gebeler için soğan suyu zararlımı düşüğe sebep olurmu

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
gebeler için soğan suyu zararlımı düşüğe sebep olurmu
Ben birşey duydum gebeler soğan suyu içtiği takdirde düşüğe sebep olabilirmiş. Bu doğru mu ? Bebek olsun diye soğan suyu içenler farketmeden gebe kalırlarsa o çocuğa zarar verirmi acaba soğan suyu ?

Sayın misafirimiz,

Soğan suyu hamile bayanlara zararlımı emin değilim ama Hamilelik süresince Bitkisel ilaçlar kullanışmaısnın sakıncalı olduğunu biliyoruz..

Hamilelik süresince kadın doğum doktorunuza danışmadan bitkisel ilaçlar kullanmamalısınız. Bunun için oldukça geçerli bir neden vardır ki, o da bir çok bitkinin düşük riskini arttırmasıdır...

Kadınlara yönelik bitkisel ilaçlar kitabı The Roots of Healing'in yazarı Maineli herbailst Deb Soule hamile kadınlara diken üzümü kökü kabuğu, alıç kabuğu, krizantem, ardıç üzümü, misk otu, yaban fesleğeni, sedef otu, sinameki, kara pelin, solucan otu, pelesenk armudu, Frenk maydanozu, Çin melek otu, Köpek elması ve dağ nanesi gibi bitkilerden uzak durmalarını tavsiye ediyor.
Kereviz ve maydanozu aşırı miktarlarda tüketmemeleri önerilir.
Günlük kafein tüketimlerini sınırlamalıdırlar.

Büyük bir kısmı rahim kasılması yapan bazı bitkilerin hem çay olarak hem de yemeklerde katkı olarak gebelikte kullanılması sakıncalıdır.

ben soğan suyu kürü uyguladığımda hamileymişim, farketmedim. ve bebeğimi düşürdüm :(

Iyi günler bende hamile kalmak istiyorum. Polikislij over kist var ve sik sik idrar yolarimi uşutuyorum. Sogan suyunu icmeyi düşünüyorum ama icerkende hamile kalmip düşük tehlike sinden korkuyorum sizce ne yapmalıyım

soğan kabuğu kürünü uygulayıp düşük yapanlar uyguladığı şeklini yazabilirmi yani kür için tarif edilen sekildemi kullandınız yoksa aşırımı?

Ben 15 gundur sogan suyu iciyorum ama yumurtlama doneminde iliskiye giriyorum hamile kalabilirmiyim

Geri