Greyfurt suyunun faydaları nelerdir ?

Uzman SühaN

Administrator
Greyfurt suyunun faydaları nelerdir ?
Turunç gil ailesinin besleyici bir üyesi olan greyfurt C vitamini içeriği ile tanınır.C vitamini bakımından zengin olmanın yanı sıra, A vitamini, lif ve potasyum açısından zengindir. Greyfurt, vücudun enfeksiyonlara karşı savaşmasına yardım eden ve vücudu kansere neden olabilen kanserojenlerden koruyan flavonoidlerle doludur. C vitamini bakımından zengin herhangi bir meyvenin bağışıklık sistemimizi güçlendirip destekleyeceği iyibilinmektedir. C vitamini vücut için iyi ve düzenli beslenme sağlayan diğer mikro besinlerle çalışır. Greyfurt, yığınsal bir müshil olarak hareket eden ve kolonda toksik maddeye maruz kalmayı azaltarak kolon mukoza zarının korunmasına yardımcı olan yüksek seviyede pektin içerir. Günlük 6 gr greyfurt suyu içilmesi, kolon kanserini önlemeye yardımcı olur. Sadece kanser hücrelerini öldürmekle kalmaz aynı zamanda sağlıklı kolon hücrelerinin üretimini de teşvik eder.
greyfurt suyu.png


Greyfurt Suyu sağlık yararları, kardiyovasküler sağlığın korunmasını, kan basıncı seviyelerini dengelemeyi, kanserin önlenmesini, yorgunluğun önlenmesini, ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamayı, hidrasyonu desteklemeyi, solunum problemleriyle mücadele etmeyi ve karaciğeri detoksifiye etmeyi içerir. Diğer faydaları arasında ağız sağlığının desteklenmesi, hamileliğin desteklenmesi, göz sağlığının iyileştirilmesi, cilt hasarlarını önlenmesi , serbest radikallerle savaşmak, iltihaplanmayı azaltmak ve saç büyümesini teşvik etmek bulunmaktadır.Vücutta iyi düzeyde C vitamini bulundurmak, soğuk algınlığı semptomlarının şiddetini azaltabilir, doğal bir antihistaminik görevi görebilir. Bu, alerjileri kontrol etmede yardımcı olur, çünkü histamin seviyelerini azaltır. Greyfurtta bağışıklık sistemini destekleyen C vitamini bol miktarda bulunur.Greyfurt, kilo vermek isteyenler arasında popüler bir meyvedir. Bol miktarda enzim, yüksek su içeriği ve daha az sodyum, kolayca yağ yakmaya yardımcı olur.Bağışıklık sisteminiz çok önemli.Sağlıklı bir bağışıklık sistemi yaşamın kaynağıdır.Greyfurt suyu bağışıklık sistemimizi güçlendirir.Sağlıklı mukoza ve cildi korumak için A vitamini gereklidir. Flavonoid ve A vitamini bakımından zengin meyvelerin tüketimi akciğer kanserinden ve ağız kanserinden korunmaya yardımcı olur.Likopen, greyfurta kırmızı renk veren bir karotenoid pigmenttir. Tümörlere ve kansere karşı kansere yakalanan ve serbest radikallere neden olan güçlü bir ajandır. Greyfurt suyu çeşitli sağlık problemlerini önlemek için lezzetli bir yoldur. Sadece birkaç taze greyfurt suyu yudumlayarak kalori yakabilirsiniz. Vitamin ve minerallerden oluşan bir güç merkezi olmak, vücudunuzdaki enerji seviyelerini dengeleme potansiyeline sahiptir. Ayrıca, meyvede bulunan bileşiklerin doğal bir detokslayıcı olarak işlev gördüğü söylenir.


