Gözlerimi lazerle çizdirmek istiyorum ama

D

Damla2323

Forum Okuru
Gözlerimi lazerle çizdirmek istiyorum ama
Gözlerimi lazerle çizdirmek istiyorum ama korkuyorum güvenli mi

Merhaba çocukluğumdan beri yani 9 yaşından beri gözlük kullanıyorum yaşım 29 , bir ara lens kullanmayı denedim ama pek kullanamadım , tek kullanımlık kullan at lensleri denedim yine olmadı kulanamadım , göz doktorum gözlerini lazerle çizelim bu derttn kurtul dedi ama korkuyorum gözlerini lazerle çizdiren arkadaşla önerirler mi böyle bir operasyonu sakıncaları var mı riskli mi geri dönüşü yok böyle bir hatanın ama bu gözlüklerden de kurtulmak istiyorum bilenler bilir 5-6 derece olunca gözlüğünüzle bütünleşirsiniz çünkü gözlüğünüzü çıkarınca her yer bulanık hayal alemi gibi olur bir şey göremezsiniz. Tavsiye eden var mı öenerileriniz nedir.

Merhaba Damla

Gözlerimiz en önemli organımız tabiki diğer organlarımız da önemli ama göz deyince insan iki defa düşünüyor hatta on defa :) çünkü gözlerimize yapılan bir operasyonda hata olması durumunda telafisi imkansız geri dönüşü olmayan ömür boyu çekeceğimiz arazlar bırakıyor. bunun için iyi düşünmek ve öyle karar vermek lazım. Bence böyle bir ameliyatı gerçekten çok iyi bir doktora olmalısın öncelikle buna dikkat et. Lazerle yapılan göz ameliyatlarından sonra göz de kuruluk olabiliyor bu da bir risk tabi ki ve ömür boyu damla kullanmak zorunda kalabilirsin . Bir diğer sorunda alazer ameliyatından kısa bir süre sonra tekrar gözleriniz eski numaralara dönmese de 3-4 derecelere tekrar çıkması ha bur da doktor tekrar ameliyat edelim diyebilir ama bu da ayrı bir sorun. Genel de bu şekilde sorunlar olabiliyor bence iyi düşün karar ver ve eğer ameliyat olacaksan en iyi doktora ameliyat ol, sağlıklı günler dilerim

Geri