Evde Hazırlayabileceğiniz Ev Yapımı Nefis Pasta Kreması Tarifi

T

TİTAN

Misafir
Evde Hazırlayabileceğiniz Ev Yapımı Nefis Pasta Kreması Tarifi
ev yapımı krema nasıl yapılır ev yapımı krema tarifi

Sevgili melekler, eğer canınız pasta yapmak istediyse ve evde de pasta kreması yoksa hemen pes etmeyin. Şimdi sizlerle paylaşacağımız ev yapımı krema tarifi ile hiçbir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanmış leziz bir pasta hazırlayabileceksiniz .. :)

Krema İçin Malzemeler:
2 çay bardağı toz şeker
3 su bardağı süt
3 yemek kaşığı un

1 yemek kaşığı tereyağ / margarin
Krema Yapılışı:

Yağ hariç tüm malzemeleri tel çırpıcıyla karıştıra karıştıra pişirin. Göbek atmaya başlayınca, içine yağını da koyup, biraz karıştırıp altını söndürün.

Yağ, kremaya parlaklık veriyor. Ben hiç koymuyorum aslında, bir zararını da görmedim:) Bu ölçülerle, bir pastayı kaplayacak kadar krema çıkıyor. Eğer bayağı tatlı bir krema istiyorsanız büyük çay bardaklarını, orta şekerli bir krema istiyorsanız ise klasik tip minik çay bardaklarını kullanabilirsiniz. Vanilya sevenler, isteğe bağlı altını kapattıktan sonra bir paket vanilya ekleyebilirler.

Kakaolu Krema İçin Malzemeler:
3 Su Bardağı Süt

2 Çay Bardağı Şeker 1 Yemek Kaşığı Un
2 Yemek Kaşığı Kakao
2 Tatlı Kaşığı Mısır Nişastası
2 Adet Yumurta Sarısı

Kakaolu Krema Yapılışı: Tüm malzemeleri küçük bir tencereye koyun. Orta ateşte çırpma teli ile sürekli karıştırarak pişirin. Karışım kaynamaya başlayınca, (göz göz olunca) bir iki kez karıştırıp, ocağın altını kapatın. Karışım ılınıncaya kadar ara karıştırarak kabuk tutmamasını sağlayın.

Moderatörün son düzenlenenleri:
G

Gamze izmir

Misafir
Merhaba bu tarifi denedim kivami muhallebi gibi oluyor fakat tadi.mukemmel evde yaptigim pastama hazir pasta tadi verdi resmen :) tarif icin tesekkurler :)

Z

zeynep fenty

Misafir
Pasta soğuduktan sonra sürmen lazım yoksa krema eriyor.

Z

zubeyde yumuşak

Misafir
aynen katılıyorum bu tarif muhallebı tarifi pastaya hiç olmadı

H

hatice betül

Misafir
Afkadaşlar puding gibi olanilir fakat ben pastaya dokmeden puding gibi yiyorum hem daha salıklı ayrica pasta soguduktan sonra ayrılıyor demiyeceksinizdir die dusunuyorum

melekannesi

Aktif Üye
Üye
benim çocuklarım pasta türünün herşeyini çok seviyorlar özellikle böyle kremalı oldumu daha çok severek yiyorlar kremayı marketten alma taraftarı değilim sonuçta içinde kullanılan malzemeler yazsada yinede nasıl bir ortamda ne şekilde yapıldığını göremiyoruz evde krema yapılışı tarifini bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler yapacağım ilk pastada bu krema tarifini denemek istiyorum daha hafif olacağına eminim

Evde şeker hamuru nasıl yapılır? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Ev yapımı kolay pizza tarifi Ev yapımı kolay pizza tarifi
Evet sevgili hanımlar günler uzadı ve çabucak acıkabiliyoruz. Sizlere yapılışı kolay ve bir o kadar lezzetli kolay pizza tarifi vericem. Bildiğimiz klasik kek hamurundan yapıcaz içinde sadece şeker olmiycak. 5 çayı için ideal olan bu tarifi...
Yemek Tarifleri 2
Evde pratik ramazan pidesi yapılışı Evde pratik ramazan pidesi yapılışı
Ramazan ayının olmazsa olmazıdır pide.Gerek sahur da gerekse iftar da severek tüketilen pidenin lezzeti gerçekten bir başka oluyor.Ramazana sayılı günler kala pide fiyatları nın geçen yılla aynı olacağı açıklandı.Geçen yıl 2 tl olan pide bu yılda...
Yemek Tarifleri 0
Beyzadan ev usulü ketçap tarifi Beyzadan ev usulü ketçap tarifi
Ketçap sevmeyen varmı acaba ? Pizzalarda ,patates kızartmalarında kumpirde daha sayamadığımız bir çok yemeğe aromatik bir lezzet katan ketçabı evde yapmayı hiç denedinizmi? Hazır tüketime bir çoğumuz...
Yemek Tarifleri 0
Evde Lezzetli Yoğurt Mayalamanın Püf Noktaları Evde Lezzetli Yoğurt Mayalamanın Püf Noktaları
Yoğurt, atalarımızın bize bıraktığı en lezzetli ve sağlıklı miras olabilir. Bu mirası korumak ve gelecek nesillere aktarmak için, evde yoğurt mayalamanın inceliklerini bilmek gerekir. Son zamanlarda, hazır yoğurtlar hakkında çıkan haberlerde...
Yemek Tarifleri 0
Evde şeker hamuru nasıl yapılır? Evde şeker hamuru nasıl yapılır?
Tamamı evde bulunan malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz bir şeker hamuru tarifimiz var.Şimdi size evde yapabileceğiniz birkaç şeker hamuru tarifi vereceğiz. İlk tarifimiz marsmallow ile yapılan şeker hamuru diğer iki tarifimiz ise normal...
Yemek Tarifleri 0