Greyfurt Suyu'nun Besin DeğeriBakır 1mg

Folat 7 mcg

Demir 5 mg

Magnezyum 6 mg

Manganez 0 mg

Niasin 5 mg

Protein 2g

Pantotenik Asit 5 mg

Fosfor 0mcg

Potasyum 400 mg

Riboflavin 0mg

Sodyum 5 mg

Tiamin 1mg

A Vitamini 1087IU

Vitamin B1 1mg

Vitamin B6 0mcg

C vitamini 9mg

Çinko 1 mgBildiğiniz gibi, greyfurtlar yüksek C vitamini içeriği ile tanınır, ancak meyveler kesinlikle daha fazlasını sunar. C vitamini bakımından zengin olmanın yanı sıra, A vitamini, lif ve potasyum açısından zengin greyfrutlar.Meyvenin birçok sağlık yararı sağlayabileceği şüphesizdir.Greyfurt çok sayıda karaciğer temizleyici madde içerir. C vitamini açısından zengin meyve tüketmenin, çocuklarda hırıltı semptomlarını azalttığı, aynı zamanda astıma, kronik öksürüğe, nefes darlığına ve hatta burun akıntısına yardımcı olduğu bulunmuştur.Yüksek miktarda A vitamini, potasyum, folat ve tiamin içeren, greyfurtlar bağışıklık sistemini güçlendirmek ve soğuk algınlığı veya hastalık süresini azaltmak için en iyi bilinen vitaminlerden birini içerir . Astım gelişme riski, greyfurt ve diğer meyve ve sebzelerde bulunan C vitamini de dahil olmak üzere yüksek seviyelerde besin tüketen kişilerde daha düşüktür. Lif ve su içeriğinden dolayı greyfurt, kabızlığı önlemeye ve sindirim sistemindeki düzenliliğin artmasına yardımcı olabilir.Greyfurt Şunlar için idealdir:
Kilo kaybı

Kalp sağlığının teşviki

Diyabetin önlenmesi

Bağışıklık sistemini güçlendirmek, soğuk algınlığı veya hastalığın önlenmesi

Artrit önlemek yardımcı olur

Karaciğeri temizlemeye yardımcı olur

Kanser önleme

Makula dejenerasyonu, göz sağlığının korunması

Kan basıncını düşürücü

Cilt sağlığı (sivilce, sedef, kırışıklık)Kırmızı ve pembe greyfurt, C vitamini ve diğer antioksidanların harika bir kaynağıdır. Ayrıca karotenoidler likopen ve beta karoten içerirler. Likopen alımı, prostat kanseri riskinde azalma ile bağlantılıdır. Beta karoten yüksek gıdaların da yemek borusu, akciğer, mide ve ağız kanseri riskini azalttığı gösterilmiştir. Greyfurtta bulunan potasyum, likopen, C vitamini, lif ve kolin kombinasyonu, sağlıklı bir kalbin korunmasına yardımcı olur. Araştırmacılar, taze kırmızı greyfurt tüketmenin yüksek lipit seviyelerini, özellikle de trigliserit düzeylerini düşürdüğünü bulmuştur. C vitamininin bağışıklık sisteminizi destekleyip güçlendireceği bilinen bir bilgidir. Mükemmel C vitamini seviyelerini korumak soğuk algınlığı semptomlarının ve diğer hastalıkların şiddetini azaltabilir. Ayrıca, meyve suyunda bulunan antioksidanlar, kardiyovasküler sisteminizi oksidatif hasara karşı korumak için çalışır.


Beslenme uzmanları, greyfurt suyunun düzenli ve ılımlı tüketiminin hipertansiyon ve yüksek tansiyonla ilişkili riski hafiflettiğini vurguladı. Çeşitli sağlıklı özellikleri ile birlikte meyve suyunda bulunan potasyum, kan basıncını artmış şekilde dengelemeye yardımcı olur.Son çalışmalara göre, taze greyfurt suyu, prostat, kolon kanseri, özofagus kanseri, vb. Gibi çeşitli kanser türleriyle ilişkili riskleri kaldırabilir. Likopen ve beta-karoten gibi bileşikler, serbest radikalleri ve kanserli büyümeyi yok etmek için antioksidanlarla birleşir.Greyfurt suyu gibi birçok sıvı tüketerek vücudunuza enerji katabilirsiniz. Besleyici madde suyu, vücudunuzdaki elektrolitin korunmasına yardımcı olur.Solunum sisteminiz çok hassastır ve bakterilerden hızla etkilenir. Diyetinize greyfurt suyu ekleyerek birçok solunum problemiyle mücadele edebilirsiniz. Meyve suyu, astım gelişimine katkıda bulunan riskleri engellemek için tüketebileceğiniz bir C vitamini santralidir .


