Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Evde Yapabileceğiniz Göbek Eritme Egzersizleri

  Konu, 'Sağlık Egzersiz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Göbek Eritme Egzersizleri Göbek Eritme Hareketleri nelerdir

  Eğer göbek şikayetiniz varsa melekler, siz de aşağıdaki hareketleri uygulayarak göbeğinizden kurtulabilirsiniz. :)

  Alt Karın Bölgesini Çalıştırma

  < Konu Resmi..>  Bu hareketin amacı alt karın bölgesindeki birikmeyi eritmek o bölgeyi sıkılaştırıp düz bir görüntü sağlamaktır. Şimdi her iki bacağımızı yerden 15-20 santim kaldırıp indirmeye çalışarak alt karın bölgemizi beraberinde havada bisiklet pedalı çevirir gibi hareketler yapmak ise alt karnı çalıştırır. Yattığımız yerden çapraz doğrulmaya çalışmak da çapraz karın kaslarını çalıştırır. Karın kasları kuvvetlendiğinde duruş düzelir, bel ağrıları azalır. Görünüm olarak çok daha genç bir duruş sağlanır. Çalışan kasın üzerinde yağ birikimi oluşmaz, kuvvetli karın kası olanların ileri yaşta karın bölgesinden fıtık oluşumu engellenir. Birkaç dakikalık hareket size sağlık olarak geri döner.
  Göbek Eritmeyi Cadde ve Sokakta Uygulamak

  Yürürken göbek eritin

  Örneğin otururken karın kasınızı kasılı tutun, on saniye içinizde havayı tutun sonra bırakın. İzometrik dediğimiz kasılmalar karın kasımızı korur. Ayrıca yürürken insanlar karın kaslarını kasılı olarak yürüdüklerinde aktif olarak karın kaslarını çalıştırmış olurlar. Bunlar alışkanlık haline de getirilebilir. Bu alışkanlık aynı zamanda size çok daha dik bir duruş kazandıracaktır. Karın kaslarınızı çalıştırırken bir yandan da yanlış duruş pozisyonlarınızı da düzeltmeniz mümkün olabilir.

  Otomobil kullanırken göbek eritin

  Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilir… Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemlidir. Oturduğunuz yerden çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz. Üst karın kaslarını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruşunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler. O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece ’spora zamanım yok’ diye bahaneniz de kalmaz.


  10 Önemli Egzersiz ve Hareket

  1. ön karın kaslarını çalıştırmak

  < Konu Resmi..>


  Sırtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın. amacımız, karın kaslarımızı biraz zorlayarak onları çalıştırmak ve zorlama ile o bölgedeki yağ yakımını hızlandırmak. Fazla zorlamayın 10-15 arası yeterlidir.

  Bacaklarınızı table tab denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yalnızca karnınıza odaklanarak bacaklarınıza doğru kalkın.

  Bunu 15 kez tekrarlayın.

  2. Spastik bacak ile Karın bölgesini çalıştırmak

  < Konu Resmi..>


  Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. amacımız yine karın bölgesini çalıştırmak ve sıkılaştırmak.

  Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayaklarınıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

  3. Uzan, yakala ile tüm vücudu ısındırma

  < Konu Resmi..>


  Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırın. Burada amacımız, vücudumuzun üst ve alt kısmını birlikte çalıştırarak, yağ yakımını sağlamak, ve kan dolaşımını hızlandırmaktır.

  Bel çukuruna dikkat! Ellerinizle, yalnızca karın kaslarınızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin.

  Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

  4. Karın stebi

  < Konu Resmi..>


  Yine bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. Karın bölgenizin nasıl iyi çalıştığını hissedeceğiniz diğer hareketimiz.

  Bu hareketleri günlük uygulamaya özen gösterin.

  İki bacağınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin bir nefes alın ve bu sırada bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin.

  Yürüyormuş gibi hareketi 15 kez tekrarlayın.

  5. Çift bacak hareketi

  < Konu Resmi..>


  Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Kalça ve bölgesini bu hareket sayesinde çalıştırabilir ve incelmesine sıkılaşmasına yardımcı olarabiliriz.

  Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kaslarına odaklanın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

  6. Yerde dans

  < Konu Resmi..>


  Yan karın kaslarını çalıştıran bu harekette, fotoğraftaki pozisyonu alın. Üstteki bacağın ters tarafındaki dirseğinizi yukarıdaki bacağın diz kapağına değdirmeye çalışın.

  Bu hareketi iki tarafınızla 15 kez tekrarlayın.

  Belinizi incitmemeniz için mutlaka bel çukurunuzu bozmamaya ve karın kaslarına odaklanmaya çalışın. .

  7. Karın balesi

  < Konu Resmi..>


  Yan olarak yatıp yere bakan kolunuzla fotoğraftaki gibi destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin bir biçimde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışın. Karın yan kaslarınızın gerildiğini hissedin.

  Bu harekette karnınızın içe çekili ve gergin olmasına özen gösterin. Aynı hareketi bu kez diğer tarafınıza uzanarak yapın.

  Her bir tarafınızla 15 kez tekrarlayın.

