Gebelikte Olan Kahverengi Akıntı Ne Demektir ?

Adetim 3 gündür geçti bugün kahverengi lekeler oldu acaba adet mi oldum

Merhaba, mens olup olmadığınızı ilerleyen saatlerde anlayabilirsiniz. Şayet yoğun kanama olmadıysa ve lekelenme devam ediyorsa gebelik testi yapmanız hem mantıklı hemde faydalı olacaktır.

Mrb benimde 4+5 gunluk hamileligim var.dun bi anda kirmizi renkte 10 15 damla kadar kanamam oldu.dr a gittim gebelik kesesi gorunmedi henuz.progestan ve folik asit basladi.2gun sonra kontrole gel dedi.suan kahverengi sekilde wc ye gittikce akinti oluyor ama agrim sancim yok sizce dusuk riski midir bu durum?

Merhaba gebelikte görülen kanamalar dikkate alınmalı.Olumsuz bir duruma işaret edebileceği masum bir lekelenme de olabilir. Henüz keseniz görülmemiş bu durumda kesin hamilesiniz veya değilsiniz de diyemiyoruz. Birdahaki kontrolünüz durumunuz hakkın da bilgi verecektir.

sağlık ocagina gittim kan testjnde hamile oldugum çıktı. adet günüme göre hesapladilar ve 6 haftalik gebe olduğumh söylediler.iki haftadır kahverengi akintim var bi kac gundur azalmis durumda fakat 4-5 gündür de hafif karin agrisi oluyo. daha doktora gidemedim randevular dolu oldugu icin. acaba korkmam gereken bisey mi ya bi yorum yapsaniz su yazdiklarima...

Merhabalar. 5 haftalık hamileyim son 3-4 gündür kahverengi hafif leke geliyor. Dün doktora gittim karından ultrasonda kese gözüktü ama bebek icin erken dedi. Kahverengi lekeyi sorduğumda ise yerleşme kanamasıdır dedi. Yerleşme kanamasını beklenen adetten 3 gün önce görmüştüm zaten,bu ara ara gelen bir şey mi ? Ve düşükle ilgili bir sıkıntı olsaydı ultrasondan gözükür müydü? Doktorum rahat konustu ama ben tedirginim

Gebelikte görülen kanama ve lekelenmeler dikkate alınmalıdır. Kanama ve lekelenmeler sağlıksız gebeliğe işaret ettiği gibi, olumsuz bir durumda söz konusu olmayabilir. Yerleşme kanaması bir kaç gün sürebilir. Bu durumda hekime görünmüşsünüz herhangi bir olumsuzluk saptanmamış endişelenmeyin. Fakat kuşkunuzu gidermek adına başka bir hekime de görünebilirsiniz.

Gebelikte görülen kanama ve lekelenmeler dikkate alınmalıdır. Kanama ve lekelenmeler sağlıksız gebeliğe işaret ettiği gibi, olumsuz bir durumda söz konusu olmayabilir. Yerleşme kanaması bir kaç gün sürebilir. Bu durumda hekime görünmüşsünüz herhangi bir olumsuzluk saptanmamış endişelenmeyin. Fakat kuşkunuzu gidermek adına başka bir hekime de görünebilirsiniz.
Teşekkürler cevabınız icin. Peki sağlıksız bir gebelik olsa ultrasonda gözükmez miydi? Bana progestan falan da vermedi,karından ultrasonda bebek görünmediği icin mi vermedi acaba? Bir de bu lekelenme çok afedersiniz kurumuş kan olarak geliyor ağrı sancı yok

Sağlıksız gebelik belli aralıklarla yapılan hcg değerleri + son adet tarihi + usg muayenesinin birlikte değerlendirilmesi ile teşhis edilir. Progestan her hastaya verilmez. Hekiminiz olumsuz bir durum saptamamış kontrollerinizi aksatmayın.

Geri