gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.234
  Beğenilen Mesajlar:
  2.180
  Ödül Puanları:
  113

  Gölge Makyaj Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Kusurları kapatacak ve ifadede istenilen etkiyi yaratacak iyi bir makyajın sırrı yüz hatları ile birlikte gölgelere ve aydınlık alanlara göre yapılan makyaj uygulamalarından geçer. Işık baz alınarak yüz üzerinde gölgeler oluşturuluran ve yüz hatlarının belirginleştirildiği makyaj tekniğine gölge makyaj denir.

  Gölge makyaj; alın, çene, burun ve gözlerde uygulanabileceği gibi özellikle yüzü zayıf göstermesi ve farklı bir etki ortaya koyması bakımından elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak amaçlı da kullanılabilir.  < Konu Resmi..>
  Elmacık Kemiklerine Gölge Makyaj


  Elmacık kemikleri üzerine makyaj yapılacak alan belirlenirken dudak kenarından kulağa kadar olan oyuk alan düz bir hatta baz alınır. Çoğunlukla gölge oluşturulacak hattı belirlemekte en kolay yöntem yanakları içe çekerek dudakları büzmektir. Bu alana bronzlaştırıcı ya da koyu tonda fondöten harmanlanarak belirgin bir çizgi halinde sürüldükten sonra daha çok ince fırça ya da parmaklar yardımıyla, dairesel hareketler ile yedirilir.


  Makyajın ikinci adımında yanakları daha yüksekte göstermek ve elmacık kemikleri üzerinde daha belirgin bir izlenim ortaya koymak amacıyla aydınlatıcı kullanılır. Makyajın bitiminde allık elmacık kemiklerinin üzerine yukarıya doğru süpürme hareketi ile sürülür. Bu aşamada dikkat edilecek nokta, allığı göz ve çevresinden mümkün olduğunca uzak tutmaktır.


  Gözlerde Gölge Makyaj


  Gözlerde yapılacak gölge makyajı göz şekline göre farklılık gösteren bir tekniğe dayanır. Gölge göz makyajında göz kapağının tüm alanına aydınlatıcı etkisi yaratması için açık renk far uygulanır. Üzerine göz kapağının oyuğundan başlanarak dıştan içeriğe doğru hareketle daha koyu bir renk geçilir. Bu noktada dikkat edilecek nokta gözün dış bölgelerine göre iç bölgelerinin daha hafif bir yoğunlukta olmasıdır. Kirpiklerin hemen üzerinden sürülecek göz kaleminin ise kirpiklere yakın mesafeden kullanılması önemlidir.


  Gölge Makyajda Püf Noktaları


  Eğer bronz bir ten üzerine gölge makyaj uygulanacaksa fondöten ya da allık, kullanılan tondan bir iki ton daha koyu tercih edilebilir.

  Genellikle gölge makyajda kullanılacak vurgulayıcıların toz ya da sticker olmasından çok krem olması makyajı daha etkili kılar.

  Gölge makyajda doğal bir etki yaratmak için aydınlatıcı ya da gölgelendirme malzemelerinin birbirine harmanlanarak kullanılması önemlidir.

  Doğal bir cilt tonu yakalamak için çok karanlık konturlardan ya da fazla aydınlık vurgulayıcılardan uzak durulmalı, daha çok cilt rengine yakın tonlar tercih edilmelidir.

  Gölge makyaj yapılırken elmacık kemiklerini daha da belirginleştirmek için gözlerde fazla vurgulayıcı ya da bu bölgelerde parlayan kontur allık kullanımından uzak durulmalıdır.

  İstenilen görünümü elde etmek için kullanılan vurgulayıcı ya da gölgelendirme malzemelerinin ince birer kat olarak uygulanması dikkat edilmesi gereken noktalardır.

   
Gölge Makyaj Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gece makyajı nasıl yapılır??

  Gece makyajı nasıl yapılır??

  makyaj çeşitleri gece makyajı nasıl yapılır gece makyaji nasil yapilir simli makyaj makyajı nasıl yapılır video Gece dışarı çıkarken, davetlere katılırken kıyafetinize olduğu kadar makyajınıza da özen göstermeniz gerekir. Gece, gündüz kullandığınız renkler ve ürünleri kullanmamanızda fayda var. Ama bu gece makyajının gündüz makyajının abartılmış hali olduğu anlamına gelmez. Kat kat sürülmüş...
 2. Kaş Makyajı Nasıl Yapılır ?

  Kaş Makyajı Nasıl Yapılır ?

  kaş makyajı kaş makyajı nasıl yapılır Birinin suratına baktığınızda ilk dikkat çeken yerlerin başında kaşlar gelir melekler :) Yüze ifade vere3n, anlam kazandıran kaşlar konusunda ne yazık ki bazı kadınlar yeterince şanslı değil. :) Özellikle birkaç senedir popüler olan gür kaşlara sahip olanların yanısıra, kaş bakımından fakir olan kadınlar h,iç te az değil. Ancak yapacağınız kaş makyajıyla...
 3. gelin makyajı nasıl yapılır?

  gelin makyajı nasıl yapılır?

  Merhaba.Gayet marjinal bir arkadaşım var ve yakında evlenecek. Makyajını kendi yapmak istiyorozr çünkü kuaför makyajlarını beğenmiyor. Ben de ona yardım edecem ama gelin makyajı nasıl yapılır ana hatlarıyla öğrenmem lazım,yardım edebilirmisiniz?
 4. Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır?

  Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır?

  Bu konu; Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğru ve kararında yapılmış bir makyaj kadını ne kadar güzel gösteriyorsa, abartılı ya da uyumsuz yapılan bir makyaj da son derece kötü bir görüntü verir. Makyaj yapmak biraz el becerisi, biraz göz zevki, biraz da genel bilgi ister. Eğer siz henüz kendinizi yeterli hissetmiyorsanız bu makalemizde...
 5. Kusursuz makyaj nasıl yapılır ?

  Kusursuz makyaj nasıl yapılır ?

  Bir makyajın kusursuz olması için, hangi makyaj malzemesinin nasıl bir cilde uygulanacağı çok önemlidir. Örneğin nemli bir cildiniz varsa, makyajın yüzünüzden akmaması için makyaj sabitleyici sprey kullanmanız gerekir. Eğer kuru bir cildiniz varsa, nemlendirmek için alkolsüz tonikleri tercih etmelisiniz. Şimdi sırasıyla kusursuz bir makyaj için gereken makyaj tekniklerini inceleyelim....

Sayfayı Paylaş