1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gebelik hakkında herşey

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

gebelik hakkında herşey hamilelik hakkında herşey hamilelikle ilgili gebelik ile ilgili gebelikle Gebelik Süresince Nelere Dikkat Edilmeli ? Sigara ve alkol kullanmayınız.
    Hekim önerisi dışında ilaç almayınız.
    Hekiminizin önerdiği demir ilacını düzenli olarak kullanınız.
    Uzun süre ayakta durmayınız.
    Günlük işleriniz sırasında kendinizi yormayınız.
    Bisiklet sürme, tenis oynama, kayak yapma gibi sporlardan uzak durunuz.
    Mesleğiniz gereği de olsa ağır nesneler kaldırmaktan, zararlı :metal, kimyasal madde ve radyasyondan uzak durunuz.
    Yolculuktan önce doktorunuza danışınız.
    Bol ve rahat giysileri seçiniz.
    Alçak topuklu rahat ayakkabılar giyiniz.
    Pamuklu iç çamaşırları giyinin ve iç çamaşırlarınızı günlük olarak değiştiriniz
    Yüzük ve bilezik gibi takılar takmayınız.
    Diş bakımına özen gösterin. Sabah uyanınca, akşam yatmadan önce ve her öğünden sonra yumuşak fırça ile, yavaş haraketlerle dişlerinizi fırçalayınız.
    Röntgen ışınlarından sakının. Çok fazla zorunlu olmadıkça radyolojik inceleme yaptırmayınız.
    Her türlü canlı aşıdan sakınınız (Gerekli durumlarda salk polio aşısı, tetanoz aşısı yaptırmanın sakıncalı olmadığı aklınızda bulunsun.
    Düşük riski yok ise son aya kadar cinsi ilişkide bulunmakta sakınca yoktur.
    Haftada en az bir kez ayakta; duş alır biçimde, ılık su ile banyo yapın.
    Meme bakımına özen gösteriniz.
    Sarkmayı önlemek için çok sıkı olmayan askılı, pamuk dokumalı sütyen giyiniz.
    Dolgunluğu önlemek için hafif parmak dokunuşları ile masaj yapınız.
    Bol su içiniz.
    C vitamini ve kalsiyum yönünden zengin gıdalar (Turuçgiller, süt ve süt ürünleri) seçiniz.
    Lifli besinleri tercih ediniz.
    Gebelik boyunca 10-12 kg’dan fazla kilo almamaya özen gösteriniz.
    Aşağıda durumlarda hemen hekime başvurunuz;
    1-Vajinal kanama: Düşük olasılığını gösterir. Bebeğin olduğu kadar annenin de yaşamını etkileyebilir.
    2-Karında belirgin, sürekli ya da aralıklı ağrı olması: Dış gebelik, düşük, erken doğum belirtisi olabilir.
    3-Fetus hareketlerinin artması ya da azalması. Fetusun sıkıntı içinde olduğunu gösterir.
    4-Yüksek ateş titreme: Enfeksiyon belirtisidir.
    Bulanık ya da bozuk görme,
    Şiddetli baş ağrısı,
    İnatçı kusma,
    5-İdrar yaparken yanma, zorluk ya da az idrar çıkarma: İdrar yolları enfeksiyonunu gösterir.
    6-Ellerde ayaklarda ya da yüzde şişme: Böbrek işlevlerinde bozukluğu gösterir.

Gebelik hakkında herşey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Küba Cumhuriyeti Hakkında Herşey

Küba Cumhuriyeti Hakkında Herşey

küba hakkında herşey kübayı tanıyalım küba cumhuriyeti Slogan: Patria o Muerte (Ya Vatan Ya Ölüm) Milli Marş: La Bayamesa Başkent Havana En Büyük Şehir Havana Resmi Dil İspanyolca Yönetim Sosyalist Cumhuriyet Başkan Raul Castro Bağımsızlık İspanya'dan - İlan edildi 10 Ekim 1868 - Cumhuriyet ilan edildi 20 Mayıs 1902 - Küba Devrimi 1 Haziran 1959 Yüzölçümü Toplam 110,861 km²...
  2. Boyabat Hakkında Herşey

Boyabat Hakkında Herşey

boyabat hakkında boyabatı tanıyalım sinop boyabat sınop Evet melişlerim şimdide Pasi'nin Boyabatını tanıyalım :) Ben Boyabatlıyım diye demiyorum ama Sinop'un en şirin en güzel ilçesidir Boyabat :tik: Gidip görmek nasip olursa bana eminim bana hak vericeksiniz :) Boyabat ve çevresi eski bir yerleşim yeri olmakla birlikte İlçe M.Ö. 600 yıllarında kurulmuş olup, şehrin eski adı...
  3. Kına hakkında HERŞEY!

Kına hakkında HERŞEY!

kına hazırlanışı saça kına tarifi saç kınası tarifleri saç kınası tarifi saçta ne kadar beklemeli Saç kınası uygulaması ne kadar zahmetli olsa da sonucu mükemmel olan saç boyama şekillerinden biri. Herkeste bulunan saç rengim Kestane'den sıkılınca ben de saçımı hem ekonomik hem de doğal olan saç boyama maddesi kınayla boyadım. Benim sonucum Kestaneden Açık Kumrala döndü ve arada...
  4. İkiz Gebelik Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

İkiz Gebelik Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

Bu konu ikiz gebelik hakkında merak edilenler konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, gebe kaldığınızdan şüphelisiniz ve evde yaptığınız idrar testi pozitif çıktı, mutluluktan uçuyorsunuz. Eh artık bir doktor kontrolüne girmenin zamanıdır. Hemen bir doktor randevusu aldınız ve ilk kontrolünüzde dr size ikizleriniz olacağını söylese ne yapardınız ? :) Muhtemelen şaşkınlık ve sevinç...
  5. Gebelikte Kasılmalar Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!

Gebelikte Kasılmalar Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!

gebelikte kasılmalar hamilelikte kasılmalar Sevgili melekler, gebelik boyunca kasılmalar yaşamak gayet olağandır. Doğumun normal seyrinin bir parçası olan bu kasılmalar zaman zaman sizi korkutabilir. Hatta kimi zaman arkadaş meclislerinde konuşulan kasılmaların şiddeti konuları, paniğe kapılmanıza yol açabilir. Ancak siz hiç bunları düşünmeyin. Unutmayın her gebe gebeliği farklı yaşar....
Etiketler:

Sayfayı Paylaş