1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

gözyaşı ile ilgili hadisler

Konu, 'Hadis-i Şerifler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

gözyaşı ile ilgili hadisler göz ile ilgili hadisler allah korkusu hikayeler gözle allah korkusu ayetler Efendimiz (SAV) Hadis-i Şeriflerinde şu şekilde buyurmuşlardır.

"ALLAH ı anarken, ALLAH korkusu ile gözünden yaş akana, kıyamette azap olmaz." [Hakim]

"ALLAH korkusu ile ağlayan göze, Cehennem ateşinin dokunması haramdır" [Nesai]

"Kıyamette herkes ağlayıp gözyaşı dökecektir. Ancak dünyada ALLAH korkusu ile, bir damlacık gözyaşı dökenler ağlamayacaktır." [İsfehani]

"ALLAH korkusu ile, gözünden yaş akan mümini, Hak teâlâ ateşten koruduğu gibi, ateşi de onun nurundan korur." [İbni Mace]

"ALLAH için gözlerinden yaş akan müminin vücudunun, Cehennem ateşinde yanması haramdır. Bir damla gözyaşı ile yanağı ıslanan kimsenin yüzü, hiçbir zaman darlığa düşmez. Kıyamette her şey ölçülür, tartılır. Bunlardan ALLAH korkusu ile akan gözyaşı, ateş deryasını söndürecek güçtedir.'' [Beyheki]

''ALLAHü teâlânın, himayesinden başka hiçbir himayenin bulunmadığı kıyamette, himayesine aldığı yedi kimseden biri de, yalnız iken ALLAH'ı anıp gözünden yaş akan kimsedir.''[Buhari)

''Her mümin dağlar kadar günah ile mescidimizde bulunsa, ağlayan şu kişinin hürmetine oradakilerin hepsinin günahları affolur. Çünkü melekler "Ya Rabbi, ağlayanları, ağlamayanlara şefaatçi kıl!" derler. [Beyheki]

alıntı

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: gözyaşı ile ilgili hadisler
    hepimizi allah için gözyaşı dökenlerden eylesin rabbim

gözyaşı ile ilgili hadisler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "konuŞmak" İle İlgİlİ Hadİsler

"konuŞmak" İle İlgİlİ Hadİsler

çok konuşmakla ilgili sözler konuşmakla ilgili sözler boş boş konuşma ile büyük konuşmak ile hadis Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "insanların kalbini çelmek için konuşma sanatını öğrenen kimsenin, Allah ne farzını ve ne de nafilesini kabul eder." Ebû Hureyre radıyallahu anh. Ebû Dâvud. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:"Kişinin, kanıtsız ve...
  2. EDEP ile ilgili hadisler

EDEP ile ilgili hadisler

edeple ilgili hadisler edeple ilgili ayetler edep ile ayetler edep ve haya ile hadisler UTANMA DUYGUSU (HAYÂ), DEĞERİ VE BU DUYGUYA SAHİP OLMAYA TEŞVİK ETMEK 682. İbni Ömer radıyallâhu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, utangaç kardeşine bu huyunu terketmesini söyleyen Medine’li bir müslümanın yanından geçerken ona: “Onu kendi haline bırak; zira hayâ...
  3. Kötülük İle İlgili Hadisler

Kötülük İle İlgili Hadisler

Kötülük İle İlgili Hadisler var mı sizde? Selam millet Kötülük İle İlgili Hadisler ve bilgiler istiyorum sizden ve rica ediyorum inş sorumu yanıtsız bırakmazsınız.
  4. Fakirlik İle İlgili Hadisler

Fakirlik İle İlgili Hadisler

Fakirlik İle İlgili Hadisler hakkında konu açmanızı rica ediyorum. Hayırlı ve iyi günler olsun hepimize kardeşlerim.
  5. Gözyaşı İle İlgili Sözler

Gözyaşı İle İlgili Sözler

Gözyaşı İle İlgili Sözler istiyorum sizden lütfen bana varsa Gözyaşı İle İlgili Sözleri yazın.

Sayfayı Paylaş