Etiketler:
  1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.380
    Ödül Puanları:
    113

Günlük ped kullananlar merak ettiklerinizin yararlı mı zararlı mı burada

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

günlük ped kullanmanın zararları,günlük ped alırken nelere dikkat etmeli,günlük ped nasıl kullanılır,günlük ped hakkında bilgiler
    Günlük pedler, çoğu kadının imdadına yetişmiştir bu zamana kadar. Eğer çok fazla akıntınız varsa uzun süreli bir ped kullanamayacağınız için günlük ped kullanmanız gerekmektedir. Ama bu pedlerin değişimi de oldukça sık yapılmamalıdır. iki saat gibi bir kısa sürede değişen pedler zararlı.
    Sık sık ped değiştirmek yerine iç çamaşırı değiştirin. Ama kendinizi ped değiştirince rahat hissediyorsanız pedin yüzde yüz pamuk olmasına özen gösterin. Yüzde yüz pamuk olduğunu paketin üzerinde yazan 100% Cotton yazısından anlayabilirsiniz.

< Konu Resmi..>

Naylon değeri ne kadar düşük olursa bir pedin hastalık riskiniz o kadar az olur.Çok sık akıntısı olan ve iç çamaşırı sürekli ıslanan kadınlar için günlük pedler büyük kolaylık. Ancak dikkatli kullanılmadığı takdirde mantar oluşumu gibi rahatsızlıklara yol açabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Gökçen Erdoğan, günlük ped kullanımına ilişkin uyarılarda bulunuyor.

"Kısa sürede yani 1-2 saatte bir değiştirilmesi, çok koku veren pedlerden kaçınılması ve hassas ciltlerin kullanmamasını öneriyorum. Günlük ped kullananlarda, özellikle ped yüzeyine hem sürtünmeden dolayı hem de sürekli ıslaklıktan dolayı mikropların yerleşimi kolay olacağı için mantar enfeksiyonuyla sık karşılaşılır. Bu yüzden mümkün olduğunca ped kullanmak yerine çamaşır değiştirmeyi, kullanılacaksa da sağlıklı üretilen pedlerin kullanılmasını ve sık sık değiştirilmesini önemlidir.

Ped alırken paketinin üzerinde %100 organik koton" yazısı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yine paketin üzerindeki "içindekiler" kısmında bulunan maddelere bakıp naylon oranı en düşük pedlerin sağlıklı olacağı unutulmamalı. Çünkü naylon oranı arttıkça enfeksiyon riski de artıyor. Tabii bu ibareler birçok markada bulunmuyor olabilir, bu durumda deneyimle anlamaktan başka şansımız yok. Naylonu en az (naylonu çok olan pedler yürürken hışırdar), pamuğu en çok olanlar alınmalıdır."

Annelere öneri
    "Annelerin, adet görmeye başlayan kız çocuklarının ped seçimiyle bizzat ilgilenmesi ve onları bilgilendirmesi önemli bir ayrıntı. Çünkü yaşları itibariyle pedlerin kalitesinden ziyade ambalajına bakarak seçim yapabiliyorlar. Ayrıca alerji yapan bir pedin alerji yaptığını dahi anlamayıp ciltlerindeki değişimleri normal karşılayabiliyorlar."

Günlük ped kullananlar merak ettiklerinizin yararlı mı zararlı mı burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kutu sütler zararlı mı?

kutu sütler zararlı mı?

hazır sütten yoğurt yapılırmı Reklamlara inandık, bir nesil margarinle büyüdük. Reklamlara inandık, mahallemizi kapı kapı dolaşan sütçümüzü bıraktık, marketlerden kutu süt alır olduk. Kutu süt üreten şirketler, sokak sütünün (diğer adıyla çiğ sütün) sokakta uzun süre gezdiğini, mikrop ürettiğini, sütçünün su kattığını, pis olduğunu söylediler. Kendi ürettikleri kutu sütler “hijyenik”...
  2. Şimşek Faydalı mıdır,Zararlı mıdır?

Şimşek Faydalı mıdır,Zararlı mıdır?

şimşek resmi şimşek resimleri simsek şimsek şimşek, faydaları, zararları, nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Büyük çoğunluğumuz şimşek çaktığı zaman çok korkarız.Oysa basit bir doğa hareketidir şimşek..Tabiatta meydana gelen her olay gibi şimşek çakmasının da bir nedeni ve hatta faydaları vardır. Havadaki bağımsız nitrojen gazını,...
  3. Hamileyken Bilgisayar Kullanmak Zararlı mıdır Diyen Melekler Buraya

Hamileyken Bilgisayar Kullanmak Zararlı mıdır Diyen Melekler Buraya

gebelikte bilgisayar kullanımı,gebelikte bilgisayar zararlı mı, Bilgisayar artık çağımızın vazgeçilmezleri arasında geliyor ve hemen her evde artık bir bilgisayar bulunuyor şimdi asıl merak edilen gebelik döneminde bilgisayar kullanmak sakıncalı mı yada bebeğime bir zarar verir mi korkusudur şimdi konumuza göz atalım detaylarıyla öğrenelim; Günümüzde bilgisayar hayatımızın her noktasında yer...
  4. Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı?

Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı?

Bu sayfa; Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler ebeveynlerin çocuklarını büyütürken ne çok merak ettiği sorulardan biri yürüteçin işe yarayıp yaramadığı, çocuklarına faydası olup olmadığıdır. Yürüteçler bazen çocuğun eğlenmesi için genellikle de yürümesini kolaylaştırır düşüncesiyle alınıyor. Peki bu alet yararlı mı değil mi? Çocuk...
  5. Noviderm boreade kullananlar memnun kaldınız mı merak ediyorum

Noviderm boreade kullananlar memnun kaldınız mı merak ediyorum

Benim cildim yazın çok kuruyo ayrıca siyah gözenekler var ayrıca 20 yaşındayım sizce bu ürün iyi gelir mi yoksa cildime herhangi bir krem ya da bi bakım yapmam doğru olur mu bu yaşta. Ama gözenekler çok rahatsız ediyor ayrıca yazın da çok kuruluk yaşıyorum. Noviderm alkolsüz ve doğal bir ürün olduğunu duydum ne derece doğru merak ediyorum.

Sayfayı Paylaş