Gögüs dikleştirme yöntemleri

Uzman SühaN

Administrator
Gögüs dikleştirme yöntemleri
Dişiliğin simgesidir gögüsler . Gögüslerin güzelliği kadınlarda öz güven sebebidir. Gögüslerin deforma olması ise ciddi psikolojik kaygılar sorunlar yaratabilir. Özellikle evli bayanlar bu kaygıyı daha çok yaşamaktadırlar. Gögüs sarkması emzirme, kilo alıp verme , yaş ile ilgili olabilmektedir. Gögüslerin deforme olması estetik açıdan hoş bir görünüm değil. Günümüzde buna yönelik estetik ameliyatlar da nerdeyse patlama var diyebiliriz. Estetik ameliyatların maliyeti maalesef yüksek olduğun dan her bayan bu yönteme başvuramıyor. Oysaki gögüsleri bir takım yöntemlerle kendiniz de dikleştirebilirsiniz. Bitkisel kürler , buz masajı , egzersizlerle sarkan gögüsleri toparlamak mümkün. Gögüs dikleştirme yöntemlerini yazımızın devamın da bulabilirsiniz. Öncesi ; Doğal beslenerek gögüsleri dikleştirmenin yolları adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz.


gögüs dikleştirme.jpg
Her kadın mükemmel göğüslere sahip olmak ister. Ancak zamanla göğüslerde sarkma görülebilir. Göğüs alanında cilt esnek ve yumuşaktır. Bu nedenle yaş ilerledikçe sarkma kaçınılmazdır. Özellikle emzirme, gebelik, menopoz, hızlı kilo kaybı ya da kilo alınması, yorucu egzersizler, beslenme eksikliği ve uygun sutyenin giyilmemesi göğüs sarkmalarına neden olabilir. Göğüslerde kas yoktur. Yağ, bağ doku ve süt üreten bezler bulunur. Bu nedenle hassas olan cilt bölgelerinden biri olan göğüslere düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Çeşitli kremler ve losyonların yanı sıra bazı doğal çözümler de uygulanabilir.

1. Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

Egzersiz ile göğüs sarkmalarının önüne geçilebilir. Göğüs alanını çalıştıran egzersizler bu alandaki dokuların gevşemesini engeller. Egzersiz sırasında destekleyici ya da spor sutyenlerin kullanılması önerilir.

2. Göğüs Dikleştiren Buz Masajı

Buz masajı da göğüs bölgesini sıkılaştırmak için kullanılan çözümler arasındadır.
– Bir bez içerisine buz küpleri konur. Göğüslere kompres olarak uygulanarak dairesel hareketler ile masaj yapılır.
– Göğüsler üzerinde 30 dakika kadar soğuk havlu da bekletilebilir.
– Gün boyunca birkaç kez uygulanması önerilir.

Not: Buz kesinlikle bir beze sarılmadan kullanılmamalıdır.

3. Zeytinyağı Göğüs Dikleştirmek İçin Bitkisel Çözüm Olabilir mi?

Göğüslere zeytinyağı ile masaj da yapılabilir. Zeytinyağı içerdiği antioksidanlar ve yağ asitleri ile ciltteki serbest radikallerin atılmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda cilt tonunu dengeler.
– Avuç içerisine biraz zeytinyağı konulur ve yukarı doğru bir hareket ile her iki göğse de uygulanır.
– Kan akışını hızlandırmak için 15 dakika kadar masaja devam edilir.
– Bu işlem haftada 4 ya da 5 kez yapılabilir.
– Masaj için zeytinyağının yanı sıra badem yağı, argan yağı, avokado yağı ya da jojoba yağı da kullanılabilir.

4. Salatalık ve yumurta sarısı ile Göğüs Sarkmasına Kesin Çözüm

Göğüs sarkmasını engellemek için salatalık ve yumurta sarısı da kullanılmaktadır. Salatalık cildin ton dengesini korumaya yardımcı olurken yumurta sarısı ise protein içeriği ile cildi besler.
– Bir blender ile 1 küçük salatalık püre haline getirilir.
– İçerisine 1 yumurta sarısı eklenir ve hamur haline getirilir.
– Elde edilen hamur göğüslere uygulanır ve yaklaşık 30 dakika kadar bekletilir.
– Ardından göğüsler soğuk su ile yıkanır.
– Bu maske haftada bir kez yapılmalıdır. Cilt yapısının güçlenmesine yardımcı olur.

5. Yumurta Akı ile Göğüs Sıkılaştırma

Yumurta akı, sıkıştırıcı ve cilt besleyici özellikleri nedeniyle sarkmayı engellemek için kullanılabilir. Yumuşak derisinin güçlenmesine yardımcı olur.
– Köpüklü bir doku elde edene kadar 1 yumurta akı çırpılır. Göğüslere uygulanır ve yaklaşık 30 dakika bekletilir. Ardından göğüs alanı salatalık ya da soğan suyu ile ve sonra da soğuk su ile yıkanır.
– 1 yumurta akı 1 yemek kaşığı sade yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal ile karıştırılır. Göğüslere maske şeklinde uygulanır. Yaklaşık 20 dakika kadar göğüslerde bekletildikten sonra soğuk su ile durulanır.

6. Çemen Otu Göğüs Sarkmasına İyi Gelirmi?

