1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Göz seyirmesi nedenleri ve tedavisi

  Konu, 'Göz Hastalıkları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Göz seyirmesi bir çoğunuz yaşamışsınızdır bu istem dışı kasılmayı.Çoğu zaman sinir bozucu olan bu durum ayrıca merak konusu.Gözler neden seyirir ? Bunun hakkında tıbbi gerekçeler kadar islami yorumlarda mevcut .Sağ göz seyirirse kötü,sol göz seyirirse zinnetmiş.Göz seyirmesine kapsamlı olarak değinicez.Göz neden seyirir,göz seyirmesi bir hastalıkmı tüm detaylar yazımızın devamın da öncesi Göz seyirmesi neden olur , Göz Neden Seyirir adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.


  Genellikle üst göz kapaklarının herhangi birinde istemsiz kasılmalar olabiliyor.Bazen bir kaç saniye süren bu istemdışı kasılmalar ,gün boyu da devam edebilir.Peki göz seyirmesi neden oluyor ? Tıp dilindeki adı miyokimi olan bu kasılmaalar yorgunluk,mevsimsel allerjiler ,stres gibi durumlardan dolayı olabiliyor.Kısa süreli anlık olan göz seyirmeleri normaldir lakin uzun süren göz seyirmeleri ihmale gelmemelidir.Mutlaka nedeni araştırımlıdır .Uzun süren seyirmelerde kornea tabakasında yada göz kapağında iltihap olabilir.Uzmanlar göz seyirmesinin aşırı kafein tüketimi,stres,yorgunluk vitamin eksikliği,göz kuruluğu gibi nedenler olduğunu ,özelliklede uzun süre bilgisayar başında olanlarrın dikkatli olması gerektiğini vurguluyor.Göz seyirmesi bu saydığımız nedenler dışında nedensiz de olabilir.Göz seyirmesinin önüne geçmek için stresten uzak durun,kafeini azaltın yoga meditasyonn yapın.Sizi rahatlatıcak aktivitelerde bulunun .Şimdi sizlere göz seyirmesi neden olur uzmanlarından derleyerek detaylı paylaşmaya devam ediyoruz.

  < Konu Resmi..>


  Sağ göz seyirmesi, Kimi zaman insanların gözlerinde bir tik ve sürekli bir damar atması gibi bir durum hissedilir. Buna halk arasında göz seyirmesi denir. Göz seğirmesi esnasında kötü bir haberin geleceğine dair bir inanç vardır. Tabiki bununla bir alakası yoktur. Sadece tıbbi bir olaydır.

  Sağ Göz Seyirmesi Neden Olur?

  Sağ göz seyirmesi, sol gözde de olduğu gibi aslında gözlerdeki kasların irade dışı kasılması olayıdır. Çoğu zaman endişe edilmeyecek bir durum, bazen de önemli bir hastalığın belirtisi olarak gözlemlenmektedir. Bu durum genellikle aşağıdaki sebeplerden dolayı ortaya çıkar.
  Yorgunluk
  Sinirlilik durumu
  Stres
  Aşırı derecede televizyon, bilgisayar ve telefon ekranına bakmak
  Bazı göz seyirme durumları ciddi hastalıkların habercisi olabilir. Blefarospazm ve Diskinezi adı verilen hastalıkların belirtilerinde sağ göz seyirmesi görülebilir.

  Blefarospazm: Gözün sürekli seyirmesi anlamına gelen hastalığın tıbbi terimidir. Bu hastalık çok önemli bir hastalık türü olmamakla beraber sürekli seyiren göz kişiye rahatsızlık vermektedir.

  Diskinezi: Nörolojik bir hastalık olan diskinezi kasların zayıflaması ve işlevini yerine getirmemesi anlamındadır. Bu durum gözlerde meydana geldiğinde Miyoklunuz Diskinezi hastalığının göstergesidir. Gözlerde sürekli meydana gelen bir seyirme olur ve kişileri oldukça fazla rahatsız eder.

  Sağ Göz Seyirmesinin Tedavisi

  Sağ göz seyirmesi genellikle kendiliğinden geçen bir durumdur. Uykusuzluk ve gözlerin yorgunluğundan meydana gelen sağ göz seyirmesi gözler bir süre dinlendirildiğinden kendiliğinden geçer. Veya bir süre parlak ışıktan ve güneşten uzak durulur ve uyunursa kendiliğinden geçer. Şayet gözlerde meydana gelen seyirme uzun süre geçmiyorsa, göz kapakları kapanıyorsa ve seyirmeler yüzde de başladıysa kişiye rahatsızlık verecek boyutlara ulaşmış demektir. Bu durumda hemen doktora başvurmak gerekir. Doktorun vereceği ilaçlar harfiyen uygulanmalı ve kontrollere gidilmelidir.

