estetik burun cerrahisi hakkında merak edilnler ve bilinmesi gerekenler

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
estetik burun cerrahisi hakkında merak edilnler ve bilinmesi gerekenler
prof dr tunç şafak tunç şafak dr burun estetiği profdrtunç
Burun yüzün merkezinde bulunan ifadeyi her yönden etkileyen karakteristik özel bir organdır. Genişliği, yüksekliği, derinliği ve çok önemli fonksiyonları vardır. Şekli kişisel farklılıklar göstermektedir. Estetik burun ameliyatlarında da elde edilecek sonuçların bir standart burun olmasından ziyade; her hasta için özel olarak tasarlanması, her hastanın yüz şekli ve oranlarına uygun doğal bir sonuç elde edilmesine uğraşılması gerekmektedir. Burnun kendi içindeki oranları ve yüz ile ilgili oranları, kendi içindeki açıları ve yüz ile yaptığı açılar detaylı olarak değerlendirilmeli ve planlama hasta ile birlikte hastanın beklentileri göz önüne alınarak ayrıntılı bir görüşme ile yapılmalıdır.
Estetik burun ameliyatı olmak isteyen kişinin atması gereken en önemli adım bir plastik cerraha başvurmaktır. Ameliyattan önce hasta beklentilerini ve mevcut problemlerini kendisi ne kadar iyi tanımlayabilirse ve bunu ameliyatını yapacak doktoruna anlatabilirse ameliyat sonrasında elde edilecek sonuçta o kadar istediği gibi olacaktır.

point.gif
Estetik burun ameliyatının planlanmasında daha önce kaza veya travma geçirip geçirilmediği, ameliyat olup olmadığı, doğuştan bazı problemlerinin olup olmadığı çok önemlidir.


point.gif
Solunum problemlerinin olması estetik ameliyat olmaya engel değildir. Her iki problemde aynı ameliyatla rahatlıkla tedavi edilebilir.

point.gif
Estetik burun ameliyatı olmak isteyen kişilerin arzuladıkları sonucun kusursuzluk değil düzeltme olduğunu akılda tutarak cerrahi sonrası daha iyi görünme ve daha iyi hissetme konusundaki beklentilerini doktorlarına net bir şekilde anlatmalıdır.


point.gif
Kısacası estetik burun ameliyatı yani rinoplasti, burnunuza yeni bir şekil verebilir ama hayatınızın akışına yön veremez.
 
Cevap: estetik burun cerrahisi hakkında merak edilnler ve bilinmesi gerekenler

Bu güzel bilgi için teşekürler Rüyam. Bende yeni yaptırdım burnumu..
Prof. Dr. Tunç Şafak Hoca yaptı ameliyatımı. Ellerine sağlık diyorum..
Artık tampon bile koymuyorlar. Şuur açık bir şekilde uyutularak yapıldı ameliyatım.
Cuma ameliyat oldum. Pazartesi iş başındaydım. Morluk yok, Ağrı yok..
Maşallah herşey süperdi..
 
1.5 yil oldu ameliyat olali hala ipim bile duruyo hala agriyo:puff:
Simdi doktorun adini vermeyim de adam musterisinden olmasin. Birde en meshur DR dan biri yani:))
 
Geri
Üst