1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Eviniz artık kumandanın ucunda

  Konu, 'Küçük Ev Aletleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Eviniz artık kumandanın ucunda
  Bir evin elektrik kontrolü gerektiren tüm detaylarını tek bir kumandayla kontrol altına alabilen akıllı ev sistemleri Türkiye’de! Koltuğunuzdan kalkmadan tek kumanda ile salon perdelerinin kapatıp sinema perdelerinin indirilmesi sağlayabilir, DVD oynatıcınızı çalıştırabilirsiniz

  Fransız kökenli Schneider Electric, "Uniqhome" adını verdiği akıllı ev sistemleri ile Türkiye’de konut elektrifikasyonu pazarına girdi. 1890 yılında Bursa-Mudanya demiryolunun inşasıyla Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan şirket, yeni çözümleriyle konutların içindeki elektrik dağıtımını ve ev otomasyonunu da yapacak.

  Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, artık birçok şeyin elektrikle kontrol edilmeye başlanmasının Schneider’i bu pazara yönelttiğini söyledi.

  Şirketin mevcut ürünlerinin yanı sıra anahtar priz, ev otomasyonu e tesisat malzemesi ile hızlı bir şekilde konut sektörüne girdiğini ifade eden Turhangil, Türkiye’de ilerleyen yıllarda akıllı ev sistemlerine olan ilginin daha da artacağını dile getirdi.

  İhracat da artacak
  Turhan Turhangil, geçen yıl 30 milyon avro olan şirket ihracatını bu yıl 40-45 milyon avroya çıkarmayı hedeflediklerini de bildirdi. Schneider Electric Ultra Terminal Aktivitesi Pazarlama Direktörü Aldo Mangione da bundan sonraki adımlarının ev otomasyonu ve kontrolünün daha da geliştirilmesi olacağını, ekonomik istikrar, AB’ye girme çalışmaları, endüstriyel alandaki altyapı, jeopolitik konumu ve genç nüfusu nedeniyle Türkiye’nin Schneider Electric için çok önemli olduğunu vurguladı. Mangione, "Türkiye’deki gelişimi artırmak için çok büyük planlarımız var" dedi.

  Tek bir kumanda ya da cep telefonu ile kontrol
  Verilen bilgiye göre, UnIQHome, bir evin elektrik kontrolü gerektiren tüm detaylarını tek bir kumandayla veya gerekirse cep telefonu ile kontrol altına alınmasını sağlıyor. Koltuktan kalkmadan sadece tek bir kumanda ile salon perdelerinin kapatılıp sinema perdelerinin indirilmesi sağlanabilecek ve DVD oynatıcısı çalıştırılabilecek.

  Evden uzakta olunduğu zamanlarda önceden programlanan kontrol sistemi ile evin içerisindeki ışık simülasyonlarıyla evde hayat devam ediyor hissi uyandırılabilecek. Sistem, hırsızlık, gaz kaçağı gibi alarm durumlarında yine cep telefonu aracılığıyla kişiyi uyarabilecek.

  Fransa’da 1836’da kurulan Schneider Electric, Türkiye’nin ilk yabancı sermayeli şirketlerinden. 1905-1907 arasında Osmanlı donanması için 14 adet değişik tipte savaş gemisinin üretimini yapan firma, 1987-1988 yıllarında Türkiye’deki Merlin Gerin ve Telemecanique elektrik markalarını bünyesine kattı. Dünya çapında 130 ülkede faaliyet gösteren Schneider’in, 92 bin çalışanı bulunuyor. Schneider Electric, Türkiye’de 15 merkezdeki satış organizasyonu, İzmir’de 2 fabrikası ve İstanbul’daki lojistik merkezinde toplam 750 kişi ile hizmet veriyor
   
Eviniz artık kumandanın ucunda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ara kenar çarşaf uç dantel örnekleri

  ara kenar çarşaf uç dantel örnekleri

  çarşaf dantelleri çarşaf kenar dantelleri ara uç dantel örnekleri ara örnekleri uç danteli kenar çeyiz sandıklarınızda yine olmazsa olmaz olan çarşaf kenar ara dantelleri :) Ara-kenar Dantel ornekleri
 2. Ara ve uç dantel örnekleri

  Ara ve uç dantel örnekleri

  ara uç dantel örnekleri ara ve uç dantel örnekleri dantelörnekleri çok hoşlar kolay dantelleri Her ne kadar kimisi dantelin modası geçti görüşünde bulunsada bir gelinin çeyizinde olmazsa olmazlardan biride dantellerdir.Sizlere ara ve uç danteli modellerini vermek istiyorum şimdiden kolay gelsin hanımlar=)
 3. Jeanler Artık Evlerimizi Süslüyor !

  Jeanler Artık Evlerimizi Süslüyor !

  ev dekorasyonunda yaratıcı fikirler ev dekorasyonunda ilginç fikirler Sevgili melekler, jean pantolonlar, jean etekler, çantalar hatta takılar hayatımızın tam merkezinde. Sokağa çıkıp şöyle bir baktığınızda insanların &90ında jean ürünler görürsünüz. Sağlamlığı, herşeyle kombinlenebilmesi, kolay ulaşılabilir olması ve kullanışlılığıyla hepimizin bir numaralı tercihi jeanler artık...
 4. Buzdevri Artık Evinizde

  Buzdevri Artık Evinizde

  Buzdevri peluş oyuncakları Buzdevri karakterlerinin oyuncakları Buzdevri çok hoş bir filmdi. buz devri peluş oyuncaklarını kullanarak hoş bir çocuk odası dekorasyonu tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz girişinize koyacağınız bu oyuncaklar misafirlerinize hoş bir karşılama yapmış olurlar.
 5. İzmirde en ucuz kiralık evler hangi semtte ?

  İzmirde en ucuz kiralık evler hangi semtte ?

  Bir çok neden den dolayı şehir değişikliği gerekebilir.Atmalar,sağlık sorunları,daha iyi bir yaşam kalitesi,çocukların eğitimi gibi nedenlerden ötürü şehir değişiklikleri olabiliyor.Bu nednelerden ötürü şehir değişikliği yapıcakların göz önünde bulundurması gereken en önemli nokta tabiki mali durum.Ulaşımdan,tüketime,beslenmeden eğitime ,sağlıktan konuta bildiğiniz üzre her alanda para lazım...

Sayfayı Paylaş