Göz kayması ameliyatı ne kadar sürer ameliyat riski var mı?

M

Muradiyekalkan

Forum Okuru
Göz kayması ameliyatı ne kadar sürer ameliyat riski var mı?

Göz kayması ameliyatı ne kadar sürer melek kadınlar kulübü göz kayması ameliyatı forum'da.​

Merhabalar benim 8 yaşındaki kizimda göz kayması çıktı da korkuyoruz şimdi ameliyat dendi ne kadar tehlikeli bu ameliyat bilgisi olan var mı? Göz kayması ameliyatı ne kadar sürer ve kesin düzelir mi benim hiç bilgim yok ama bu ameliyatı geçirenler varsa bilgi istiyorum.

Merhabalar
Göz kayma en çok görülen türlerinden biri olan dışa doğru kayma durumudur. Bu yetişkinlerde sıkça görüldüğü gibi çocuklarda da görülebilir. Ama şöyle bir durum var ki bu göz kayması durumu kendi kendine düzelecek bir durum değildir. Gözlük ihtiyacı giderilir ama bu tamamen tedavi sağlamayabilir. Göz kayması ameliyatı yaptırmanızda fayda var. Göz kayması ameliyatı yaklaşık olarak gözlerin durumuna göre ortalama 1 saat kadar sürmektedir ve hasta 1 hafta sonrasında normal hayatına geri döner. Gözlerde kızarıklık 4 haftaya kadar sürebilir ama bu da geçicidir doktorun verdiği damla vs ilaçları kullanmakta fayda var.

Dilerseniz aşağıdaki detaylı yazımızı da inceleyebilirsiniz. "Çocuklarda göz kayması ve şaşılık tedavisi ile ilgili bilgiler" konu hakkında incelemenizi tavsiye ederim.

Geri