Göz dalmasına sebep olan şeyler nelerdir?

• Konbuyu başlatan Bahtsız asik
  • Başlangıç tarihi
B

Bahtsız asik

Forum Okuru
Göz dalmasına sebep olan şeyler nelerdir?

Göz dalması melek kadınlar kulübü göz dalması neden olur forum'da.​

Bu aralar gözlerim sık sık dalıp gidiyor. Göz dalmasını pek onemsemem ama 1 aydır sürekli olmaya başladı. Bunun sebepleri nedir acaba? Göz dalmasını herhangi bir sağlık sorununa yol açması durumu olabilir mi? Ya korkmaya başladım yani acaba çok mu aşırı evham yapıyorum acaba bilemedim ama biri açıklayabilir mi bunun normal bişey olduğunu? Göz dalması neden olur nasıl geçer bu göz dalma durumu? Off çok sıkıldım acaba psikolojik bir rahatsızlık olabilir mi?

images (4).jpeg

Merhabalar
Göz dalması büyüklerimiz genelde misafir gelecek ya da yol çekiyorsun gibi tabirler kullanırlardı. Ama işin bir de sağlık boyutu belki de psikolojik boyutu vardır. Halk arasındaki açıklamayı bir kenara bırakacak olursak asıl manada göz dalması beyinle alakalıdır diyebiliriz. Göz dalması farkında olmadan gözlerimizi kipirdatmadan bir noktaya bakakalmak diyebiliriz. Öncelikle hemen endişe duymayın ama göz dalmasının nedenleri arasında farklı bambaşka şeyler var.

"Göz dalması nedir göz dalmasının nedenleri nedir?"​

• Göz dalması yoğun iş temposuna bağlı olarak stres yorgunluk gelebilir
  • Göz dalması bir başka şekilde epilepsi nöbetlerinin belirtisidir
  • Nörolojik bir durumun da sebebi olabilir
  • Kafanız çok dolu ve odaklanma sorunu yaşayanlar göz dalması yaşayabilirler
Bazen göz dalmasını hepimiz yaşayabiliriz. Burada aslında önemli olan o göz dalmasından cikabiliyorsak kısa sürede problem olmaz eğer uzun süre dalma gerceklesiyor ise ve ya da sokakta yürürken bile bir noktaya bakıp sabitlenebiliyorsaniz sorun burada başlar.

Sevgili arkadaşlar gözle ilgili sorunlar olarak göz tembelliği ile ilgili yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. "Göz tembelliğinin zararları nelerdir" yazımızda detaylar

Geri