Göz rengini değiştirmek ameliyatla olur mu

A

Ahunurxxx

Forum Okuru

Selam
benim göz rengim kahverengi , gözlerim de astiğmat 3,5 derece .Lazerli operasyonla gözlerimin derecesini sıfırlamak istiyorum. Lens kullanıyorum bazen de gözlük kullandığım da oluyor . Aklıma bir şey geldi , gözlerimi nasılsa lazerle çizdireceğim acaba göz rengimi de ameliyatla kalıcı olarak değiştirmek mümkün mü , yani ameliyat oluyorsun ve göz rengin kalıcı olarak değiştiriliyor bu mümkün mü bunun yapıldığını duymuştum Türkiye'de de yapan yerler var mı böyle bir ameliyat acaba pahalı mıdır yaptırsam olur mu

Merhaba Ahunur ,

Göz rengini ameliyatla değiştirmek mümkün mü sorusunun cevabı evet ameliyatla göz renginizi değiştirebilirsiniz... Amaaa çok ciddi sakıncaları var kör olma riskiniz bile var. Göz rengi iki türlü değiştiriliyor birincisi iris tabakası kaldırıyor yerine yapa iris takılıyor ki bunun çok ciddi riskleri var ikincisi göze rengini veren pigmenler 20 sn. lazerle parçalanıyor ve altından 2-3 hafta içerisinde mavi göz tabakası oluşuyor ya da alttaki tabaka açılıyor diyelim. bunu kozmetik amaçlı düşünmek bence çok riskli gerekli değil . İnternette bu ameliyatı olup da kör olanlara raslayabilirsin. Gözlerini lazerle sıfırlamakla hiçbir alakası olmayan bu ameliyatı düşünmeni asla tavsiye etmem.

Geri