Çemen de göğüs sarkmasını engellemek için kullanılır. İçerdiği vitaminler ve antioksidanlar ile serbest radikal hasarını azaltır. Cildin sıkı ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur.
– 1/4 fincan çemen tozu ile su karıştırılarak kalın bir hamur haline getirilir. Elde edilen hamur göğüslere masaj yaparak uygulanır. 5 ya da 10 dakika kadar göğüs üzerinde bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.
– Alternatif olarak 10 damla çemen yağı, E vitamini yağı ve 1 yumurta akı ile 1/2 su bardağı yoğurt karıştırılır. Pürüzsüz bir hamur elde edene kadar karıştırılmaya devam edilir. Elde edilen hamur cilde uygulanır. Hafifçe masaj yapılır ve 30 dakika boyunca bekletilir. Ardından su ile durulanır. Bu işlem haftada bir kez düzenli olarak yapılmalıdır.

7. Nar Tanesi Masajı ile Göğüs Sarkmasına Doğal Çözüm

Nar harika bir anti-aging besindir. Göğüs sarkmaları için de kullanılabilir.
– Nar kabuğu ve biraz sıcak hardal yağı ile karıştırılarak hamur haline getirilir. Elde edilen hamur göğüs bölgesine uygulanır ve hafifçe masaj yapılır.
– Nar çekirdeği yağı, günde 2 ya da 3 kez yapılabilir.
– 4 çay kaşığı neem yaprağı yağı ve 1 çay kaşığı toz nar kabuğu karıştırılır. Göğüslere bu karışım ile günde 2 kez masaj yapılır.

8. Aloe vera

Aloe vera cildi nemlendirmesinin yanı sıra göğüs sarkmasını hafifletmek için kullanılabilir. Doğal bir cilt sıkılaştırıcıdır. İçerdiği antioksidanlar ile serbest radikallerin atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt yapısını besler.
– Aloe vera jel doğrudan göğüslere uygulanabilir. Yaklaşık 10 dakika kadar göğüslerde bekletilir. Ardından soğuk su ile durulanır.
– Etkili sonuçlar almak için haftada 4 ya da 5 kez uygulanması önerilir.
– 1 çorba kaşığı aloe vera jel ve 1 tatlı kaşığı mayonez ile bal karıştırılır. Göğüslere uygulandıktan sonra 15 dakika kadar bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır ve hemen ardından soğuk su uygulanır. Haftada 1 kez yapılabilir.

9. Shea yağı

Shea yağı da göğüsleri sıkılaştırmak için kullanılan çözümler arasındadır. İçerdiği E vitamini ile cilt yapısını besler ve kuvvetlendirir. Aynı zamanda pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Deri hücrelerinde oluşabilecek hasarları önler.
– Göğüsler üzerine biraz shea yağı sürülür.
– 10 ya da 15 dakika boyunca dairesel hareketler ile masaj yapılır.
– Göğüslerde 10 dakika kadar bekletildikten sonra su ile durulanır.
– Bu işlem haftada 3 ya da 4 kez yapılabilir.

10. Kil Maskesi ile Göğüsleri Dikleştirmek

Kil de cildi sıkılaştırıcı doğal bir maddedir. Silis, magnezyum, demir, kalsiyum, potasyum ve sodyum içeriği ile göğüs çevresindeki derinin sıkılaşmasına yardımcı olabilir.
– 2 yemek kaşığı toz kil ile su karıştırılarak hamur haline getirilir.
– Elde edilen hamur göğüslere uygulanır ve kuruması beklenir. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkanabilir.
– Bu işlem haftada bir kez yapılabilir.

Göğüs sarkmasını önlemek için ipuçları:

– Fazla kilolar söz konusu ise mutlaka kilo verilmelidir.
– Düzenli egzersiz yapılmalıdır.
– Uygun sutyenler kullanılmalıdır.
– Cilde düzenli olarak nemlendirici uygulanabilir. Ayrıca vücudu nemli tutmak için gün içerisine 8 ila 12 bardak su tüketilmelidir.
– Güneşe çıkmadan önce göğüs çevresine güneş koruyucu sürülmelidir.
– Sigara içilmemelidir.
– Oturuş ve yatış pozisyonlarına dikkat edilmelidir. Her zaman dik oturulması önerilir.
– Gerekirse destekli sutyenler kullanılmalıdır. Sutyensiz bir şekilde çok uzun süre durulmamalıdır.
– Ayrıca yoga ve meditasyon teknikleri denenebilir. Bazı yoga hareketleri göğüs bölgesinin sıkılaşmasına yardımcı olur.
– Proteinler, vitaminler, kalsiyum, mineraller, karbonhidratlar ve lifli gıdalar bol bol tüketilmelidir. Sağlıklı ve dengeli beslenilmelidir.
Göğüs sarkması için kullanılan cerrahi ve kozmetik çözümlerin yanı sıra bu doğal ve bitkisel çözümler rahatlıkla kullanılabilir.
 
Gögüs dikleştirme ile ilgili çok yazı okudum çoğunu da uyguladım .İnanın hiç biri işe yaramıyor .Özellikle para tuzağı olan sözde gögüs dikleştiren kremler . Benim gögüslerim sarkıktı gidip dambıl aldım 2 ay düzenli kullandım hiç işe yaramadı. Nedeni gögüslerim çok büyüktü ve emzirmeden dolayıda fena sarktı .Sanırım tek çözüm gögüs dikleştirme ameliyatı :meme:
 
Geri
Üst