Evde yapılabilecek spor dalları spor hareketleri neler?

• Konbuyu başlatan Lemanosm
  • Başlangıç tarihi
L

Lemanosm

Forum Okuru
Evde yapılabilecek spor dalları spor hareketleri neler?

Evde yapılabilecek spor dalları melek kadınlar kulübü evde yapılabilen spor hareketleri forum'da.​

Kızlar evde bebeğim var bebişim 8 aylık emziriyorum ama oldukça çok kilo aldım evde hafif hafif böyle evde yapılabilecek spor dalları arıyorum neler yapabilirim? Evde yaptığım hareketler zayıflamada işe yarar mı acaba? Ya evde de çok ağırlık çöküyor ancak bebekle filan ugrasiyorum spor yapmak da zor ama deneyeceğim. Acaba YouTubeden zumba filan mı açıp yapsam zumba epey kilo verdiriyor deniyor. Koşu bandı filan alacak durumum da yok şu ekonomik krizde. Yalnız ufak ufak hareketlerle evde baslayabilirim herhalde spora. Yalnız hareketsiz kaldıkça da çok daha kötü olucam farkındayım. Bunun için tavsiyelere açığım.

images (8).jpeg

Merhabalar
Emzirme döneminde iseniz mutlaka ağır egzersiz ve spordan kaçınmalısınız. Ağır spor ve egzersiz bilginiz olsun sütün laktik asit değerini artırdığı için bebeğiniz sütü reddedebilir. Emziren anneler daha hafif spor dallarını tercih etmeliler bana kalırsa. Yine bana kalırsa bebeğinizin ilk olarak beslenmesi ve sağlığı daha önemli. Siz kilonuzu daha sonra da verebilirsiniz. Ama işte illa spor yapmak istiyorum diyorsanız aşağıda mutlaka vereceğimiz önerilere dikkat edin. Evde yapılabilecek spor dalları işte bunlar...

"Evde yapılabilecek spor dalları nelerdir?"​

• Emziren anneler için yoga çok uygun bir spor
  • Yine pilates
  • Hafif yürüyüş
  • Hafif egzersizler
  • Zumba
  • İp atlama

Bunun yanında YouTube den hafif spor dallarını takip edebilirsiniz ekran karşısında siz de onların yaptıklarını yapabilir egzersiz agir kaçmadan sizde spor yapar hem zayıflayabilir hem de bebeğinizin sağlıklı emzirmeye devam edebilirsiniz. Emziren annelerde zayıflayabilir aslında.

Egzersizde ilgili ilk defa yapmaya başladıysanız aşağıdaki linki inceleyerek bilgi alabilirsiniz. "Egzersiz rehberi hakkında bilinmesi gerekenler" yazınız aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri