Ertesi Gün Hapı Ne Sıklıkta Kullanılabilir?

Ertesi gün hapları çok sık kullanıldığı zaman hormon bozukluğu yapar dolaysıyla adetleriniz düzensizleşir. Bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olun. Kısırlık kist yapmaz. Fakat cinsel yönden aktifseniz uygun bir doğum kontrol yöntemi tercih edin.

selam eşimle ilişkiye girdik bend ehamile kalmamak için ertesi gün hapı aldım sonra adet oldum ama bu ay adet olmadım testimde negatif sizce adetim neden gecikmiş olabilir

Merhaba adet gecikmesi, stresten,hormonal problemlerden,bazı hastalıklardan,ilaçlardan, vs gibi durumlardan kaynaklanabilir.Test sonucunuz negatif bu durumda gebe değilsiniz. Muhtemelen ertesi gün hapı döngünüzde değişime yol açmış

nişanlımla ilişkiye girdik içime boşalma oldu 2 gün sonra ertesi gün hapı aldım adetim 11 gün gecikti bu normalmi ?

Merhaba, ertesi gün hapı gebelikten % 100 korumuyor . Ertesi gün hapı kullandığı halde gebe kalan kadınlar var. Gecikmeniz normal değil gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

selam ertesi gün hapını ilişkiden hemen sonra yuttum 9 gün sonra kanamam oldu test yaptım negatif hamilelik ihtimali varmıdır?

Merhaba, Bir ay içinde 3 kez ertesi gün hapı içtim. Ve şuan çok korkmaya başladım çünkü fazla icilince kısırlığa sebep olabilir dediler. Beni bu konuda aydınlatır mısınız, gerçekten çok korkuyorum.

Ella hap öyle gelişi güzel kullanılan bir ilaç değil. Madem cinsel yönden aktifseniz etkili bir korunma yöntemi tercih edin. Ertesi gün hapları sık sık kullanılırsa adeti düzensizleştirir hormonları bozar dolaysıyla hamile kalmayı zorlaştırır. Bir daha sık sık kullanmazsanız sıkıntı olmaz.

Merhabalar, son adet tarihimin günü 8temmuz 2018, bu tarih sonrasında 14temmuz, 22temmuz, 1ağustos ve 7ağustos ta ella içtim halen adet olmadım bugun kan testi b hcg yaptırdım sonucum 207706 cıktı. İçtiğim ilaçlardan dolayı yüksek çıkmış olabilir mi yarın doktora gideceğim:/

Geri