  8. Sarkaç

  < Konu Resmi..>


  Ellerinizle arkadan destek alıp vücudunuzun üst kısmını fotoğraftaki pozisyona getirin.

  Bacaklarınızı dizlerinizden bükülü olarak kaldırın. Birbirine bitişik halde, önce sağa sonra sola doğru sarkaç hareketi yapın.

  Bu sırada yan karın kaslarınızın gerildiğini hissedin.

  Hareketi 15 kez tekrarlayın.

  9. Yukarı şınav

  < Konu Resmi..>


  Uzanın. Bacaklarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Karnınızdan güç alarak bedeninizi yükseltin.

  Kollarınızı gergin biçimde uzatıp ellerinizle bacak bileklerinizi tutmaya çalışın.

  Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın. .

  10. Gerinme

  < Konu Resmi..>


  Yan yatın. Üstteki bacağınızı belinizin üstü hareket etmeden ileriye doğru gerin. Vücudunuzun üst kısmını ise ters tarafa döndürmeye çalışın. Bu sırada ellerinizle başınızı destekleyip kollarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Aynı hareketi farklı iki tarafınıza yatarak 10 kez tekrarlayın.

  Pek çok kişi yazın hala istediği formda olamamaktan şikayetçi. Bazı kişiler biraz zayıfladıysa bile istediği yerlerden (göbek, bel, basen) incelememekten yakınıyor. Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu kişide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.

  Karın, Bel, Göbek, Kalça ve Yan Bölgeleri Eritme ve Sıkılaştırmada Kullanabileceğiniz Belli Başlı Hareketler;

  Mekik ve sopalı hareketler özellikle karın kaslarını çalıştırarak, göbek bölgesinin karnın düzleşmesini ve kaslı bir görünüm kazanmasını sağlar.

  Mekik hareketi

  Amacımız, karın bölgemizdeki kasları çalıştırmak ve kasların çalışmasıyla birlikte açığa çıkan enerjinin karın bölgesindeki yağlar tarafından karşılanmasıdır. Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

  Sopalı hareket

  Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

  Bel kasları için mekik

  Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

  Tüm bu spor hareketlerinin tek başına çok faydası olmayacaktır, özellikle yeme içmemize de özellikle dikkat etmemiz gerekiyor.


   
Evde Yapabileceğiniz Göbek Eritme Egzersizleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göbek eritmenin sırrı

  Göbek eritmenin sırrı

  yağ yakmaya yardımcı bitkiler hızlı göbek eritme yolları sıkı göbek vucuttaki yağları eritmenin yolları göbeği hızlı eritmenin Göbeğiniz oturduğunuzda akordeon misali kat kat katlanıyorsa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa, ondan kurtulmak için diyet ya da egzersiz tek başlarına yeterli olmayacaktır. İşte göbek eritmenin sırları... İnce bir vücuda sahip olduğu halde göbeğinden yakınanlara veya...
 2. Göbeği eritmenin yolları

  Göbeği eritmenin yolları

  kalçaları eritmenin yolları kalça eritmenin yolları zayıfım ama göbeğim var göbeğim var vucuttaki yağları Eyvah, göbeğim var bikini bile giyemiyorum’ diyorsanız aşağıdaki önerilere kulak verin! Temmuz’un sonlarına geliyoruz. Ama siz hâlâ göbeğinizi eritemediğinizi düşünüp, bikini giymeye cesaret edemiyorsunuz. Halbuki şimdi başlayıp uygulayacağınız basit önerilerle, birkaç gün içinde sonuç...
 3. Göbek Eritmeye Yardımcı Egzersizler

  Göbek Eritmeye Yardımcı Egzersizler

  göbek, göbek eritme, göbek eriten egzersizler, göbek eriten hareketler, hakkında detaylı bilgiler arkadaşlar Yaz ayının gelmesiyle birlikte fazla kilolarımız daha da dikkat çeker...Özellikle göbek bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmak için bir kaç basit egzersiz melekler Egzersiz 1 Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Bedeninizin üst kısmı gergin olsun ve yavaşça öne doğru eğilin....
 4. Evde Göbek Eritme Harketleri

  Evde Göbek Eritme Harketleri

  Evde Göbek Eritme Harketleri nelerdir? Şu göbeğimden bir an önce kurtulmam lazım salona gidemem evde nasıl göbeğimi eritebilirim lütfen yardımcı olun
 5. SEZARYEN SONRASI KARIN (GÖBEK ERİTME) EGZERSİZLERİ

  SEZARYEN SONRASI KARIN (GÖBEK ERİTME) EGZERSİZLERİ

  sezeryan sonrası göbek nasıl eritilir,sezeryan sonrası karın nasıl düzleştirilir,sezeryan sonrası göbeği kalanlar,sezeryan sonra karın sarkması hakkında bilgiler Sezeryan ve normal doğum sonrası egzersiz ve spor sadece göbek eritme amaçlı değil her annenin sağlığını ve vücut formunu koruması için önerilir. Ancak hamilelerin en çok merak ettiği konu ve spor yapmak istemelerindeki en sık...

Sayfayı Paylaş