1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  evinizi daha ferah ve aydınlık kılmanın 20 değişik yolu

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.


  Yaz mevsiminde tıklım tıklım ve boğucu mekanlarda yaşamak yerine; yapacağınız küçük değişikliklerle odalarınıza daha fazla ışık ve alan kazandırabilirsiniz.

  [​IMG]

  1. Geçiş yollarını açın
  Kanepelerinizi diğer mobilyalarla aralarında ve etraflarında yürümek için boşluk kalacak şekilde yerleştirin ki, görüş alanınız daralmasın.

  2. Kalın ve ağır perdeleri kaldırın
  Kalın perdeleri kaldırıp yerlerine ışığın geçişini engellemeyen ince ve saydam kumaştan perdeler asın. Hem böylece özel hayatınızdan da taviz vermemiş olursunuz.
  3. Pratik sehpaları tercih edin
  İçiçe geçebilen sehpalar derli toplu bir görünüm yaratırlar.

  4. İnce düşünün
  İnce uzun bir konsolu kanepenizin arkasına yerleştirin. Mobilyaları duvarla birleştirmemek mekana derinlik ve havadarlık hissi katar.

  5. Odanızın ruh halini belirleyin
  Bir rüzgar çanının odanız içinde dolaşan sesi, mekandaki serinlik ve dinginliği arttırır.

  6. Camı tercih edin
  Düz cam aksesuarlar ışığı bloke etmez; camın şeffaflığı evinizi daha aydınlık ve havadar kılar.

  7. Doku kullanın
  Sade ama aynı zamanda sıradışı düşünün; ışık, ayrıntı ve doku eklemek için beyaz, uçuk mavi, bej gibi yumuşak tonlara sahip basit desenler tercih edin.

  8. Cool olun
  Duvarları mavi gibi rahatlık hissi veren bir renge boyamanız, odanızı hem daha geniş gösterir hem de ferahlık katar.

  9. Hobilerinizi sergileyin
  Hobilerinizi basit bir geometrik düzene sokup beyaz ya da duvar rengine yakın tonlardaki resim çerçevelerinde sergileyebilirsiniz. Ya da biriktirdiğiniz süslerinizi uygun noktalara asabilirsiniz.

  10. Çarpıcı renkler kullanın
  Odanıza birkaç parlak renk serpiştirerek belirgin olmayan bir görüntüyü vurgulayabilir, üstelik bunu dağınıklık ve karmaşaya yer vermeden yapabilirsiniz.

  11. Bırakın içeriye ışık girsin
  Hollerin karanlık ve soluk renklerin hakim olduğu mekanlar olması doğaldır; fakat dilerseniz ışığı sızdırmayan masif kapılarınızı kaldırıp camlı kapılarla holünüzü daha aydınlık bir hale getirebilirsiniz.

  12. Mobilyaları boyayın
  Mobilyalarınızı duvarlarınıza uyguladığınız rengin açık tonlarında boyayın; böylece mobilyalarınızın baskınlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

  13. Işığı doğru seçin
  Yemek masanızın üzerine aynı sırada asacağınız krom aydınlatma ünitelerini tercih edin. Böylece hem gündüz gözünüze ilişmeyecek hem de geceleri maksimum aydınlatma sağlayacaklardır.

  14. Doğal kalın
  Keten, pamuklu gibi sade kumaşlar ve dokumalar mekanlara doğallık katar.

  15. Kapakları kaldırın
  Açık raflar ve cam kapaklar kapalı ünitelere göre havadarlık hissini çok daha fazla yansıtır.

  16. Şeritler ekleyin
  Çok sade ve belli belirsiz bir renk konseptine şeritler eklemek ayrıntı ve hareket katmanın en iyi yollarından biridir. Tabii bunu abartmadan yapmak koşuluyla.

  17. Aydınlatmayı maksimize edin
  Camın kenarına birkaç ayna yerleştirebilir; böylece ışığı odanın içine yansıtabilirsiniz.