Greyfurt suyu doğal bir detokslayıcı olarak çalışabilir. Bazı taze sıkılmış meyve suyunu yudumlarken karaciğerinizdeki aşırı tuzları, toksinleri ve kimyasalları etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Vücudunuz tamamen detoksifiye olduğunda, baş ağrıları, sert kaslar ve hatta depresyon gibi kronik sağlık sorunlarına daha az yatkın olabilirsiniz. Çalışmalar, greyfurt suyunun düzenli ve ılımlı tüketiminin, diş eti kanamaları ve iltihaplanma gibi çeşitli problemleri önleme potansiyeline sahip olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca, greyfurt suyunda bulunan bileşikler de diş etlerini güçlendirebilir.Bir bardak taze sıkılmış greyfurt, bol miktarda besleyici özellik içerir. Hamile kadınlar çeşitli vitamin ve minerallerle dolu dengeli beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Greyfurtta bulunan diğer besinler, anne adayının kemik büyümesini ve yoğunluğunu artırmaya yardımcı olur. Ancak gebe kadınlar ılımlılıkla tüketmelidir.


Bir narenciye meyvesi olan greyfurt, önemli bir antioksidan kaynağı.Kanser veya kanserli hücrenin gelişimi esas olarak serbest radikaller nedeniyle meydana gelir. Ve antioksidanlar serbest radikalleri yok etmek için doğal bir kaynaktır.Greyfurt suyu muazzam anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı sıklıkla kaslarda ve eklemlerde meydana gelen kronik inflamasyonu hafifletebilir . Vitamin C ve diğer antioksidanlar serbest radikallerin verdiği hasarı sınırlar. Vitamin C, beta karoten, çinko ve E vitamini, gözlerin gelişmekte olan maküler dejenerasyondan korunmasını sağlar.Greyfurtlardaki flavonoid içeriği, vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına ve bedeni hastalıklardan koruyabilmesine yardımcı olur. Greyfurtta bulunan antioksidanlar da bir kişide kolesterol seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur. Her gün 1 litre greyfurt suyu içen insanlar, böbrek taşı geliştirme riskini azaltır. C vitamini içeriği yüksek olduğundan, meyve suyu idrar pH'ını arttırmaya ve sitrik asitin salgılanma hızını artırmaya yardımcı olur. Bu kalsiyum taşlarının oluşma riskini azaltır.Vitaminlerin yeterli miktarda tüketilmesi saçların sağlığı ve büyümesi için zorunludur. C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve kıl folikülleri içindeki bağ dokularını güçlendirmeye ve bütünlüklerini korumaya yardımcı olan güçlü antioksidan özelliklere sahiptir.Greyfurt çekirdeği özleri kafa derisi üzerindeki bakterilerle savaşmaya yardımcı olabilir. Cildi yumuşatmaya ve kepekden kurtulmaya yardımcı olur. Greyfurt suyu, saçların sağlığı için zorunlu olan C vitamini ve A Vitamini ile yüklüdür. Her hangi bir ilaç kullanıyorsanız greyfurt suyu içmeden önce hekiminize danışın..
 

Uzman SühaN

Administrator
Greyfurt iyi bir C vitamini kaynağıdır. C vitamini bağışıklık sistemini önemli ölçüde artırır ve soğuk algınlığı kısaltmaya yardımcı olur. C vitamininin ağız ve mide kanserine karşı da koruyabileceğine dair bazı göstergeler vardır. Greyfurt ayrıca vücutta hasara yol açabilecek serbest radikallerle de savaşır. Böbrek taşları genellikle kalsiyum birikmesidir, greyfurt suyu böbrek taşlarını düşürmektedir.Sağlıksız toksinleri vücuttan temizleyerek karaciğere yardım edin .Sağlığımızı etkileyen tehlikeli toksinleri vücudumuzdan temizlenin en harika yolu greyfurt suyu içmektir.Araştırma, meyvenin DNA seviyesinde hasarlı hücreleri bile onardığını göstermektedir. Prostat kanseri erkeklerde en yaygın görülenidir, akciğer kanserinden sonra ikinci ölüm nedeni. Bu hastalığı mücadele etmek ve önlemek için greyfurt suyu için.Araştırmalar, greyfurtun akciğer kanserine karşı koruyucu olduğunu ve savaştığını göstermektedir.Likopen , pembe ve kırmızı greyfurtta bulunan bir anti-oksidandır (beyaz greyfurt, herhangi bir likopen içermez).Bu anti-oksidan, serbest radikallerle savaşan anti-tümör özelliklerine sahiptir.Greyfurt içindeki lif hazımsızlığınızı kolaylaştırmaya yardımcı olur.Lif her zaman sağlıklı bağırsakların anahtarı olmuştur.Greyfurtun faydaları çoktur. Genel sağlığınıza katkıda bulunmak istiyorsanız greyfurt suyu tüketin..
 
Üst