Evde doğal yollarla diş beyazlatma

Uzman SühaN

Administrator
Evde doğal yollarla diş beyazlatma
Gülümseme, iki kişi arasındaki buzları kırmanın en kolay ve etkileyici bir yoludur. Sağlıklı, parlak dişler ile sevecen bir gülümseme en sıradan yüzleri dahi çekici yapar. Dişlere bakım yapılmaması sonucu kirlenen, soluk ve renksiz dişler ile gülümseme insanlar için bir sorun haline gelmektedir. Peki, parlak beyaz dişlere sahip olmak için ne yapılabilir? İnci gibi beyaz dişler elde etmek için aşağıda sıralanan birkaç doğal ipuçlarına göz atın.


FIRÇALAMA:


İlk ve en önemlisi dişler fırçalanmalıdır. Dişlerinizi her yemekten sonra yıkayın ve fırçalayın. Eskimiş ve kılları dağılmış diş fırçalarını kullanmayın. Dişlerin beyazlatılması için diş macunu kullanmak da yardımcı olabilir. Sizin için uygun olanı tercih edebilirsiniz.


4.jpg
LEKELERDEN KAÇININ: Diş lekelerini kimyasal ürünler kullanmadan ortadan kaldırmak çok zor olabilir. Bu nedenle dişte lekelenmeye yol açan çay ve kahve alımını kısıtlayın, alkol ve sigaradan kaçının.


ÇİLEK:

Dişlerin beyazlığını geliştirmek için harika bir meyveli bir çözümdür. Çileği yiyiniz ya da püre haline getiriniz. Püreyi bir fırça yardımı ile diş yüzeyine uygulayın. Çilekteki belirli asitler ayrıca ağızdaki mikropların zarar vermesine engel olur. Fazla baskı olmadan hafifçe fırçaladığınızdan emin olun.


KABARTMA TOZU:


Kabartma tozu, diş beyazlatma yardımcı olur fakat hafif aşındırıcı parçacıklar içerir. Tüm yapmanız gereken, biraz diş macunu ile her zaman fırçalamanız.


Tamamen doğal olan evde dişlerinizi beyazlatmak için gerekli malzemeler;

Yarım limon,
1 çay kaşığı karbonat,
1 tatlı kaşığı zeytinyağı,
Bir çay kaşığı ve tabak.

Öncelikle yarım limonu sıkıyoruz ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ekliyoruz. 1 çay kaşığı karbonatı da ekleyerek iyice karıştırıyoruz. İçindeki karbonattan dolayı karışım köpürüyor. Diş fırçası yardımıyla bu karışım ile dişlerimizi fırçalamaya başlıyoruz. Fırçalarken diş etlerimiz ile çok fazla temas ettirmemeye özen göstermeliyiz çünkü diş etlerimiz zarar görebilir. Fırçalama işlemi sonunda ağzımızı suyla yıkıyoruz ve işlemi sonlandırıyoruz. Bu uygulamayı en az 1 hafta boyunca günde 1 kere yaparak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Bu işlem sırasında ya da sonrasında ağrı, sızı vs. hissederseniz veya ağzınızda yara varsa işlemi durdurun ve uygulamayın. Hassas dişler için uygun bir uygulama değildir.


SERT VE GEVREK SEBZELER:


Doğada aşındırıcı olarak yenen gevrek sebzeler havuç, brokoli, salatalık ve kereviz vb. aslında bir diş fırçası olarak hareket edebilir. Çiğnerken bu sebze için öne ve arkaya hareket, ağız içinde doğal olarak dişlerin yüzeyinin temizlenmesine yardımcı olur.


TUZ: Tuz, doğal bir antiseptik ve dişleri beyazlatıcıdır. İsteğinize göre dişlerinizi fırçalarken macunun üzerine bir miktar tuz ekleyebilirsiniz. Ayrıca takma diş ya da protezlerinizi temizlerken daha sağlık ve beyaz olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir damla hardal yağı ile bir tutam tuzu karıştırarak fırçalamayı deneyin.
 
Merhaba,
Diş beyazlatma fiyatı belirlenirken tedavi yönteminin ne olduğunda bağımsız olarak, tedavinin yapıldığı kliniğin şartları ile uygulanacak olan ilaçların niteliği ve dozajı da etkili olabilmektedir. 200 tl den 500 tl ye değişen fiyatlar mevcuttur. Lazerle beyazlatma 500 tl civarıdır.
 
Geri
Üst