Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Grip geliyor ne yapmak gerekiyor buyrun öğrenelim melekler

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  grip tedavisi gripten korunmak için ne yapmak gerekir buyrun bu makalemizde öğrenelim. Malum kış geliyor Melek'lerim. Mevsimsel değişikliklerin olumsuz yanlarından biride soğuk algınlıklarıdır. Nezle ve grip gibi... Şimdi grip kapıda diyor ve sizlere grip tedavisi hakkında ki bilgilerimizin yanı sıra birde gripten korunmak için bilgiler aktarıyoru ve sağlığınıza dikkat etmenizi bir daha hatırlatıyoruz Melek'ler. Şimdi gelin hepbirlikte grip olunca ne yapmak lazım grip nasıl geçer öğrenelim.

  < Konu Resmi..>  Gribin tıptaki ismi influenzadır. Daha çok solunum yollarına yerleşen A, B ve C virüslerinin neden olduğu bir enfeksiyon hastalığıdır. En önemli özelliği bulaşıcı olmasıdır. Üstelik bulaşıcılığı hastalık belirtileri ortaya çıkmadan 24 saat önce balar ve hastalık sona erene kadar devam eder.

  Kuru öksürük, baş ağrısı, titreme, üşüme, hapşırma, gözlerde kızarma, halsizlik, burun akıntısı ve yüksek ateş, bu hastalığın belirtileridir.

  Hasta olan kişilerle temasa geçmek, çalıştığınız yerde veya okulda hasta kişilerin bulunması, yayılmasına zemin hazırlıyor. Öksürük veya hapşırık sonrasında havaya saçılan damlacıklar, havada 3 gün süreyle kalıyor ve bu havayı soluyan kişiler kolayca hastalığa yakalanıyorlar.

  Grip ve soğuk algınlığı genellikle birbiriyle karıştırılır. İkisi de virüs hastalığıdır. Ancak grip, soğuk algınlığından daha ağır geçer. Soğuk algınlığı hafif kırgınlık, burun akıntısı, hapşırma gibi belirtilerle kendini gösterir. Ancak grip yüksek ateş ve halsizliğe neden olduğundan mutlaka ciddiye alınması gereken ve yatarak tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Dikkat edilmezse, bronşit, orta kulak iltihabı, zatürre, akut sinüzit gibi rahatsızlıklara da neden olabilir.

  Grip aşısının içeriği her yıl Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenir. Aşıyı herkes yaptırabilir. Özellikle 65 yaşın üstündekiler, bağışıklık sistemi bozuk olanlar, astımlılar, kronik bronşiti olanlar, sağlık çalışanları, bebek bakıcıları, diyabet-kalp-akciğer hastalığı- böbrek yetersizliği gibi hastalığı olanlar mutlaka yaptırmalıdır.

  Gribe yakalanmamak için öncelikle bağışıklık sisteminin iyi çalışmasına gayret göstermelisin. Sigaradan uzak durmak, iyi beslenmek, spor yapmak olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Gribe karşı en etkili silahlardan biri C vitamini. Her gün mandalina, portakal, kivi veya greyfurt yiyerek C vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

  Hasta kişilerle yakın temastan kaçının. Onların çatal, bıçak ve bardaklarını kullanmayın. Ellerinizi sık sık yıkayın ve temiz tutun. Mevsimine uygun giyinin.


  Gribe yakalandığınızda bunu atlatmak istiyorsanız, hastalık süresince istirahat edeceksiniz. Grip, yatmadan, dinlenmeden geçmeyen bir hastalıktır. Üstelik gripken işe veya okula gitmeye kalkmak, çevrenizdeki insanlara da bu hastalığı bulaştırmak anlamına gelir.

  Bol bol sıvı tüketmeniz bu hastalığı atlatmanızda en büyük yardımcınızdır. Günde en az 10 bardak su içmeniz, burun akıntısı ve terleme ile kaybedilen suyun yerine konmasını sağlar. Sıcak çaylar, ıhlamur gibi içinizi ısıtan ve size şifa veren içecekleri de tüketebilirsiniz. Ayrıca tavuk suyuna çorbanın sihirli gücünü de kullanın.


   
Grip geliyor ne yapmak gerekiyor buyrun öğrenelim melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boy Uzatmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor Hep Birlikte Öğrenelim

  Boy Uzatmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor Hep Birlikte Öğrenelim

  boy uzatmak için ne yapmalı boy uzatmak için yapılması gerekenler boy uzatmak için ne yenmeli Sevgili melekler, boy uzatmak herm kadınlar hem erkekler için büyük sorunlardan biri. Boy uzunluğundan memnun olmayıp bu uğurda ameliyat masasına yatanlar bile var. Elbette ki bu durum öncelikle genetik ancak özellikle büyüme çağındakilerin yapabilecekleri şeyler de var. Bu yazımızda boy uzatmak...
 2. Sahurda neler yemeliyiz buyrun öğrenelim melekler

  Sahurda neler yemeliyiz buyrun öğrenelim melekler

  sahurda beslenme önerileri sahurda ne yemeli Ramazan Ayı'nda oruç tutarken zorsunmamak için ve bir de oruçluyken zayıflamak için sizlere bu yazımızda sahurda beslenme önerileri sunuyor ve son günlerin merak sorusu olan sahurda ne yemeli konusuna bu yazımızda bir açıklık getiriyor ve sizlere sahur sofraları hakkında bilmeniz gereken bilgileri aktarıyoruz Melek'ler. Sahurda Tok Tutan...
 3. Atlılar Dizisinin Konusu Nedir buyrun öğrenelim melekler

  Atlılar Dizisinin Konusu Nedir buyrun öğrenelim melekler

  Atlılar Dizisinin Konusu Atlılar Dizisi Konusu Başrollerini Sarp Leventoğlu ve Aslı Tandoğan'ın üstlendiği Atlılar dizisi konusu nedir bu yazımızda hep birlikte öğreniyoruz Melek'ler. İşte size Atlılar dizisi hikayesi hakkında merak ettiğiniz bilgiler; Yeni sezonda Star Tv'de başlayan Atlılar Dizisi'nin başrollerini Sarp Leventoğlu ve Aslı Tandoğan oynayacak. Oldukça iddialı...
 4. Kilo Aldırmayan Yiyecekler neler buyrun öğrenelim melekler

  Kilo Aldırmayan Yiyecekler neler buyrun öğrenelim melekler

  tok tutan yiyecekler kilo yapmayan yiyecekler Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda zayıflamak isteyenler için tok tutan yiyecekler neler konu alıyor ve ilgili tüm arkadaşlarımıza, işte tok tutan besinler burada diyoruz! Esmer pirinç: B Vitamini deposu olması sayesinde proteinleri hazmı kolaylaştırıyor. Greyfurt: Metobolizmayı hızlandırıyor...
 5. En Faydalı Buluşlar neler buyrun öğrenelim melekler

  En Faydalı Buluşlar neler buyrun öğrenelim melekler

  Faydalı Buluşlar En İlginç ve Faydalı Buluşlar http://www.meleklermekani.com/icatlar-ve-buluslar/184426-milattan-sonraki-icatlar-ve-buluslar.html paylaşımımızdan sonra şimdi de sizlere en ilginç buluşlar neler sunuyor ve insanoğlunun hayatında ki en faydalı buluşlar hakkında bilgiler aktarıyoruz. Sakarin Kimyager Constantin Fahlberg, iş sonrası elini yıkamadığı için tarihteki en...

Sayfayı Paylaş