1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Et Beni Nasıl Yok Edilir?

  Konu, 'Cilt Hastalıkları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  et beni nasıl alınır, et beni nasıl yok edilir,et beni kopması,et beni nasıl düşer,et beni hakkında bilgiler, < Konu Resmi..>  Vücudun türlü türlü bölgelerinde doğuştan ya da sonradan husule gelen et benleri, ne kadar cilt sağlığını tehdit etmeyen bir sorun olsa da, görünümleri ve istenmeyen bir bölgede çıkmaları ile kişilerde psikolojik sorunlara yol açar. Hemen hemen her insanda bulunan et benleri, kimilerinin gözle görülmeyecek bölgelerinde husule gelirken, kimilerinin de oldukça göze çarpan bölgelerinde oluşmaktadır. Peki sıkıntı yaratan bir bölgede ortaya çıkan et benlerinin tedavisi mümkün müdür?
  Et Beni Tedavisi

  Et benleri insan vücudunun hemen hemen her yerinde çıkan kahverengi veya siyah , genellikle pirinç tanesi kadar doğuştan gelen bir durumdur. Genellikle doğuştan oluşan et benleri , sonralardan ortaya çıkmaktadır. Doğuştan ortaya çıkan et benleri , yaş ilerledikçe büyüme gösterebilir. Et benleri genellikle vücudun kapalı bölgelerinde ,terlemenin yoğun olduğu yerlerde , sürtünmenin daha fazla olduğu bölgelerde sıklıkla görülmektedir. Vücutta oluşan bu tür izlere kesin gözüyle et beni olduğu söylenemez . Farklı bir yapıya sahip olan ve et beni gibi gözüken farklı durumlarda ortaya çıkabilir.

  Genellikle ciddi bir tehlike göstermeyen et benleri sadece görünüm açısından farklılık gösterebilir. Et benlerinden kurtulmanız için herhangi bir ilaç tedavisi bulunmamaktadır . Ciddi derecede rahatsızlık veriyor ise cerrahi bir müdahale sonucu et beni vücuttan alınabilir. Et benlerinin insan vücudunda oluşmasının sağlık açısından herhangi bir tehlikesi yoktur. Oluşmasının nedenleri insanların elinde olmayan bir durum olduğundan hijyen son derece önemlidir. Vücudunuzda et benine benzer şişkinlikte oluşumlar gözlendiğinde en yakın doktora giderek muayene olmak gerekebilir.
   
 2. Buket.İstanbul

  Buket.İstanbul Forum Okuru

  Merhaba millet. Ben de et benlerinden çok çektim. Öyle çektim ki psikolojik olarak büyük çöküntüler yaşadım yıllarca. Özellikle lise yıllarımda pürüzsüz cilde sahip olan arkadaşlarıma çok imreniyordum. Öz güven diye bir duygu kalmamıştı zaten. Erkeklerin benden tiksindiğini, mide bulandırıcı olduğumu bile düşündüm.

  Bu tür çöküntülerime dayanamayan annem, çözüm arayıp duruyordu. Birçok cilt doktoruna gittim fakat hepsi benzer şeyleri söyleyerek beni uğurladı. Tüm umutlarımı kaybettiğim anda, annemin arkadaşı Alev teyze, benlerimden kurtulabileceğimi söyledi. İnanamadım tabi. Sonra da yöntemini anlattı: İnce dikiş ipini benlerime dolayarak düğüm attı. Bu yöntem, et benlerine giden kan akışını kestiği için bir süre sonra benlerin kopmasını sağlıyormuş. Hakikatten de öyle oldu. Birkaç gün içerisinde ağrısız, sızısız şekilde düğümlerle birlikte benlerim düştü.


  Arkadaşlar ben bu yöntemin herhangi bir sıkıntısını yaşamadım. Bunun herkes için uygun olup olmayacağını bilmiyorum; bu bakımdan ille de deneyin demem. Ama yine de aklınızda bulunsun istedim.
   
Et Beni Nasıl Yok Edilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Siyah noktalar nasıl yok edilir?

  Siyah noktalar nasıl yok edilir?

  rüyada siyah nokta sıkmak SİYAH NOKTALAR NASIL YOK EDİLİR? Yüzünüzde siyah noktalar ve sivilceler var. Eğer tırnakla sıkarak bu ikisinden kurtulmayı düşünüyorsanız büyük hata ediyorsunuz. İşte siyah nokta ve sivilceden kurtulma yöntemi. Sivilce veya tıbbî adıyla akne, gençlerin ergenlik döneminde yaşadığı en büyük problem. En sık rastlanılan cilt problemlerinden biri olan sivilce,...
 2. Sivilceler Nasıl Yok Edilir

  Sivilceler Nasıl Yok Edilir

  Sivilceler Nasıl Yok Edilir Meselesi her yaştan insan in oldukça önemlidir nedeni cildimizi bozduklarından fiziksel görünümünde oldukça etkilerler ve hepimiz kurtulmak isteriz. Sivilceler için en iyi çözüm Damla Sakızlı Papatyalı Sabun dur birçok sabun üreticisinin ürün portföyünde var herhangi birini alabilirsiniz. Yüzünüzde ve vücudunuz da Oluşan Sivilcelerin Yok Olmasına , Aknelerin...
 3. Sivilceler nasıl yok edilir

  Sivilceler nasıl yok edilir

  Sivilceler nasıl yok edilir ? Bıktım bıktım bu sivilcelerden ne olur bana da yardım edin Sivilceler nasıl yok edilir :S
 4. Gülüş Çizgileri Nasıl Yok Edilir?

  Gülüş Çizgileri Nasıl Yok Edilir?

  gülüş çizgileri, gülüş çizgileri yok etme, yüzdeki çizgiler Sevgili melekler, yıllar geçtikçe cilt yıpranır, yorulur ve artık yerçekimine, mimiklere karşı koyamaz hale gelir. Yaş geçtikçe burnumuzun köşelerinde ve ağzımızın kenarlarında can sıkıcı çizgiler oluşur. İşte bu çizgilerden kurtulabilmenin yolları nelermiş, buyrun birlikte öğrenelim... Sarkmayla nasıl baş ederiz? Derin...
 5. Karıncalar nasıl yok edilir, karıncalardan nasıl kurtulurum

  Karıncalar nasıl yok edilir, karıncalardan nasıl kurtulurum

  Karıncalar mutfağımızı işgal eden küçük canlılardır. Birçok yiyecek etrafında o istemediğimiz görüntüyü zaman zaman görürüz. Etrafı karıncalarla çevrili yiyecek kalıntılarını görmekten bıktığımız anlar olur. Bu konu maalesef ki benim mutfağımda da özellikle yaz sezonu karşılaştığım durumlar arasında. Siz de benim gibi bu konuyu dert edenler arasında yer alıyorsanız size vereceğim basit doğal...

Sayfayı Paylaş