Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

bebek 1 seniuzun süredir takip ediyorum inş hamilesindir sakın üzme kendini günün birinde seninde çocugunolacak buna inan asla pes etme by

teşekkür ederim canımyaa inş.hayırlısı olsun ben daha adet olmadım bu arada nerdeyse 3 adet tarihim geliyor ama bende tık yok bu kadar gecıkme hiç olmazdı..bakalım işte tedaviye baslıcam normalde bugun hastaneye gitcektımde gidemedim pazartesıye kaldı bi tedavi görmem gerekiyor benim sanırım bakalım ne olcak...misafir üye ismin neydi..ilgin için çok tesekkür ederim..

ayşe canım üzme kendini ben seniçok iyi anlıyorum aynı şeyleri yaşıyoruz uzun zamandır seni takip ediyorum belkide psikolojiktir adet olamaman inan bende kendimiçok hırpaladım ama faydası yok test yaptırıp sonucun negatif çıkması kadar igrenç bi his yok ama daha önceki yazımdaki gibi sakın pes etme ve üzme kendini dualarımseninle

Herkese iyi sabahlar, bu saat oldu ama ben uyuyamiyorum. Sizlere da:(nismak istedigim bir konu var. Ben 31 yasindayim ve 4,5 yildir evliyim. Henüz bebegim yok, gecen yil yaz aylarinda bebek yapmaya karar verdik esimle. Ancak bende polikistik over (pco) var ve maalesef kilo problemimde var:( Yillardir Diane 35 ve Metformin 850 kullandim, gecen yil doktor kontolü altinda Diane'yi biraktim ve hemen ilk denememizde hamile kaldim. Pco'lu kisilerde dogum kontrol hapini biraktiklari zaman ilk ay hamile kalma sansinin en yüksek oldugunu söylemisti doktorum. Ama maalesef kandaki hcg degerim 450lere ulastiktan sonra düsmeye basladi ve ilk hamileligim böylece düsükle sonlandi. Ardindan 3aya yakin adetim gelmedi, doktorum adetimi getirtecek ilac verdi, adetim geldi ve bu adetimin üzerinden de 2,5 ay gecti, yine adetim gecikmeli. Maalesef yumurtlama günümü bilemedigimden, hamile kalma sansimda cok düsük. Bu haftanin basinda bende tekrar doktouma gittim, adetimi getirtecek ilac istedim. Doktorum alttan muaene etti ve birden "catlamis yumurtan" dedi. Ben tam idrak edemedim, yumurtlama oldugunu ve bu yüzden tedaviye baslamak istemedigini, hamile kalmis olabilecegimi, bir hafta sonra kan testi yaptirmam gerektigini söyledi. Ve ardindan "hic de adeti geciken bir kadinin rahmine benzemiyor rahmin" dedi. Ben bundan ne anlamaliyim? Acaba hamile kalma sansim yüksek mi? Ne zaman yumurtlama oldugunu söyleyemem dedi. Ancak sunu belirtmeliyim ki, cinselligimin ertesi günü kan tahlili yaptirmistim ve negatif cikmisti. Ardindan bir iliskide daha bulunmustuk ve bir daha da baktirmamistim. Zaten o iliskimin üzerinden4-5 gün sonra doktora gittim. Doktora gitmeden önce 1-2 gün öncesinde kasiklarimda agrilar baslamisti ve doktordan sonra da (yani bu haftanin basindan beri) agrilarim oldu. Ya sol yumurtaligimda agri oldu ,yada sag yumurtaligimda, yada ayni anda. Igneli sekilde de oldu agri, normal gelip giden sekilde de. Ilk hamileligimde de bu sekilde agri olmustu. Adetim gelmeden önce hic böyle agrilarim oladifi icin, adetimin gelebilecegini tahmin etmiyorum ancak yüzümde sivilce artti, bu da acaba adetim mi gelecek sorusunu aklima getirmiyor degil... Önümüzdeki hafta kan tahlilim var ama ben meraktan duramiyorum. Bu arada asirri derecede gaz var ve ishal oldum, ayni anda kabizlik da oldu. Bunun disinda sabahleyin parmaklarim sisiyor. Dün su erken gebelik testinden aldim, idrar testi ama maalesef negatif cikti, oysa paketin üzerinde cinsellikten bes gün sonra sonucu gösterir yaziyor. Simdi aklim karisti... Bir de kan tahlili yaptirdigimda önceden, laboratuvarciya sormustum. Cinsel iliskiden hemen sonra kan da gebelik cikar mi diye. Kendisi cinsel iliskiden 24 saat sonra sonuc cikar dedi, doktorlar ise tam aksini söylüyor, yine kafam karisti... Fikirlerinizi bekliyorum arkadaslar, cok sevinirim bu konuda düsündüklerinizi yazarsaniz... Herkese iyi sabahlar dilerim, sevgilerle...