  Sağ Göz Seyirmesinde Alternatif Tedavi Yöntemleri

  Sağ göz seyirmesinde uygulanabilecek alternatif tedavi yöntemleri beslenme alışkanlığında yapılacak ufak çaplı değişmelerle gerçekleştirilir. Kırmızı et, tahıllar, balık ve ayçiçeği ürünleri tüketmek de gözlerde meydana gelen seyirmelere iyi gelmektedir. Bu tarz hastalıklarda önemli olan şey hastalığı takip etmek ve ne kadar süreceğini kontrol etmektir. Uzun süre geçmediğinde doktora başvurulmalıdır.


   
 2. murat hekmoğlu

  murat hekmoğlu Forum Okuru

  tam 51 gün oldu gözüm seyiriyor artık psikolojim bozuldu
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba,
  Gözlerinizi çok yoruyor ve stresli bir yapıya sahipseniz , çok aşırıda kafein tüketiyorsanız göz seyirmesi kaçınılmaz olucaktır. Ayrıca gözün iç tabakasın da iltihaplanma da olabilir. Göz doktoruna görünmeniz de fayda var. Sağlıklı günler diliyorum.
   
Göz seyirmesi nedenleri ve tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göz seyirmesi nedenleri

  Göz seyirmesi nedenleri

  seyirme nedenleri Göz seyirmesi nedenleri neledir? göz seyirmesi neden olur. Ne yapmamız gerekmektedir. Göz seyirmeleri bazen sizi rahatsız edebilir.Aslında göz seyirmesi her zaman önemsiz bir rahatsızlıktır. Magnezyum ve potasyum eksikliğinden dolayı oluşabilir. Kadınlarda gebelik dönemlerinde göz seyirmeleri ve kramplar olusur. Nedeni ise magnezyum ve potasyum eksikligi oldugunu...
 2. Göz çevresi morlukları nedenleri ve tedavisi

  Göz çevresi morlukları nedenleri ve tedavisi

  Göz çevresi morlukları için göz altı morlukları tedavisi Birçok kadın - erkeğin güzellik asorunlarının başında gelir göz altı morlukları... Kimisinde doğuştandır, kimisinde ise yorfgunluktan, uykusuzluktan ve daha bir çok nedenden ötürü oluşmaktadır. Biz de bu sayfamızda göz çevresi morluklarını konu alarak, bahsi geçen o arkadaşlarımıza faydalı bilgiler sunmak istiyoruz melek'ler. Göz...
 3. Ambliyopi nedenleri ve tedavisi

  Ambliyopi nedenleri ve tedavisi

  Gözün hipermetropi, miyopi, astigmatizma, katarakt, şaşılık gibi nedenlerle iyi görememesi sonucunda görme yollarının gelişememesidir. Sıklıkla bir gözün normal olup diğer gözün hipermetropi, astigmatizma veya miyopi nedeniyle az görmesi göz tembelliğine yol açar(anizometropik ambliyopi). Ancak yüksek hipermetrop, miyop, astigmat bulunduğunda çift taraflı tembellik de gelişebilir ( ametropik...
 4. Göz yangısı nedenleri ve tedavisi

  Göz yangısı nedenleri ve tedavisi

  Göz yangısını diğer gözünüze ve başka insanlara bulaştırmaktan sakının. Göz yangısı son derece bulaşıcı olabilir, bu nedenle daha iyi duruma gelene kadar insanlarla temaslarınıza sınırlama getirin.Bakteriyel göz yangısının belirtileri genellikle iki gözü birden etkiler. Virüse bağlı göz yangıları genellikle bir gözde başlar ve birkaç gün içinde diğer göze sıçrar. Alerjik göz yangısının...
 5. Göz seyirmesi nedenleri belirtileri ve tedavisi

  Göz seyirmesi nedenleri belirtileri ve tedavisi

  Gözümüz , görmemizi sağlayan ogandır. Gözümüzü çevreleyen birde göz kapaklarımız vardır. Göz kapaklarımız gözlerimizi toz ve yabancı cisimlerden korur, aynı zaman da gözlerimizi nemlendirendir. Çoğumuz günlük hayatta göz seyirmesi ile karşı karşıya kalırız. Bu seyirme göz kapaklarında gerçekleşir. Seyirmeyi batıl olarak bir şeylere yoruyoruz da bir hastalık olarak nedense düşünemiyoruz....

Sayfayı Paylaş