Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

Bu ay ilk defa klomen kullandım. Reglim haftaya perşembe olması gerek. Bu hafta yaşadıklarımı yazıyorum, eğer hamilelik olursa bunlar belirtidir, hamilelik yoksa tipik regl işleyişidir. Evvelki gün bulantım oldu. Sürekli esneme ve yatıp dinlenme isteği vardı. Hafif karın ağrım oldu regl başlangıcı ağrısı gibi. Bunlar beklenen regl tarihinden 10-11 gün önce oluyor. Bugün 9-10 saat uyumama rağmen ayağa kalkacak halim yok. Tırnağımda beyaz lekelerden bir tane oldu. Hani kalsiyum eksikliğinden derler, ondan... İnşanlar bunlar mevsimler genel bitkinlik değildir :-( Kendimi hiç o havaya sokmak istemiyorum, takmıyormuş gibi yapıyorum. Daha önce çok hayal kırıklığı oldu çünkü.

Bir de şunu duydum, doğum kontrol hapı kullanmaya başladığın ilk aylarda yan etki olarak ne yaşıyorsan hamilelikte de aynı tepkileri veryormuşsun. Ne kadar doğru bilmem. Haptaki hormonla, hamilelik hormonu ile ilgiliymiş.

slm molicim.ben de yeni katıldım ve senin gibi yine hüsrana uğramak istemeyenlerdenim ama bu ay cidden çok değişiklikler var sendeki gibi uyku isteği halsizlik bacak ve kalçalarda ağrı kasığım şuan bile hafif ağrıyo adetime 1 hafta var ve çok iştahlıyım tırnağımda beyaz bi leke oldu ve tabi sık idrar problemim.yine hüsrana uğramak istemiyorum eşimde bende çok ama çok istiyoruz beklemek çok ama çok zor umarım hamilesindir ve tüm arkadaşlar umarım bu ay hepiniz hamile kalırsınız hayırlısı ile allahım bize nasip etsin:ang:

merhaba arkadaslarr sabah test yaptım iki çizgi silik çıktı hamileyimmmmmmmmm:)ama dişim halan ağrıyo ilaçta içtim bakalım iaşallah bebeğe bi zararı olmazzzz:seker:ya zaten emindim ama ne bıleyım işte üzerine gitmedim.belirtilerim acayip avuç içlerim ve yüzümde yanma,kasıklarımda ara ara adet sancısı gıbı sancı,göğüslerımde reglıme16 gun kala acıma ve uclarında tomurcuklanma,vucut ısımdan daha sıcak oluyodu göğüs ısım,:laugh:baş ağrısı ,tansıyonum düşüyodu ve bulantı oluyodu beraberındede,ayaklarım bacaklarım acayip halsizdiii,gece uyku düzenim bozulmustu ve ruya gormeye başlamıstım son zamanlar,devamlı açlık hissi,mide yanması hepsını yasadım arkadaslar ve en önemlisi reglıme 16 gun kala bende kı degısıklıgı hıssetmıstım,işallah allah hayırlısıyla sizlere nur topu gıbı evletler versın:nazar:
canım gözün aydın sağlıklı günler sizinle olsun benim de adetin 35 günü ve ben klomen kullandım bu ay halen adet olmadım:)

slm arkadaslar ne guzel hamis haberi cok buara tum hamis arkadaslarimi tebrik ediyorum darisi ben dahil tum bekleyenlerin basina diyorum . ayrica kizlar size bisey sorcam folis asitle ilgili bu sitede cok arkadaslarin kullandiklarini okuyunca bu gun bende aldim sabbah allah izin verirse basliycam ama bu ilac ne ise yariyor faydalari neler paylasirsaniz sevinirim ayrica bebise ne gibi etkileri var simdiden tesekkur ederim cevabiniz icin canlarim allaha emanet olun.

slm arkadaslar ne guzel hamis haberi cok buara tum hamis arkadaslarimi tebrik ediyorum darisi ben dahil tum bekleyenlerin basina diyorum . ayrica kizlar size bisey sorcam folis asitle ilgili bu sitede cok arkadaslarin kullandiklarini okuyunca bu gun bende aldim sabbah allah izin verirse basliycam ama bu ilac ne ise yariyor faydalari neler paylasirsaniz sevinirim ayrica bebise ne gibi etkileri var simdiden tesekkur ederim cevabiniz icin canlarim allaha emanet olun.
canım bu öncelikle üreme hücelerinin sağlığı açısından b vit. ve türevleri çok önemli, hamilelikte ise özellikle bebeğin sinir sisteminin gelişmesin folik asit ihtiyacı çok artıyormuş, beyin ve omurilik gelişiminde etkili eksikliğinde beyin ve omurilik bozuklukları görülebiliyorumuş. hamiş olunca ekstrasını folik asit tabletleri ile takviye yapıyor doktorlar, doğal olarak yiyceklerle de alabilirsin ama yiyeceklerden tam faydalanamayabiliyor vücut.

hazalcım merhaba folik asitin hiç bi zararı yok canım genellikle hamile kalmadan 3 ay öncesinde başlanması tavsiye ediliyo zaten fazla alımında da idrarla atılıyormuş bende 2 aydır kullanıyorum folik plus eğer bebş düşünüyosan onun omurilik gelişimi için çok önemli bi vitamin canım mutlaka başla

Folik asitle ilgili bir de arkadaslar benim doktorum "hamileligin sonuna kadar kullanilirsa ve hatta emzirirken de, cocugun daha zeki olmasini sagliyor deniyor ama kesin bi kanit yok" dedi.
Vücuda bir zarari olmadigindan kullanabilirsin dedi.

canlarim cok tesekkur ederim yardimci oldugunuz icin ben sabah basliycam nasipse benim aldigim marka folavit 0.4 diye bisey sizinkidemi ayni yoksa her ulkede degisiyomu ismi yani ayni ilac sanirim.

foik asit farklı türleri var cnm seninkide bi çeşiti sanırım burda folbiol ve folik plus duydum ikisinden de kullandım ben bakalım hayırlısı olsun artık

Geri