Güneş yanığı acısına ne iyi gelir

• Konbuyu başlatan Yazgülüxzzxzx
  • Başlangıç tarihi
Y

Yazgülüxzzxzx

Forum Okuru
Güneş yanığı acısına ne iyi gelir
Güneş yanığı acısına ne iyi gelir bitkisel tedavi yöntemi

Merhaba

Malum yaz ayındayız ve denize gidiyoruz güneşin altında o kadar çok mu kaldım bilmiyorum ama cildimde ciddi bir yanık oluştu ve bu sızlıyor acıyor. Bunun acısını ne dindirirebilir buz gibi suyla banyo yaptım ama geçmiyor. Ne tavsiye edersiniz. Pişik kremi falan sürdüm . Ama acısını almadı acısını alacak bitkisel bir şeyler var mı ne kullanabilirim bitkisel olarak güneş yanığı acısına ne iyi gelir bitkisel bir tedavi yöntemi var mı yazarsanız memnun olurum. Teşekkürler

Merhaba

Özellikle yaz aylarında hele hele denize gittiğimizde güneş altında çok fazla kalmamaya özen göstermeliyiz. Eğer güneşlenecek isek sabah saat 7 ile 10 arasında öğleden sonra da 3 ile 6 arasında güneşlenmeliyiz.

Güneşin zararlı ışınlarının en yoğun olduğu ve dik geldiği saatlerde asla güneşlenmenizi tavsiye etmem. 50 faktör değil 100 faktör güneş kremi sürsenizde çok ciddi zararları var.

Güneş yanığı acısını hafifletmek için size aloe vera öneririm. Aloe vera bitkisinin yaprağındaki jeli çıkartın bir kase içerisinde toplayın bunu 20 dakika ya da 30 dakika buzlukta bekletin . Yanık olan daha doğrusu güneş yanığı olan bölgelerinize sürün hem acısını alacaktır hem de doğal bir antiseptik olduğu için cildinizi eski sağlığına kavuşturacaktır.

Geri