Gripseniz tereyağlı pekmez şurubu için

zuzu65

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Gripseniz tereyağlı pekmez şurubu için
pekmez tereyağ öksürük için pekmez limon karışımı öksürüğe iyi gelirmi öksürüğe iyi gelirmi
.
Kışın görülen hastalıklarının tedavisine çok fazla para ayırmayın! Mutfağınızdaki besinlerle de tedavi olabileceğinizi söyleyen uzmanlar, ucuz ve etkili yöntemler öneriyor. İçine eritilmiş iki çay kaşığı tereyağı ve limon eklenen pekmez şurubu, bunlardan yalnızca biri!..

Soğuk kış ayları, birçok hastalığa davetiye çıkartıyor. Medical Park Hastanesi Aile Sağlığı Uzmanı Dr. Ebru Talum Gürpınar; hastalıklarla mücadele ederken, ağrı kesicilerin özellikle de antibiyotik tarzı ilaçların doktora danışılmadan kullanılmaması gerektiğini belirtiyor. Dr. Ebru Gürpınar, olumlu etkisi ve güvenilirliği kanıtlanmış bazı basit yöntemleri uygulayarak da, birtakım hastalıklardan korunmanın mümkün olduğunu söylüyor. İşte Gürpınar'ın tavsiye ettiği ekonomik ve doğal tedavi yöntemleri:

ÖKSÜRÜĞÜN İLACI IHLAMUR
* Bağışıklık sistemimiz kuvvetli olursa, hastalıklara yakalanma riskimiz azalır. Grip ve soğuk algınlığına bağlı öksürük ve boğaz ağrılarını hafifletmek için basit bir şurup önerimiz olabilir: Bir kahve fincanı pekmezin içinde iki çay kaşığı tereyağını eritip, bu karışımın içine de bir adet limon sıkarak öksürüğünüzü hafifletebilirsiniz. Pekmezli şurubun tadından hoşnut olmayanlar ise; ıhlamur çayının içine bol bol limon ve iki tatlı kaşığı bal katarak hazırlanan farklı bir karışımı içerek, iyileşmeyi deneyebilirler.

EKİNEZYA ÇAYI GÜÇ VERİR
* Bağışıklık sistemini güçlendirmek için ayrıca, bol bol su içmek ve portakal, limon ya da yeşil sebzeler gibi C vitamini içeren gıdalar tüketmek gerekir. Bağışıklık sistemimizi, takviye dış desteklerle de kuvvetlendirebiliriz. Bunun için ekinezya çayı içebilir veya ginseng bitkisini içeren ürünleri kullanabiliriz.

MİGRENE LAVANTA!
* Eğer migren hastasıysanız, ağrılarınızın başlayacağını hissettiğiniz anda sakin, sessiz ve loş bir ortama giderek dinlenin. Ayrıca, alnınızın iki yanına lavanta yağı ile masaj da yapabilirsiniz. Öte yandan; kahve, çikolata, muz ve fıstık gibi bazı yiyecek ve içeceklerin migren ağrılarını tetiklediği bilinmektedir. Bu nedenle, bu tür gıdaların tüketimini kısıtlamanızda büyük yarar vardır. Bulantıları geçirmek için ise, basit bulantı hapları kullanabilirsiniz.

KEKİKLE KOLESTEROL DÜŞER
* Kolesterol problemi yaşayan kişiler keten tohumu, kekik suyu, ceviz kabuğu ve bazı bitkisel ürünleri tüketerek kanlarındaki kolesterol oranını düşürebilir. Ama en etkili yöntem; kolesterol seviyesini yükselten şarküteri ürünlerinden, çerezlerden, kuruyemişlerden, alkolden ve yağlı yiyeceklerden uzak durmaktır. Tansiyon ve şeker problemi olan kişiler ise; aşırı derecede tuzlu ve şekerli yiyecekleri tüketmekten mutlaka kaçınmalıdır.

REFLÜ İÇİN YÜKSEK YASTIK!
* Reflü şikayeti bulunan kişilerin, gece yatmadan dört saat önce yeme ve içme aktivitelerini mutlaka sonlandırmaları gerekmektedir. Eğer reflünüz varsa ve yatış saatine yakın yemek yemek zorunda kalırsanız; kullandığınız yastığı bir parça yükselterek mide asitlerinizin yemek borunuza zarar vermesini engelleyebilirsiniz

sabah.com
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
Misafir
M
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
TİTAN
T
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
*MeleK*
*MeleK*
Uzman SühaN
Cevaplar
1
Görüntüleme
710
L
Üst