteşem görünüyorsun yerine, iyi görünüyorsun duymaya başlarız. Abartılı iltifatlar artık sadece barışma çabaları için saklanır, doğal olarak böyle bir iltifatta kadın şüphelenmeye başlar.

Ne söylemeliydiniz?:
Böyle durumlarda kesinlikle onu şüphelendirmemelisiniz. Abartılı iltifatlar etmek yerine onu dikkatini dağıtacağı bir şey yapmaya davet edin; mesela alışverişe...

“Seninle vakit geçirmeyi seviyorum.”
Kadın ne düşünür?:
Henüz seni seviyorum demeye hazır değilim.

Neden böyle düşünür?:
Muhtemelen sevginizi ona gerektiği gibi göstermiyorsunuzdur. Bunun yerine onunla ve ilişkinizle ilgili şeylerle belli etmeye çalışıyorsunuz. Bu da onun sizin bağlanmaktan kaçındığınızı düşünmesine neden oluyor. Eğer seni ile başlamayacaksa ilişkinizde seviyorum kelimesini kullanmaktan kaçının.

Ne demeliydiniz?:
Eğer gerçekten sevmiyorsanız, asla ona seni seviyorum demeyin. Fakat aşık gibi görünmekten ya da içinde bulunduğunuz grubun sizinle alay etmesinden korktuğunuz için de seni seviyorum demekten kaçınmayın.

“Bu adam da kim?”
Kadın ne düşünür?:
Seni hiç çıplak gördü mü?

Neden böyle düşünür?:
Bu tür sorular kadınlar için genellikle tehditkardır; kadına zaten sizin adam hakkında bir karara vardığınızı gösterir ve bu karar hiç iyimser değildir. Unutmayın; bir kadın, konuştuğu her erkekle yatmış olmak zorunda değildir.

Ne söylemeliydiniz?:
Direkt olarak onun erkek arkadaşlarından bahsederek konuya girmeyin. Onu sizinle tanıştırmasını bekleyin ve arkadaşlıkları hakkında detay vermesini sağlayın. Eğer sokakta karşılaştığı bir adamla sohbet etmeye başlarsa ve onu sizinle tanıştırmazsa, o zaman araştırmakta serbestsiniz...
alıntı
 
Cevap: Erkekler ne söyler Kadınlar ne anlar

Keyifle okudum gerçekten, çok iyi hazırlanmış bir yazı, ellerine sağlık canım.
 
Geri
Üst