  18. Camları temizleyin
  Camları temizlediğinizde içeriye çok daha fazla ışık girdiğini görmek sizi şaşırtacak.

  19. Gözlerinizi yanıltın
  Akıllıca düzenlenmiş masaüstü, odanızı ya da mutfağınızı çok daha geniş gösterebilir. Aynı sırada dizilmiş büyük cam vazolar ya da dev fenerler hem sade, hem de olduğundan daha büyük görünürler ve mekanın da bu şekilde görünmesini sağlarlar.

  20. Işığı yansıtın
  Mum ışığını yansıtmak ve mekanı daha aydınlık yapmak için aynalı aksesuvarlar kullanın.
  alıntı

   
evinizi daha ferah ve aydınlık kılmanın 20 değişik yolu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aydınlık ve ferah bir banyo için

  Aydınlık ve ferah bir banyo için

  Aydınlık ve ferah bir banyo için dikkat edilmesi gereken ilk şey aydınlatma unsurlarının ve aynaların doğru kullanımıdır. Banyolarda genellikle ışığı son derece cansız ve soluk olan florosanlar kullanılır. Bu nedenle öncelikle aydınlatma sistemini değiştirmek gerekebilir. Tavandan spotla aydınlatma ve birden çok ışık kaynağının kullanılması, ışığın mekana daha sağlıklı bir biçimde...
 2. daha detaylı kalori yakmanın 20 yolu buyrun hanımlar :))

  daha detaylı kalori yakmanın 20 yolu buyrun hanımlar :))

  Kalori yakmanın 20 yolu Sadece hayat tarzınızı değiştirerek güvenli bir şekilde kilo verebilirsiniz. Nasıl mı? Özel yiyecekler almadan, pahalı diyet kulüplerine katılmadan sadece hayat tarzınızı değiştirerek güvenli bir şekilde kilo verebilirsiniz. 1- Kilo almanın en önemli nedenlerinden biri yemek aralarında atıştırmaktır....
 3. Odalarınızı daha aydınlık gösterin

  Odalarınızı daha aydınlık gösterin

  Küçük odaların başlıca problemlerindendir karanlık olması...Eee karanlık bir oda da pek tercih edilmez... insanın içini bi sıkıntı basar orda... Ama odalarımızı aydınlık gösterebilmemiz için birkaç pratik önerim var: Odanızda duvar, zemin ve tavanda açık ve pastel tonlarda boya kullanırsanız derinlik katarsınız. Özellikle krem rengi odanızı olduğundan daha geniş, aydınlık ve farh...
 4. Odanızı daha da aydınlık gösterin

  Odanızı daha da aydınlık gösterin

  Odanızın ufak oluşundan şikayetçi iseniz yapacağınız ufak ışıklandırma hileleri ile daha geniş gösterebilirsiniz. Odanızda duvar, zemin ve tavanda açık ve pastel tonlarda boya kullanırsanız derinlik katarsınız. Özellikle krem rengi odanızı olduğundan daha geniş, aydınlık ve farh gösterir. Beyaz, pembe ve su yeşili gibi renkler duvarı sizden daha uzak tutar. Yatak odanızı dekore ederken...
 5. Evinizi Daha Geniş Göstermenin Yolları Burada Melekler

  Evinizi Daha Geniş Göstermenin Yolları Burada Melekler

  Bu konu; Evinizi Daha Geniş Göstermenin Yolları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, herkesin gönlünde yatan şöyle ferah ve geniş bir evde oturmaktadır. Ancak maddi sebepler başta olmak üzere pek çok nedenden ötürü hepimiz geniş evlerde oturamayabiliyoruz. Ancak dekorasyonda yapabileceğimiz ufak tefek hilelerle evimizi geniş gösterebiliriz. Nasıl mı? 1. Odanızı daha yüksek...

Sayfayı Paylaş