güzel bacaklar için bir çok estetik yöntemi hakkında bilgiler

M

Misafir

Forum Okuru
güzel bacaklar için bir çok estetik yöntemi hakkında bilgiler
ayak bileği kalınlaştırma bacak kalınlaştırma ameliyatı bacak estetiği estetiği fotoğrafları yolları
Günümüzde kadınlar sadece meme, burun ve yüz estetikleri için değil, güzel bacaklara sahip olabilmek için de estetik cerrahlarına başvuruyor.

Güzelleşmek uğruna estetik ameliyat olur musunuz? Tartışın!

Bacak estetiğinin alanına giren birçok konu var. En önemlilerinden biri, baldırlara uygulanan estetik işlemler. Bu operasyonlar, ileri derecede kilo alıp vermiş kişilerde bacağın üst bölümünün sarkması nedeniyle uygulanıyor. Bu durumda bacakta oluşan ve deri fazlalığı olan bölgelerin adeta pantolon çeker gibi estetik operasyon ile yukarı çekilmesi söz konusu.

Bu sorun, bacağın iç ve arka kısımlarında da görülebiliyor. Daha da ileri durumlarda, örneğin 40-50 kilo veren kişilerde, eldiven gibi bacağın tüm üst bölümünün yukarı çekilmesi şeklinde bir ameliyat yapılması gerekiyor. Bu da oldukça zor bir ameliyat.

Bu konuda hastalara belli bir süre hareketsizlik öneriyoruz. Buradaki izlerin, özellikle kasık içindekilerin yerçekimiyle genişleyip aşağı doğru sarkabileceğinin hastaya anlatılması gerekiyor.

Bacaklardaki yağ çıkıntıları, bacağın görüntüsünü bozuyor. Bunu ortadan kaldırmakta ise en çok "liposuction" yöntemi kullanılıyor. Yağ fazlalıkları alınarak bu düzensiz çıkıntılar azaltılabiliyor.

Bacağın şeklinin çok kalın görünmesine neden olan yağ fazlalıkları da aynı şekilde alınıyor. Ancak kas yapısının artmasıyla oluşan deformitelere bir şey yapma şansımız yok.

Kadınların kabusu ’O’ harfi bacaklar

Bazı kadınlarda iki bacağın arasındaki açıklık adeta ’O’ harfine benziyor. Bu da çok kötü bir görüntüye neden oluyor. Ancak bu açıklık, çevre bölgelerdeki yağ dokularının alınıp, bacak içlerine enjeksiyon yapılmasıyla aşılabiliyor. Bu işlemlerden sonra bir yıl içinde enjekte edilen yağ dokusunun üçte biri ya da yüzde 40’ı kalıyor. Bu yüzden aynı işlemi tekrar etmek gerekiyor.

Bir de bacaklardaki deri ve deri altındaki yağ tabakasının zamanla sarkması sorunu var. Eğer böyle bir sorun varsa, fazla olan sarkmayı şiddetlendirecek yoğun bir deri altı yağ dokusu söz konusuysa, ince bir liposuction ile sarkmayı kuvvetlendiren kütle azaltılabilir. Böylece hem deri altı yağ dokusu azalmış olur, hem de bu bölgede ameliyat sonrası oluşmuş fibrotik yapının sarkma şansı azaltılır.

İnce ayak bileği kalınlaştırılıyor

Bacak içlerine yapılan yağ enjeksiyonları, çok ince görünen ayak bileği için de yapılabiliyor. Kas ve oradaki tendon kalınlığının dışındaki kalınlaşmayı, özellikle yağ fazlalığının artmasıyla oluşmuş kalınlaşmayı, liposuction ile azaltabiliyoruz. O bölgedeki deformiteleri de aldığımız yağ dokusuyla doldurabiliyoruz.

İnce baldırlara implant

Baldır bölgesinde, birtakım doğumsal sorunlarla, daha sonradan ortaya çıkmış çok ince bir kas yapısının gelişmemesi şeklinde sorunlar görülebiliyor. Yağ enjeksiyonlarının yeterli olmadığı durumlarda baldır implantı yerleştiriyoruz. Bunlar memedeki kadar sorunsuz değil, oldukça titiz takip edilmesi gereken implant çeşitleri. Bacak bacak üstüne attığınızda rahatsız edici olabiliyorsa da, baldır genişliği yaratmak istediğimizde uygulayabileceğimiz yöntemlerden biri.
 
Üst