Gaviscon şurup kullanımı nasıldır

S

Selin<<<<<

Forum Okuru
Gaviscon şurup kullanımı nasıldır
Gaviscon şurup kullanımı nasıldır neye iyi gelir

Merhaba

Gün boyu midemde yanma ve ekşime oldu. Biraz da ağrı var . Akşam eve gittim nane limon içtim ama biraz faydası olsa da kesilmedi. Evde dolapta Gaviscon şurup vardı Gaviscon şurup içtim ama tok karnına içtim. Gaviscon şurubu tok karnına mı içmeliyim midede yanma ve ekşimeye iyi gelir mi Gaviscon şurubu kullanımı nasıl olmalı kaç saatte bir içmeliyim bilenler varsa yazar mı.

Merhaba

Gaviscon şurup mide yanması mide ekşimesi yemek borusunda oluşan iltihap ve ayrıca reflü tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Eve gidince doğru ilacı kullanmışsın , mide yanması ve mide ekşimesine iyi gelecektir. Yalnız bahsettiğin rahatsızlık büyük ihtimalle reflüden kaynaklanıyor. Bu rahatsızlığın için mutlaka bir gastroenterologa gitmeni tavsiye ederim.

Gaviscon şurup mide asidini nötralize eder jelimsi sıvı oluşturur . Midedeki yanmayı ekşimeyi geçirir. Günde 6 saat arayla 4 kez 5 mililitrelik ölçekle 2 ölçek kullanabilirsin.

Midedeki rahatsızlığı Gaviscon şurup tek başına tedavi etmeyebilir . Bunun için dediğim gibi gastroentrolaga gitmen de fayda var miden de belki helikobakteri vardır. Belki miden de yara vardır yani ülser vardır . Bütün bunları buradan varsayım olarak söylemek istemiyorum uzman bir doktora gitmen de fayda var

Geri