1. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    137
    Ödül Puanları:
    63

Gebelikte migren ağrısı çekenler buraya

Konu, 'Gebelik' kısmında Sevimli cadı tarafından paylaşıldı.

Kızlar 2 gündür migrenle cebelleşiyorum. Sonunda sabah erkenden doktora gittim .Geceden beri migren bende bulantı yaptı.Bir ayağım içerde bir ayağım lavaboda. Kusmaktan hiç bir şey yiyemedim.

< Konu Resmi..>

Doktorum gebelikte migrenin nedeninin hormonlardan kaynaklı olduğunu söyledi.Ayrıca hamilelik döneminde kokulara ışığa karşı aşırı duyarlılık oluyormuş. Gürültüden uzak kalmamı, karanlık loş ortamda dinlenmemi yardımcı biri varsa bir müddet yemekleri onun pişirmesini söyledi. Migren iinde ilaç falan vermedi.

Apartmana girer girmez yemek kokularını hissettim soluğu yine lavaboda aldım . Arkadaşımı aradım gelip bana yemek yapıcak. Allahım 9 ay boyunca nasıl dayanıcam bilmiyorum. Oğlumda böyle şeyler pek olmamıştı.İnşallah hamileliğimde başka sorunlar çıkmaz. Bu migrende ne lanet bir şey sadece başın ağırmıyor aşırı derecede kusmada oluyor. Gelirken 1 bardak portakal,greyfurt ,havuç ve elma karışımından meyve suyu içtim.Arkadaşım gelene kadar beni idare eder. Kızlar sizin hamileliğinizde migren oldumu ? Migren olduysa kaç aya kadar devam etti ?Birde gebelikte migren ağrısı çekenler bu ağrıyla nasıl başattiniz ? Hamilelikte migreni olanlar neler yaptınız ?

2. Excelans81

Excelans81 Forum Okuru

Arkadaslar bendede migren var bunun icin kan veriyorum 3 ayda bir cok faydasini goruyorum tavsiye ederim hamile bayanlar icin bisey diyemem simdiden gecmis olsun hepinize

3. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    137
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba , düzenli olarak kan vermenin vucut ve başağrılarına iyi geldiğini daha önce duymuştum. Daha önce hiç kan vermedim ama vermek isterdim. Anemi var bende öyleki bazen çok kötü oluyorum ve bana kan takviyesi yapılıyor.Yorumunuz için teşekkür ederim.

Gebelikte migren ağrısı çekenler buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelikte migren..

gebelikte migren..

gebelikte migren nidilat ne için kullanılır hamilelikte nidilat kullanımı gebelikte kullanımı Migren, epizodlar ya da ataklar halinde oluşan bir tür baş ağrısıdır. Ataklar 4 saat ile 72 saat arasında sürebilir. Kişi ataklar arasında kendini tamimiyle normal hisseder ancak bir sonraki atağın endişesi içindedir. Migrende baş ağrısı yanı sıra bulantı, kusma, ışığa ve sese aşırı duyarlılık gibi...
  2. Diş ağrısı çekenler!!!Bunları yapmayın!!

Diş ağrısı çekenler!!!Bunları yapmayın!!

diş ağrısı çekenler hamilelikte diş ağrısı için ne yapmalı pertev kökdemir ağrısının zararları dis agrisi icin ne yapmali Diş ağrısı çok kötü ve acı bir ağrıdır Allah kimseye çektirmesin.Ağrıyı ilk hissettiğinizde içtiğiniz aspirin yada herhangi bir ağrı kesici yarardan çok zarar veriyormuş.Neler yapmalı?Neler Yapmamalı?Buyrun okuyun. Caddebostan Diş Kliniği'nden Diş Hekimi Pertev...
  3. Hamilelikte karın ağrısı çekenler yaşayanlar buraya yazsınlar

Hamilelikte karın ağrısı çekenler yaşayanlar buraya yazsınlar

Kızlar biraz önce sizlere http://www.meleklermekani.com/gebelik/219889-hamilelikte-karin-agrisi-normal-mi-siz-bunu-yasadiniz-mi.html#post838797 linkinden Uzman doktor tarafından hamilelik sürecindeki karın ağrıları ile ilgili bilgiler vermiştik. Hamilelik sürecinde karın ağrısı yaşayanlar ? Sizler ne yaptınız ağrılarınızdan nasıl kurtuldunuz ?
  4. Gebelikte bel ağrısı çekenler buraya

Gebelikte bel ağrısı çekenler buraya

Merhaba kızlar. İki gündür bel ağrısı çekiyorum.Oturup kalkmakta zorlanıyorum. Sizin hamileliğinizde de böyle oldumu ? Bu ikici gebeliğim.İlk gebeliğimde bel ağrısı bu kadar şiddetli olmamıştı. Gebelik kontrolündeyken doktoruma çok hafif bel ağrımın olduğunu söylemiştim. Doktorum korkmamam gerektiğini her gebelikte bel ağrısının olabileceğini söylemişti. Hatta hamilelerin %75 de bel ağrısı...
  5. Hamilelikte Uykusuzluk Çekenler Buraya

Hamilelikte Uykusuzluk Çekenler Buraya

Hamilelikte Uykusuzluk- Uyku biz insanlar için özellikle hayatımızı devam ettirebilmemiz, vücudumuzun bir denge düzen içerisinde çalışabilmesi için gerekli olan bir ihtiyaçtır. Uyku dediğim gibi vücudumuzun sorunsuzca işlemesini sağlayan bir gereksinim. Nasıl ki makinenin yağa ihtiyacı oluyorsa sorunsuz çalışması için uyku da bize o denli lazım. Bu normal hayatta böyleyken hamilelikte o...

Sayfayı Paylaş