1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Gebelikte siyatik ağrısı

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  gebelikte siyatik ağrısı, hamilelikte siyatik, tedavisi, hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar
  Hamilelik süresince, anne adayının görselliğinde ve sağlığında bir çok değişimler olur. Bunlardan biri de gebelik döneminde ki siyatik ağrılarıdır Melek'lerim.


  [​IMG]


  Gebelik süresince büyüyen rahim, siyatik sinirine baskı yaparak ağrıya neden olabilir. Bebeğin ana rahmindeki pozisyonuna göre ağrı azalır ya da şiddetlenir. Bu durumlarda istirahat etmek gerekir. Bu tür ağrılar, en fazla 6 hafta kadar sürer ve kendiliğinden geçer. Hastalığın tanısı, doktorunuz tarafından yapılan muayene ile konur. Kesin ve ayırıcı tanı için kan, idrar analizleri ve MRG(Manyetik Rezonans Görüntüleme) istenebilir.

  Tedavi, nedene göre yapılır. Siyatik ağrısına neden olan faktör ortadan kaldırılır. Ayrıca kas gevşetici, ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Ağrı hafifleyinceye kadar istirahat gerekir. İstirahat süresi abartılmamalı, bir an önce ayağa kalkmayı hedeflemelidir.

  İnatçı ağrılarda Fizik Tedavi Uzmanı tarafından önerilecek güçlendirme ve germe egzersizleri, iyileşme sürecine olumlu katkılarda bulunur. Bel kaslarını güçlendiren egzersizler adına en iyisi yüzmektir. Bir komplikasyon gelişmediği sürece çoğu hasta en geç 6 hafta içinde normal yaşantısına geri döner.

   
Gebelikte siyatik ağrısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelikte kasık ağrısı

  Gebelikte kasık ağrısı

  hamilelikte kasık ağrısı hamilelikte kasık ağrıları gebelikte ağrıları gebelikte ağrısı kasik agrisi Bu büyük ihtimalle, rahmi destekleyen kas ve bağların gerilmesine bağlıdır; neredeyse bütün gebeler bunu hissetmiştir. Bu ağrılar kramp tarzında veya keskin, bıçak saplanır gibi olabilir ve genellikle öksürürken, sandalyeden, yataktan kalkarken çok daha belirgin hale gelir. Bular kısa sureli...
 2. Gebelikte Baş Ağrısı...

  Gebelikte Baş Ağrısı...

  gebelikte başağrısı, nedir, nasıl tedavi edilir, önlemleri, alınacak tedbirler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz. Sevgili melekler, Hamilelikte yaşanılan sıkıntılardan biri de baş ağrısıdır.Aşağıda ki yazıda başağrısı ve alınabilecek önlemlerle ilgili bilgiler bulacaksınız.. Gebeliğin erken dönemlerinde başağrılarına sık rastlanır. Bazı durumlarda bu başağrısı tedavi edilmemiş...
 3. Gebelikte Kulak Ağrısı

  Gebelikte Kulak Ağrısı

  hamileyim kulağım ağrıyor,hamilelikte kulak ağrısı nasıl geçer,hamilelikte kulak ağrısının nedenleri,hamilelikte kulak ağrısının tedavisi,gebelikte kulak ağrısının tedavisi,gebelikte kulak ağrısı hakkında bilgiler Gebelikte vücudun her bölgesinde olduğu gibi burun mukozasında da bir takım değişiklikler olur. Bu değişiklikler burnun arka tarafındaki genizde bulunan ve orta kulak ile...
 4. Gebelikte Meme ağrısı

  Gebelikte Meme ağrısı

  Selam kizlar. Benim adetime 3 - 4 gün var. 4 gun once memelerimde ağrı hissettim ve içten içe yanma hissi de oluyor. Daha once adetime yakın dahi olsa boyle yasamazdm bu ağrıyı. Korkuyorum acaba gebelik belirtisi mi diye Siz ne düşünüyorsunuz bu durumda ?
 5. gebelikte kasık ağrısı

  gebelikte kasık ağrısı

  kızlar merhaba, reglime daha 10 gün falan var ve kasıklarım ağrıyor göğüslerimde sızlıyor ara ara. gebelik belirtisi olabilirmi bu. yalnız kasıklarım ciddi anlamda ağrıyıp kasılıyor çözemedim bende. yardımcı olurmusunuz?

Sayfayı Paylaş