1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Gül Ağacı ve Özellikleri

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Gül Ağacı Gül Ağacının özellikleri Gül Ağacı neye iyi gelir


  Kokusu ve görüntüsüyle her kadının sevdiği gülün ağacı ile ilgili olarak bazı bilgiler vermek istiyoruz sizlere melekler :)

  [​IMG]


  Gül Ağacı ; Orta güneşli, killi kumlu ve kırmızı toprakları çok sever. Yediveren, Bodur, Sadberk, Sarmaşıktır. Güllerinin sürekli canlı olması için yanmış çiftlik gübresi ile diplerinin her ilkbaharda gübrelenmesi gerekir. Daldırma ya da çelikle üretilir. Bunları dikme zamanı hemen ilkbahar öncesinde ve don tehlikesinin ortadan kalktığı günlerde başlar. Ancak toprağın Sonbahar'da derin işlenmiş olması gerekir.

  Şifası, sağlıklı yetişen Güllerin yaprakları, dalları, taze ya da gölgede kurutularak saklanan çiçekleridir.

  Gül Ağacı Faydası

  Ağız yaralarında; uygun bir kavanoza 1 litre su, 50 gram taze Gül çiçeği yaprağı konularak, güneşte 1 hafta bekletilerek gerektiğinde kullanılabilecek çok yararlı bir gargara ilacı elde edilir.

  Çabuk kızaran, ya da yorgunluktan yaşaran gözler için; Gül fidanlarının taze yaprakları ve körpe dallarını aynı ölçüde suyla kaynatarak elde edilen sıvıyı bir pamuğa sürerek yapılan banyo iyi gelir.

  Bulantı için; taze ya da kurutulmuş 40 gram Gül çiçeği yaprağı, 1 litre suda haşlanır. Ara sıra birer kahve fincanı içilirse kişiyi rahatlatır.

  Öksürük için; bulantıdaki gibi hazırlanan çayın içilmesi kişiyi rahatlatır.

  Güzellik için; 1 ölçü vazelini, hazır satılan 3 ölçü Gül suyu ile iyice karıştırıp hazırlanacak losyon, eldeki çatlakları giderir. Elleri güzelleştirir.

   
Gül Ağacı ve Özellikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gül ağacı

  gül ağacı

  Rüyada gül agaci görmek serefli bir kisi veya büyük bir devlet adami ile tabir olunur. Gül agaci kestigini gör-mek gam ve kedere delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada gül agaci görmek, iyilik yapan kimselere amelsiz ilme veya bir seyi yapmaksizin söylemeye isaret eder.
 2. Gitar yapımındaki ağaçlar ve özellikleri

  Gitar yapımındaki ağaçlar ve özellikleri

  gitar hangi ağaçtan yapılır akçaağaç gitar gitarın özellikleri resmi ve özellikleri ağaçları Akçaağaç,Kızılağaç (Alder) : Gövde yapımı için uygundur.Hafif,ucuz,güzel görünümlü ve kolayca cilalanıp boyanabilmeseinden dolayı çok tercih edilen bir materyaldir.Parlak bir tonu vardır. Akçaağaç,İsfendan Ağacı (Maple) : Sap yapımı için uygundur.Pldukça sağlam,ağır ve kolay cilalanabilen bir...
 3. Meşe Ağacı ve Özellikleri

  Meşe Ağacı ve Özellikleri

  Meşe ağacı Meşe yararları Meşenin sağlığa Faydası Bahçeleri ve parkları süsleyen meşe ağacının insan sağlığına olan faydalararından haberiniz var mı melekler ? Hemen sizi aydınlatalım :tik: Meşe; Kayıngiller familyasındandır ve kışın yaprak döken veya her zaman yapraklı olan, uzun ömürlü bir orman ağacı cinsidir. Odunu sık dokulu ağır, sert ve damarlıdır. Erişkin meşenin odunu, kızıla...
 4. Ceviz Ağacının Özellikleri

  Ceviz Ağacının Özellikleri

  Cevizağacı hakkında bilgi Cevizağacının yararları nelerdir Cevizağacı Cevizin insan sağlığına ne kadar faydalı bir besin olduğunu hepimiz biliyoruz melekler :) Peki ya bu yemişin ağacının da aynı ölçüde bazı rahatsızlıklara iyi geldiğini biliyor muydunuz ? İşte ceviz ağacının ilginç özellikleri :tik: Uzun ömürlü, gövdesi kalın, kerestesi ve meyvesi değerli ulu bir ağaçtır. Yemişi...
 5. Rüyada Gül Ağacı Görmek

  Rüyada Gül Ağacı Görmek

  Rüyada Gül Ağacı Görmek ne anlama geliyor lütfen rüyamı yorumlayın arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş