Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

he bide sunu soyluyumde daha iyi yorum yapmaniz acisindan vajinani icine deyilde disina kullaniyorum yani ic kisimla temasi olmuyor yinede tehlikelimi acaba
o zaman doktorunla görüşeceksin dışında bilmiyorum bi etkisi olup olmadığını ama yinede sen bebek düşünüyosan bırak derim

he bide sunu soyluyumde daha iyi yorum yapmaniz acisindan vajinani icine deyilde disina kullaniyorum yani ic kisimla temasi olmuyor yinede tehlikelimi acaba

canım bunu okumanı tavsiye ederimmm

Vajinan tabii ki sabun ile yıkanmamalıdır. Bunun nedeni ise; vajinanın içinde asit bir ortam bulunmaktadır. Sabunun o asit ortamını bozma olasığı çok yüksektir. Tabii vajina ile dış genital bölgeyi ayırmak önemlidir. Dış genital bölge tabii ki sabunla yıkanabilir. Vajina ise rahim ile dış genital bölge arasında kalan kısımdır.
Zaten vajina sabun ile yıkandığında çok ciddi bir yanma söz konusu olacaktır. Aynı zamanda vajina da bulunan vücut savunma bakterileri ve yararları hücrelerin yok olmasına neden olabilir. Bu da ciddi enfeksiyonlara yol açar.
Kadınların aklında birde yanlış bir düşünme bulunmaktadır. Vajina yıkama ürünleri sadece dış genital bölgeyi yıkamak için üretilmiş. Fakat bayanlar bunu vajina yıkama ürünü olarak algılarlar. Vajina içini yıkamaya yönelik ürünlerin eğer bir sorun olmadıgı halde kullanılmasını kadın doğum uzmanları tavsiye etmememktedir.
Vajinayı temizlemek gerekir mi?
Normalde vücdumuzun dışarıya bakan her bölgesinin kendi temizleme mekanizması zaten bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı çogu K.B.B uzmanları kulak ve burunların temizliğini pek önermez. O yüzden vajinanında kendine göre bir temzileme mekanizması bulunmaktadır.
Vajina kendini nasıl temizler : Vajina içerisinde süürekli olarak bir salgı bulunmaktadır. Bu salgı içinde bakterileri öldürmeye yönelik asitleri ve lokositleri içermektedir. Aynı zamanda bu salgı içinde iyi huylu bakterileri bakterileri içermektedir. Bu yüzden vajinal bir temizik yapılmasa dahi temiz kalacak bir organdır.
Eğer siz ekstra birşeyler ( yanlış şeyler ) yapmak isterseniz, bu yaptıgınız şeyler vajinanın sağlam bariyeli kıracaktır. O yüzden vajina temizliğinin ne şekilde yapıldıgı ve nasıl yapıldıgı çok önemlidir.
Genel olarak söylemek gerekirse ekstra birşey yok ise vajina temizliği diye bir yoktur. Yani vajina temizliğe gerek duymaz.

cok tesekkur ederim arkadaslar yardimlariniz icin bu ay esimin soylemesiyle biraktim hakkimizda hayirlisi arkadaslar

ya ben neden avatarıma resim koyamıyorum yardımcı olurmusunuz resimlerin boyutları falan uysada konulmuyor..

benimde ii çok şükür fatoşcum tatile girdik evdeyim.bakalım bu ayın 27si ovulasyon günü hayırlısı bakalım

eyşancım avatarı yüklemişin avatarın kendi blog sayfanda görünüyo ama burda yok yanlış yükledin galiba bu konuda yardım edemicem

ya ben neden avatarıma resim koyamıyorum yardımcı olurmusunuz resimlerin boyutları falan uysada konulmuyor..

canimcim cok basit profilimi düzenle 'ye girdiginde bir kontrol panel cikiyor sol tarafi takip et asagida "Üye resmini degistir" var. Oraya tikla acilan sayfada "avatarimi göster" secenegini sec. Hepsi bu!

Geri