görmesini bilen gözler

KriSTaL

KriSTaL

Yeni Üye
Üye
görmesini bilen gözler
Görmesini Bilen Gözler
Kücük kiz, kendini bildigi günden beri annesinden büyük bir sefkat görmüs ve ondan duydugu sözlerle, pamuk prensesten daha güzel olduguna inanmisti.Ona göre; nur yüzlü ve badem gözlüydü. Bir tanecik yavrusuydu her zaman. Ama ilk okula baslayinca isler degisti. Arkadaslari onun hic de güzel olmadigini, hatta cirkin bile sayildigini söylemekteydi. Kücük kiz, ilk önceleri onlara inanmadi cünkü herkes birbirini kiskaniyordu. Ama bir kac yilda gerceklerle yüzlesti.Annesinin bir pamuga benzettigi yüzü, cicek bozugu bir cilde sahipti. "Badem" dedigi gözleri ise sasiydi. Vücudu da bir serviyi andirmiyordu. Demek ki, annesi onu aldatmis ve yillar yili cekinmeden yalan söylemisti.
Genc kizin anne sevgisi, kisa bir süre sonra nefrete dönüstü. Evlenme cagina gelmis olmasina ragmen yüzüne bakan yoktu. Üstelik de gözleri, bütün tedavilere ragmen düzelmiyordu. Genc kiz, doktorlarin gizlice yaptigi konusmalardan kör olacagini anladiginda cilgina döndü ve kendisini hâlâ cocukluk yillarindaki ifadelerle seven annesinin bu yalanlarina dayanamayip evi terk etmeye karar verdi. Fakat annesi, uzak bir yerde is buldugunu söyleyerek ondan önce davrandi ve kazandigi paralari bir akrabasina gönderip, kizina bakmasini rica etti.
Genc kiz bir süre sonra görmez oldu. Karanlik dünyasiyla bas basaydi. Bu arada annesini hic merak etmiyordu. Yalanciydi annesi, ölse bile bir kayip sayilmazdi. Bir gün doktorlar, uygun bir cift göz bulduklarini söyleyerek kizi ameliyat ettiler.
Ancak o, gözünü actiginda yine ayni yüzü görmekten korkuyordu. Fakat kör olmak zordu. En azindan kimseye yük olmazdi. Genc kiz, ameliyat sonunda aynaya baktiginda, müthis bir ciglik atti. Karsisinda bir dünya güzeli vardi. Gercekten de harika bir kizdi gördügü. Yüzündeki bozukluklar tamamen kaybolmustu. Cok kemerli olan burnu düzelmis, kepce kulaklari normale dönmüs ve yaban otlarini andiran saclari, dalga dalga olmustu.Genc kiz, yanindaki yasli doktora sevincle sarilarak:"Sanki yeniden dünyaya geldim!" dedi. "Yüzümde hibir cirkinlik kalmamis, estetik ameliyati siz mi yaptiniz?"Yasli doktor: "Böyle bir ameliyat yapmadik kizim!."diye gülümsedi. Annenin bagisladigi gözleri taktik. Sen, onun gözünden gördün kendini!."
Cüneyd Suavi
 

Benzer İçerikler

sudembeyaz
Cevaplar
5
Görüntüleme
769
sheker_shey
S
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
784
Misafir
M
Onurlu_Deniz
Cevaplar
3
Görüntüleme
894
seerose
seerose
AuSSie-AnGeL
Cevaplar
6
Görüntüleme
3K
ayşegül87
A
Üst