bu ayda yıne bebiş yok denemeye devam.benımde kılo problemın var doktor vucut kendını koruyor hamıle kalman zor dedı.kalsam bıle ben ve bebegım ıcın rısklıymıs kandakı şeker oranı hamılelıkte yukseldıgı için :(

artemisay bende senın gıbı dayanmayıp ılıskıden 9 gun snra kan testı yaptım cıkar cıkar ama cıkmıo adet gunun bır kac gun once knda ıdrarda da ıse adetın 4 gun gectıkten snra 2.çizgi silik olarak cıkıyor yanı hamıle oluyosun bende oleydm cunku

shekerr_hale tesekkürler cevabin icin ama tam anlayamadim ben ne demek istedigini, cikar cikar yazmissin, sonra da cikmiyo demissin? yani sana da mi laboratuvarci cikar hemen kan da dedi? ve 9 gün sonra yaptirdigin halde cikmadi... benim sorunum adetimin düzenli olmayisi, yani kistlerden dolayi düzenli degil adetim. Bu yüzden ne zaman adetimin gelecegini bilmiyorum, yumurtlamam ise olmus ama ne zaman oldugunu da doktorum söyleyemiyor. cok karisik kafam, bugün de hep karin agrim sürdü, öyle siddetli bir agri degil, gelip giden bir agri... akintim hep vardi ama simdi böyle seffaf birsey de akiyor yaninda.

Yyyardimmm lutfennnnn!!

Arkadaslar herkese selamlar. Ben size bisey sormak istiyorum. 8 ocakta adet oldum, 20 ocakta ise esimle korunmasiz iliski yasadimm. 21 inde sabah kalkar kalkmaz kasik agrisi hissettim bu agri bazen sag bazen sol olarak bugun de devam etti. Bacagima da iniyor bazen agri, Bir de carpintim oluyor. Eger tuttuysa ben en etken belirtileri ne zaman gormeye baslarim??? Kan testi ne gun yaptirabilirim ??? Cok istiyorum hamile olmayiii herseyden cokkk inanin uyuamiyorum 2 gundur hevesleniyorum esim de isi dolayisiyla yurtdisina cikti aileden birine soylemek sormak istemiyorumm lutfen bana bisey deyinnn.

Sabirsiz merhaba 20 ocakta iliskiye girmis olsan bile uc gun icinde hemen belli olmaz hamile olup olmadigin dolayisiyla ya usuttun kendini yada psikolojik durumlar yasiyorsun... yani beklemen gerekiyor canim.. 3 gunde bu kadar erken belirtiler hissetmen uzulerek soyluyorum ama imkansiz zannediyorum yumurtama gununden 2 gun once girmissin dun yumurtlama gununmus belki bir kere daha birlesme olsa sansin daha yuksek olabilir.ama hemen yapman lazim cunki yumurtlama gunun dun gecmis... yasin kac senin bu arada...

merhaba
bende sizlere bişey danışmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.regl tarihim 18 indeydi ama 23 olmasına rağmen henüz regl olmadım ama reglimden 3 gün geçince kan testi yaptırdım 0.49 çıktı herkez bir hafta sonra yine yaptır olabilir dediler.Sizcede hamile olabilirmiyim yardım edin lütfen belirtilerimde var ama bilemedim.

Geri