Göz kapağı estetiği nasıl yapılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Göz kapağı estetiği nasıl yapılır ?
Göz kapağı ameliyatı veya blefaroplasti, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için cerrahi bir prosedürdür.Cerrahi, üst kapaklar, alt kapaklar veya her ikisinde onarabilir.Amaç, sarkık göz kapaklarını veya göz torbalarını iyileştirmektir .Bu ameliyat genellikle kozmetik nedenlerle yapılır.


göz kapağı estetiği.jpgCilt yaşlandıkça, yavaş yavaş elastikiyetini kaybeder. Elastikiyet eksikliği ve yerçekiminden dolayı göz kapakları düşebilir.Alt göz kapağındaki fazla cilt kırışıklıklara ve çıkıntılara neden olur . Üst göz kapağının sarkaması yaşlı görünmenin yanında görmede de sıkıntı yaratabilir.Göz kapağı ameliyatı genç görünmeyi sağlayabilir ve kendinize güveninizi arttırmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, ideal görünümüne veya yüz yapınızı değiştirmeyebilir. Ameliyat olmaya karar vermeden önce, hedeflerinizi düşünün ve onları cerrahınızla tartışın.


Sarkmış göz kapakları, şişmiş göz torbaları ve koyu halkalar gözlerinizin altında sıkça karşılaşılan sorunlardır. Genellikle kalıtsaldırlar ve yaşlanma sürecinin bir parçasıdırlar. Göz kapağı ameliyatı veya blefaroplasti, zamanı geri çevirmek için tasarlanmıştır. Prosedür genellikle lokal anestezi altında yapılır. Göz kapağı ameliyatının sonuçları büyük bir değişimden daha fazla yenilenmiş bir görünüm sağlıyor.

Ameliyata hazırlık

Göz kapağının ameliyatından önce hasta, blefaroplasti ve prosedürle ilişkili potansiyel riskler ve faydalar hakkında ayrıntılı bir incelemeye ve tartışmaya sahip olmalıdır. Hasta doktorun ameliyat öncesi talimatlarını titizlikle takip etmeli ve ameliyat gününden önce postoperatif talimatları iyice gözden geçirmelidir.

Cerrahınız göz kuruluğu , glokom, alerji, dolaşım problemleri, tiroid problemleri ve diyabet gibi geçmiş cerrahi ve mevcut durumlar hakkında sorular soracaktır. Doktorunuz ayrıca, ilaçlar, vitaminler, bitki takviyeleri, alkol, tütün ve uyuşturucuları kullanma konusunda sorular soracaktır.

Göz kapağı estetiği riskleri

Herhangi bir cerrahide olduğu gibi, blefaroplasti için potansiyel riskler ve komplikasyonlar vardır. En büyük riskler arasında enfeksiyon, kanama, yara izi , gözleri kapatamama, göz kuruması , anormal göz kapağı konumu, çift görme ve görme kaybı sayılabilir.

Ameliyat sonrası şişme çok yaygındır. Cerrahiden sonraki günlerde soğuk kompres uygulamak yardımcı olacaktır. Ayrıca kızarıklık ve kuru gözler yaşayabilirsiniz.Göz kapağı kaldırma, yüz germe veya cildi yeniden yüzeyleme gibi başka bir prosedürle aynı anda blefaroplasti yapabilirsiniz.


Göz kapağı ameliyat prosedürü nasıl uygulanır?

Göz kapağında cerrahi (blefaroplasti), üst göz kapaklarınızda, alt gözkapağınızda veya her ikisinde gerçekleştirilebilir. Altta yatan yüz kas yapınız, kemik yapınız ve kaşlarınızın simetrisi gibi faktörler değerlendirilir.
Göz kapağı ameliyatı aslında çeşitli cerrahi teknikleri kapsar; cerrahın hangi teknikleri kullanacağı, hastanın anatomisine ve hastanın hedeflerine ulaşmak için yapılması gereken belirli değişikliklere bağlıdır.Göz kapağı estetik fiyatı

Göz kapağı ameliyatının maliyeti, uygulanan prosedürün türüne bağlıdır.

Göz kapağı operasyonları genellikle bağımsız prosedürlerdir. Bazen sadece üst kapaklar veya alt kapakların ameliyat olması gerekir. Bazen sadece yağ alınır. Genellikle basit bir kaş kaldırması yeterlidir Bazı insanlar için cerrahi sonuçları ömür boyu sürebilir. Diğerleri için, işlem tekrarlanabilir.Blefaroplasti sıklıkla tek bir işlem olarak gerçekleştirilse de, cerrahınız en iyi sonuçları elde etmek için bir kaş kaldırma, yüz germe veya cildi yeniden yüzeylemeyi önerebilir. Göz kapağı ameliyatı, üst göz kapaklarının, alt göz kapaklarının veya her ikisinin görünümünü geliştirir.Sonuç olarak Kozmetik göz kapağı ameliyatı, yorgun, sarkmış gözlerin görünümünü çarpıcı bir biçimde iyleştirir.
 
Üst