ha-mil-le-yimmmmmmm ama!

özlem_23

Yeni Üye
Üye
ha-mil-le-yimmmmmmm ama!
biraz önce dr. dan geldim gebelik kesemin çok aşağıda olduğunu söledi böyle bişeyle karşılaşan var mı? acil cevap bekliyorum hamiş meleklerhttps://www.meleklermekani.com/images/smilies/hasta.gif

Merhaba canım kese aşagıda oldugu zaman yerinde olmamıs oluyor ve düşük ihtimali oluyor.. Buna önlem olarak ilk 3 ay cok önemlii... 3 ay cok dikkat etmelisin ev işlerini bile yapmamalısınki bebeğin snaa sıkı sıkıya sarılsın canım.. Genelde karşılaşılan bir durum korkma ve doktorunu iyi seç ve doktorun vereceği tavsiyelere dikkat et ... ama dediğim gibi kese yerinde oluşmadıgı zamanlarda sadece düşük tehlikesi oluyor ve genelde dikkat edildiğinde Allahın izni ile bişey olmuyor canım.. benim bildiklerim bunlar .. sakın fazla egilme dogrulma agır bieyler kaldırma yatabildiğin kadar yat ve dinlen... senden güzel haberler bekliyorum sankın canınıda sıkma hersey rabbimden... tekrar hayırlı ugurlu olsun canımcım..

sağol bitanem ama üzgünüm engel oluamıyorum zaten nasıl bir doktor anlamadım son adet tarihimi olmam gereken tarihi hatta adet olmam gereken tarihte pembe kanama olduğu dahil herşeyi anlattım.ultrasona girdim dokto bana kesen rahim ağzına çok yakın dedi.1 hafta sonra yine gel dedi.bana kaç haftalık hamile olduğumu bile söylemedi.kötü birşey mi diye sordum takip edicez dedi.ama birşey dikkatimi çekti.bu durumu yaşayan hamilelerde düşük riski oluyormuş.yatmaları gerekiyormuş(allah hepsine hayırlı doğumlar sağlık evlatlar versin inşallah)bana yatma dinlen demedi ilişkiye girme bile demedi.bu nedek oluyor

sağol bitanem ama üzgünüm engel oluamıyorum zaten nasıl bir doktor anlamadım son adet tarihimi olmam gereken tarihi hatta adet olmam gereken tarihte pembe kanama olduğu dahil herşeyi anlattım.ultrasona girdim dokto bana kesen rahim ağzına çok yakın dedi.1 hafta sonra yine gel dedi.bana kaç haftalık hamile olduğumu bile söylemedi.kötü birşey mi diye sordum takip edicez dedi.ama birşey dikkatimi çekti.bu durumu yaşayan hamilelerde düşük riski oluyormuş.yatmaları gerekiyormuş(allah hepsine hayırlı doğumlar sağlık evlatlar versin inşallah)bana yatma dinlen demedi ilişkiye girme bile demedi.bu nedek oluyor
Canıım için rahat etmediyse farklı bir doktora git.. inanki ben biraz problem li hamilelik geçiiriyorum kaç farklı doktora gittimi ben bile unuttum... içine sinmediyse başka bir yere daha git canım ve ordadanda bir sonuç al... Sana örnek vermek gerekirse benim arkadasımada aynı tanı konmuştu ve öğrendiğinde 5 haftalık hamileydi.. tuvalet ve yemek yemek haricinde 3ay yatmıştı... ve kese azda olsa yukarı gelmişti ve geriye kalan 6 ayınıda kontrollu geçirdi şimdi maşallah nur topu gibi bi oğlu var... canını sıkma sonucta olumlu dusunmelisinki hersey olumlu olsun.. Allaha emanetsin hersey gonlunce olsun..

Canıım için rahat etmediyse farklı bir doktora git.. inanki ben biraz problem li hamilelik geçiiriyorum kaç farklı doktora gittimi ben bile unuttum... içine sinmediyse başka bir yere daha git canım ve ordadanda bir sonuç al... Sana örnek vermek gerekirse benim arkadasımada aynı tanı konmuştu ve öğrendiğinde 5 haftalık hamileydi.. tuvalet ve yemek yemek haricinde 3ay yatmıştı... ve kese azda olsa yukarı gelmişti ve geriye kalan 6 ayınıda kontrollu geçirdi şimdi maşallah nur topu gibi bi oğlu var... canını sıkma sonucta olumlu dusunmelisinki hersey olumlu olsun.. Allaha emanetsin hersey gonlunce olsun..
canım çok sağol moralim şimdi biraz da olsa düzeldi.ama emin olmak da istiyorum doktorum bana kesem aşağıda olduğu halde yat dinlen bile demedi bu ne demek ki

Aslında cok rastlanan bir durum ama demekki sayfada bu durumu yasayan meleklerimiz yok.... ama içini rahatlatmak için farklı bi doktora gitmenide öneririm... Rabbim sağsalim kucagına almayı nasip etsin amin...

amin canım sende inşallah bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın bütün sorunlu hamilelik yaşayanlaa rabbim kolaylık versin aminnnnnnnn.

INSALLAH doktor hata yapmistir bebegin olmasi gerektigi yerde sana kavusucagi gunu tamamliyodur:)

Kese asagida oldugu zaman genelde bos gebelik oldugunu duymustum eger bu ihtimal yoksa ilk uc ay yatakta gecmesi daha sonrada erken dogum riski oldugu icin agir kaldirma, stres, fazla yurume, cinsellik gibi olaylara sinir koymak zorundasin...Iyi bir doktor ve sabirli bi anne olursa bebek saglikli bi sekilde dogabiliyo..

Geri