1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Et beni bağlamak

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  et beni bağlamak, koparmak, zararları, sonuçları hakkında bilgiler burada arkadaşlar

  Her yaşta çıkabilen et benleri, kişinin görselliğini gölgeler ve bunun yanı sıra da ruh sağlığınıda olumsuz etkiler. Kimi insan et benlerinden kurtulmak için bağlama yöntemini seçer, kimide kopartır. Peki bu iki yöntem zararlımıdır; buyrun detaylı bilgileri bu makalemizde, edinelim Melek'lerim.


  < Konu Resmi..>
  Et Beni Bağlamak
  Et benleri çoğu zaman küçük, deri renginde veya kahverengi olup ufak saplarla deriye bağlantılıdır ancak bazen çok daha büyük leblebi veya ceviz ebadında yahut deriye yapışık topluiğne büyüklüğünde oluşumlar şeklinde de karşılaşabiliriz.
  Sık rastlanan bölgeler gözkapakları, koltukaltı, kasık gibi sürtünme alanları olup bazen de sırt ve göğüs bölgesinde oluşabilirler.

  Dokunmakla oldukça yumuşak olan et benleri eğer bir tahriş yada enfeksiyon yoksa ağrı, yanma yapmazlar.bazen kaşımak veya kolyeye, kıyafetlere takılması sonrasında kaşıntı, yanma, hassasiyet, ağrı gelişebilir ve bu durumda önce kızarıklık daha sonrada gangranöz bir yapıya dönüşebilir. Seneler içinde arttığı gibi aynı zamanda kilo alımı ilede sayıları çoğalır.
  Et benlerine tıpta acrocordon molluscum pendulum adı verilmekte ve tıbbi olarak tümüyle zararsız oluşumlardır.Bu tür benlerin kansere dönüşme riskleri yoktur.

  Doğal olarak da hastaya bu yönde artı bır tehlike oluşturmamaktadır. Güneş ışınları, sürtünme, terleme gibi ek faktörlerde oluşum hızlarını artırır.Gebelikteki hormonal etkiler, alınan doğum kontrol hapları, hormonal etkileşimle sayılarının çoğalmasında etkendirler.

  Et benlerinin sayısı genellikle birden çoktur ve bir kişide 20-30 adetle sıkça karşılaşılır.Hatta bazen bu sayı yüzlere varabilir.Kaşınması, zedelenmesi hastaları endişelendirebilir.
  Bu benler estetik olarak da bir sorun oluturur görsel olarak kir veya leke şeklinde gözüktüğünden , hastaları tedirgin eder .
  Bu tür oluşumlardan hastalarımızı kurtarmak son derece kolay ve kısa bir işlemdir.Genelde elektrokoter sistemiyle yakılma işlemi uygulanır ki bu son derece başarılı ve etkili bir yöntemdir.Bu işlemden önce ağrı duyulmaması için kremle veya ince uçlu iğnelerle anestezi uygulanır.

  Eğer çok sayıda et beni varsa geniş alanları krem sürerek 30 dakika gibi bir sürede yeterli uyuşması sağlanır . İşlem 10-15 dakikada sona erer ve sonrası ağrı hissi gelişmez.Birkaç gün içinde kabuk gelişir ve 3-5 gün içinde düşer ve yerinde iz bırakmaksızın iyileşir.


   
Et beni bağlamak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bağlamak

  bağlamak

  Bir şeyi ya da canlıyı bir yere bağlamak tedbirli olmaya delalet eder. Bir yere bağlandığını görmek kent halkından ise geçici mahkumiyete, kırsal kesimden ise yolculuk ya da gurbete delalet eder.Birini bağlamak sizi kıskananların artmasına rağmen başarılı olacağınız anlamına gelir. Bir düşmanı bağlamak para kazanacaksınız anlamındadır. Ancak bu para gayri meşru yollardan da kazanılabilir....
 2. MC Sefalet - Beni Benden Ettin

  MC Sefalet - Beni Benden Ettin

  Eqer gözlerim kan aqLıyorsa sorumlusu sensin GceLer kabus oLmazdı terk edip gitmeseydin O kadar bagLanmıştım ki senden vazgecemezdim Sen benim icin erişilmez bir sevgiliydin Hic kimseyi seni sevdigim kadar sevmemiştim Senden başkasına bakmayıda haram bilirdim Ayrılmakmı bunu senden hic bir zaman düşünmedim Seni ölene kadar sevmeye yemin etmiştim Ama geL görki sen beni kalbimden yaraladın O...
 3. Beni benden etti dost bildiklerim ...

  Beni benden etti dost bildiklerim ...

  beni benden etti dost bildiklerim DOST BİLDİKLERİM Sanırdım gündüzdü onlarla gecem İçimde ümitti dost bildiklerim Ne zaman yıkılıp yere düştüysem Bırakıp da gitti dost bildiklerim Hepsi varken baharımda,yazımda Kışın bir burukluk kaldı ağzımda Seneler senesi oysa gözümde Cihana eşitti dost bildiklerim Nerde o sözlere kandığım günler? Her gülen yüzü dost sandığım günler Acıdan kahrolup yandığım...
 4. Biri Beni Teselli Etsin :(

  Biri Beni Teselli Etsin :(

  teselli mesajları dilek mesajları üzgün mesajlar duygusal yazılar hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar off off moralim çok bozuk birilerinin bana teslli vermesine ihtiyacım var melekler. Buaralar üzerimde sanki nazar var gibi yaa Turşu kurdum erimeye başladı ama allahtan zamanında yetiştim bişeycik olmadı bu akşamda canım börek çekmişti bi tepsi böreği yapayım dedim. Şu marketlerde...

Sayfayı Paylaş