Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Gölge Makyaj Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Kusurları kapatacak ve ifadede istenilen etkiyi yaratacak iyi bir makyajın sırrı yüz hatları ile birlikte gölgelere ve aydınlık alanlara göre yapılan makyaj uygulamalarından geçer. Işık baz alınarak yüz üzerinde gölgeler oluşturuluran ve yüz hatlarının belirginleştirildiği makyaj tekniğine gölge makyaj denir.

  Gölge makyaj; alın, çene, burun ve gözlerde uygulanabileceği gibi özellikle yüzü zayıf göstermesi ve farklı bir etki ortaya koyması bakımından elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak amaçlı da kullanılabilir.  < Konu Resmi..>
  Elmacık Kemiklerine Gölge Makyaj


  Elmacık kemikleri üzerine makyaj yapılacak alan belirlenirken dudak kenarından kulağa kadar olan oyuk alan düz bir hatta baz alınır. Çoğunlukla gölge oluşturulacak hattı belirlemekte en kolay yöntem yanakları içe çekerek dudakları büzmektir. Bu alana bronzlaştırıcı ya da koyu tonda fondöten harmanlanarak belirgin bir çizgi halinde sürüldükten sonra daha çok ince fırça ya da parmaklar yardımıyla, dairesel hareketler ile yedirilir.


  Makyajın ikinci adımında yanakları daha yüksekte göstermek ve elmacık kemikleri üzerinde daha belirgin bir izlenim ortaya koymak amacıyla aydınlatıcı kullanılır. Makyajın bitiminde allık elmacık kemiklerinin üzerine yukarıya doğru süpürme hareketi ile sürülür. Bu aşamada dikkat edilecek nokta, allığı göz ve çevresinden mümkün olduğunca uzak tutmaktır.


  Gözlerde Gölge Makyaj


  Gözlerde yapılacak gölge makyajı göz şekline göre farklılık gösteren bir tekniğe dayanır. Gölge göz makyajında göz kapağının tüm alanına aydınlatıcı etkisi yaratması için açık renk far uygulanır. Üzerine göz kapağının oyuğundan başlanarak dıştan içeriğe doğru hareketle daha koyu bir renk geçilir. Bu noktada dikkat edilecek nokta gözün dış bölgelerine göre iç bölgelerinin daha hafif bir yoğunlukta olmasıdır. Kirpiklerin hemen üzerinden sürülecek göz kaleminin ise kirpiklere yakın mesafeden kullanılması önemlidir.


  Gölge Makyajda Püf Noktaları


  Eğer bronz bir ten üzerine gölge makyaj uygulanacaksa fondöten ya da allık, kullanılan tondan bir iki ton daha koyu tercih edilebilir.

  Genellikle gölge makyajda kullanılacak vurgulayıcıların toz ya da sticker olmasından çok krem olması makyajı daha etkili kılar.

  Gölge makyajda doğal bir etki yaratmak için aydınlatıcı ya da gölgelendirme malzemelerinin birbirine harmanlanarak kullanılması önemlidir.

  Doğal bir cilt tonu yakalamak için çok karanlık konturlardan ya da fazla aydınlık vurgulayıcılardan uzak durulmalı, daha çok cilt rengine yakın tonlar tercih edilmelidir.

  Gölge makyaj yapılırken elmacık kemiklerini daha da belirginleştirmek için gözlerde fazla vurgulayıcı ya da bu bölgelerde parlayan kontur allık kullanımından uzak durulmalıdır.

  İstenilen görünümü elde etmek için kullanılan vurgulayıcı ya da gölgelendirme malzemelerinin ince birer kat olarak uygulanması dikkat edilmesi gereken noktalardır.


   
Gölge Makyaj Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Emo makyajı nasıl yapılır?

  Emo makyajı nasıl yapılır?

  emo makyaj nasıl yapılır emo göz makyajı nasıl yapılır makyajı videolu video Makyajda da sanatta olduğu gibi “chiaroscuro” olarak adlandırılen ışık ve gölge tekniğinin iki basit kuralını bilmek gerekir: Açık renkler ışık verir ve hacim kazandırır, koyu renkler gölge yapar ve hacmi küçültür. “Chiaroscuro” ışık ve gölge tekniğini makyaja uyguladığımızda, açık renkler, yüzümüzdeki dar alanları...
 2. Makyaj nasıl yapılır?

  Makyaj nasıl yapılır?

  makiyaj nasıl yapılır en güzel makyaj nasıl yapılır güzel makyaj Bütün kadınların hiç yapmasa bile özel gün ve gecelerde yaptıkları makyaj her kadını bakımlı ve güzel gösterir önemli olan makyajı bilinçli bir şekilde yapmanız teninize yüzünüze saç rengine kadar uyumlu şekilde olmalıdır makyaj.. Eğer tam olarak makyaj yapmayı bilmiyorsanız şimdi sizlere bunlarla ilgili detaylı bilgiler verecem...
 3. Yaz makyajı nasıl yapılır?

  Yaz makyajı nasıl yapılır?

  yaz makyajı nasıl yapılır Yaz aylarında bronzlaşan teninize uygun bir şekilde en iyi makyajı ve görüntüyü sağlamanız için sizlere gerekli olan makyaj tüyolarını sunuyorum Yazın cildimizin nemlendirilmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacı olur. Bunun için güneşlenirken mutlaka koruma kremi, güneşlendikten sonra da nemlendirici krem kullanın. Yapacağınız makyajın güzel görünmesinin ilk...
 4. Kaş Makyajı Nasıl Yapılır

  Kaş Makyajı Nasıl Yapılır

  kaş maskarası - Kaşınızdaki boşlukları görmek için önce fırça ile tarayın. Kaşlarınızın sık ve gür görünmediğinden şikayetçiyseniz kaş makyajı ile kaşlarınızı istediğiniz gibi gösterebilirsiniz bayanlar :tik: - Kaş kalemini yatay olarak uygulayarak kaştaki boşuklar üzerine sürün. Kaş renginizin bir ton açığı renk kullanmanız daha doğal olur. Siyah kaşları koyu kahverengi ile boyamakta...
 5. Kleopatra Makyajı Nasıl Yapılır?

  Kleopatra Makyajı Nasıl Yapılır?

  kleopatra makyajı, kleopatra makyajı yapımı, kleopatra makyajı tarifi Sevgili melekler, modası hiç geçmeyen iddialı makyajlardan biri Kleopatra makyajıdır. En belirgin özelliği uzun ve kıvrık eyeliner olan Kleopatra makyajında eyeliner üzerine altın sarısı metalik far uygulanıyor. Allık ve hafif rujla tamamlanan Kleopatra makyajının ayrıntılı yapılışı için videomuzu inceleyebilirsiniz......

Sayfayı Paylaş