1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Evliliği Kadından Dinleyelim

  Konu, 'Tavsiye Al' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  evlilik, kadına göre evlilik. evlilik ne demektir, kadının gözünde evliliğin anlamı, kadın ve erkekler
  Evliliği birde kadın gözünden ele alalım dedim melekler..


  Kadınlar evliliğin duygusal ve en ana taşlarıdır. Bir evlilikteki düzeni tertibi sağlayan da en başında kuran da kadındır. Eşini çocuklarını evini dik tutan ve gerçekten ayakta durduran kadındır. Kadınlar olmasaymış hayat ne kadar da çekilmez olurmuş ne kadar da karışık olurmuş.
  Hiçbir şey de düzen olmaksızın bir yaşam ilerler erkekler kendilerine dağınık bir dünya kurarlarmış.
  İyi ki kadınlar var. Ve evlilik denen de kurumsal saygılı sevgili bir yuva kavramı var.
  Bu kurum sayesinde eşler gerçek mutluluğu buluyor gerçek evlerini biliyor ve toplum kendi çatısında belki de biz farkında olmadan çok güzel çerçevelerde büyüyor genişliyor. Bu evlilik kadınların en duygusal anlarının başlangıcı olup kadın olduktan ve daha sonra da anne olduktan sonra daha yoğunlaşacağı dönemler anlamına da gelmektedir. Bir erkekten daha çok yaşar bir kadın evliliği. Kadınlar doğaları gereği evcil yaratıldıklarından dolayıdır bu.
  Kadınca evlilik demek kadının hayatında evliliğin yerini tartışmak demektir. Kadın hayatını verir ve her şeyini evliliğine adar. Bekârlık döneminden erkeklere göre daha çabuk çıkar ve evlilik bilincini kendinde iyi uyandırır.
  Erkekler zaten kadınlara göre daha da geç olgunlaştıklarından kadınların böyle bir olgunluk içersinde olması evliliğe karşı beklenir bir şey elbette. Olgunluk zamanla evliliğin de sürecine bağlı olarak oluşmaya başlar.

  Eşler bir evde bir bütün olmanın kanaatine varırlar ve zamanla buna alışırlar. Kadınların samimiyeti ve kadınların olgunluğu anlayışı ile erkekler daha fazla evliliğe yakınlık duyacaktırlar. Ve eşini sevmesi onunla zaman geçirmesi ondan ayrı kalamaması özlemesi gibi durumlarda tatlı durumlar olarak karşımızda duruyor. Belki de nişanlı olanların okudukça mutlu olduğu bir yazı oldu bu.

  Evet ben bu yaz evleneceğim diyenler için kocaman mutluluk temennilerimi sizlere iletiyorum. Tuqcem bir seni biliyorum hee bide ben :):)
  Her şey gönlünüzce olsun ve her şey hayallerinizden daha da tatlı bir şekilde karşınıza çıksın.

  Beklenmedik üzüntüler değil beklenmedik mutluluklarla hep kapınız çalsın telefonunuz çalsın.

  Bir ömür bir yastıkta yaşlanmanız dileklerimle…   
  bettt ve FairyTale bunu beğendi.
 2. Cennet-ul Meva

  Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.200
  Beğenilen Mesajlar:
  156
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  ❀⊱╮ ѦчЄπ
  ins. :) Ömür boyu mutlu olun.
   
  ßeLeN bunu beğendi.
 3. RefRa

  RefRa Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.436
  Beğenilen Mesajlar:
  369
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Bilinmezler Diyarı
  Ne kadar güzel sevdiğinle bi ömür geçirmek onunla aynı yastığa baş koymak...
  Kim bilir ne kadar güzel, ne kadar huzurludur o uyku...

  Rabbim herkese tattırsın bu güzel duyguyu. Sizlerde inş. ömrünüzün sonuna kadar mutlu olursunuz tek yastıkta kocarsınız inş :)
   
Evliliği Kadından Dinleyelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dinimizde evlilik ve kadın!

  dinimizde evlilik ve kadın!

  dinde evlilik dinimizce evlilik dinen dinimizde dinimizde evlenmek Geçmişten günümüze hak dinler, her zaman insanlara yol gösterici olmuştur. Her konuda insana rehberlik eden hak dinler hiç mümkün müdür ki toplumun temel yapıtaşı ve sigortası olan aile konusunda rehberlik etmesin? Kur’ân-ı Kerim’in birçok yerinde insanların kadın ve erkek olarak, aralarına muhabbet koyularak yaratıldığı,...
 2. Kadının Evlilikteki Durumu

  Kadının Evlilikteki Durumu

  Evlenmekle ilgili olarak Kur’ân-ı Kerîm’in Nûr Sûresi’nde şöyle buyurulur: "İçinizden bekârları ve kölelerinizden, câriyelerinizden iyi davranışta olanları evlendirin! Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lutfu ile onları zenginleştirir. Allah, (lutfu) geniş olan ve (herşeyi) bilendir." (104) Görüldüğü gibi evlenmek, Kur’ân-ı Kerîm’in emridir. Bu emir, mükellefin evlenme...
 3. Evlilik Kadının Ömrünü Tüketiyor!

  Evlilik Kadının Ömrünü Tüketiyor!

  Çoğu kadının hayalidir evlenip, çocuk sahibi olmak, mutlu, düzenli bir hayat kurmak. Ancak çalışan kadınlar için bu hayaller pahalıya patlıyor! Avrupa genelinde yapılan bir araştırma, evliliğin çalışan kadının ömrünü kısalttığını ortaya koydu. 10 binden fazla kişiyle yapılan araştırma sonucunda, evliliğin çalışan kadının ömrünün 1,4 yıl kısalmasına yol açtığı, erkeğin ömrünü ise uzattığı...
 4. kadınca evlilik sorunlarımız

  kadınca evlilik sorunlarımız

  Evlenince bir süre sonra eşlerin hayatları klasikleşir ve monotonlaşır. Bazen böyle telafuz edilir. Evliliğiniz eğer renksizse ve siz eşinizle canlı birşeyler yapmak istiyorsanız önce kendinizi ele alın. Kendinizi değiştirmekle yola çıkın. Alışveriş yapın, şık giyinin, farklı ve güzel yönlerinizi eşinize hissettirin. Parfümünüzü değiştirin çekici kokular kullanmaya başlayın. Yatarken güzel...
 5. kadin ve evlilik

  kadin ve evlilik

  dinimizde kadın evlendi zaman ve o evlilikte bir çocuğun olursa ve sonrada boşanırsa ikinci evliliğe hakta bulunuyormu.?

Sayfayı Paylaş