1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Gögsümden gelen sıvı ne?

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Göğüs ağrısıyla beraber meme ucundan sıvı gelmesi durumuna halk arasında rastlanabilmektedir. Göğüs ağrısı ile beraber gelen sıvı çoğu zaman akıllara kanser hastalığının getirilmesine neden olur. Ancak her göğüs ağrısı, her meme ucundan gelen sıvı kansere işaret etmez. Kimi zaman adet dönemi gibi basit nedenlerden kaynaklı göğüs ağrısı ve göğüsten sıvı gelmesi sorunları görülebilmektedir.
  Emzirme dönemi dışında meme ucundan gelen sıvı ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Göğüsten gelen sıvı tek bir memeden gelebileceği gibi iki memeden de gelebilir.

  < Konu Resmi..>


  Göğüs ağrısıyla birlikte emzirme dönemi dışında göğüsten sıvı gelmesi probleminde meme kanseri hastalığından şüphelenilir. Ancak bu bulgular meme kanseri teşhisi için yeterli değildir. Göğüs ağrısı ve sıvı gelmesi problemiyle birlikte başka belirtiler de değerlendirilmelidir.

  Göğüs/Meme Ağrısı

  Meme kanseri hastalığında tümörden kaynaklı ağrılar meydana gelebilmektedir. Meme kanserinde göğüs ağrısı çok fazla görülen bir durum olmasa da, nadiren görülebilmektedir. Göğüs ağrısı, adet ve gebelik dönemi gibi kadınların hormonlarında değişimlerin oluştuğu süreçlerde de oluşabilmektedir. Ağrıların altında yatan neden uzmanlar tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir.

  Göğüsten Gelen Sıvı

  Göğüsten gelen akıntı bir çok renkte olabilir. Sarı, yeşil ve kahverengi şekilde gelen sıvılar çok ciddi rahatsızlıkları göstermez. Ancak sıvının rengi kırmızıysa, gelen akıntı kanser gibi ciddi sorunlara işaret eder. Kırmızı renk dışında gelen sıvı berrak ve su gibiyse de ciddi bir hastalık bulgusu olarak değerlendirilebilir. Teşhisin doğru yapılabilmesi için mutlaka uzman bir doktora başvurulmalıdır.

  Sıvı eğer berrak ve yapışkan ise en kısa sürede doktora gidip teşhis ile beraber tedavi sürecine giriniz.
  Gelen sıvı beyaz ve hemen kuruyor ise bu sıradan adet düzensizliği olan her kadında görülen durum olabilir.
  Adet düzensizliği olan kadınlarda genellikle prolaktin hormonunun fazla olması bu duruma sebep olabilir ve bu da ilerde kadının hamile kalmasında sorunlar yaratabilir. Bu nedenle hemen hormon testi yaptırarak doktorunuza başvurunuz.
  Hormonlarda oluşan azalma, artma ya da normal dışı bir düzensizlik kadının göğsünden sıvı gelmesine neden olabilir. Eğer emzirme döneminde değilseniz ve süt üretiminiz henüz yok ise bu ciddi bir hastalık belirtisi olabilir en kısa sürede doktorunuza başvurunuz.
  Bu durumun yorumlanması kadının hamile olması ya da emzirme döneminde olmasına, adetinin düzensiz olmasına göre değişir ve kaynaklanan sorun da yüksek ihtimalle hormonlarda oluşan bir dengesizliktir.
  Gerekirse doktor bu düzensizliği ilaç kullanımı ile ortadan kaldırabilir.
  Hormon dengesi için kullanılan ilaçlar da kadının gebe olup olmamasına göre değişir mutlaka uzman doktor kontrolünde ilaç kullanımına gidiniz.


   
Gögsümden gelen sıvı ne? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yazın ne kadar sıvı almalı

  Yazın ne kadar sıvı almalı

  • Yaz aylarında sıcaklığın artması ile birlikte vücuttan ter ile öncelikle sıvı, potasyum ve sodyum gibi bir çok minerallin kaybedilir. • Yazın sıcaklarında etkisiyle vücutta fazla su kaybı meydana gelmesi sonucunda bayılma hissi, bulantı, baş dönmesi gibi sağlık problemleri baş gösterebilir. • Özellikle yaz aylarında terleme ile artan sıvı kaybını karşılamak amacıyla günde 2.5-3...
 2. rahim duvarının arkasında toplanan sıvının zararı nelerdir

  rahim duvarının arkasında toplanan sıvının zararı nelerdir

  rahim arkasında sıvı rahim arkası sıvı birikimi rahim duvarının arkasında toplanan sıvının zararı nelerdir?tedavisi var mıdır?tşk ederim.
 3. sıvı maddelerin özellikleri nedir yardım please

  sıvı maddelerin özellikleri nedir yardım please

  sıvının özellikleri sıvılar ve özellikleriyle birlikte tam özellikler lağzım bana yardım please
 4. Bebeklerde Sıvı Kaybı Nedir? Nasıl Anlaşılır?

  Bebeklerde Sıvı Kaybı Nedir? Nasıl Anlaşılır?

  bebeklerde sıvı kaybı,bebekte sıvı kaybı belirtileri,bebekte sıvı kaybı nasıl tedavi edilir,bebekte sıvı kaybı nası geçer,bebekte sıvı kaybı nasıl anlaşılır, Sıvı kaybı; önemli bir sağlık sorunudur. Vücuda girilen su miktarı azaldığında; vücut organlardaki suyu kullanır ve bu durum ciddi hastalıklara yol açar. Susuzluğun ilerlemesinde ise böbrek yetmezliğiyle başlayan ve dönüşü olmayan...
 5. Akciğerde sıvı birikmesinin belirtileri ve tedavisi

  Akciğerde sıvı birikmesinin belirtileri ve tedavisi

  Akciğerler oksijenin alınıp ve karbondioksit atılması için kritik öneme sahip olup göğüs kafesinin hemen altında, göğüs içinde yer almaktadır. Göğüs kafesinin içindeki diğer organlara göre büyük olan akciğerler kalbin her iki tarafında yer almaktadır. Sağ akciğer üç lob ve sol ise iki lobtan meydana gelir. Her iki lobta da gaz değiştirme odaları yada namı-ı diğer alveoller yer alır. Buradan...

Sayfayı Paylaş