Hadi rekor kıralım

Maskemi taktım
Sürdüm boyalarımı
Giyindim en süslü yalanlarımı
Bir yüzüm gülerken, gizlenir öbür yüzüm
Kimse duymasın içimden ağladığımı
Aslında hayat zor değil
Mutsuzluk diye birşey yok, yalan
Herşey güzel olacak, herşey güzel olacak
Ne zaman, ne zaman

Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz. Domatesci, biberci bağ...ırır da kuyumcu bağırmaz. Eskici bağırırr ama antikacı bağırmaz. İnsan bağırırken düşünemez.
Düşünemeyenler ise hep kavga içindedir. İnsanın kazandığı paradan
değil, paranın kazandığı insandan korkulur.. [Necip Fazil Kısakürek]

İnsanların çoğu sevmekten korkuyor Kaybetmekten korkduğu için. Düşünmekten korkuyor sorumluluk getireceği için. Konuşmaktan korkuyor eleştirilmekten korktuğu için. Yaşlanmaktan korkuyor gençliğin kıymetini bilmediği için. Unutulmaktan korkuyor dünyaya iyi birşey vermediği için. Ve ölmekten korkuyor aslında yaşamayı bilmediği için ;)

eflatuna iki soru sormuşlar

Birincisi ; "Insanoglunun sizi en çok sasirtan davranislari nedir ? "...
Eflatun tek tek siralamis :

• Çocukluktan sikilirlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarini özlerler...
  • Para kazanmak için sagliklarini yitirirler. Ama sagliklarini geri almak için de para öderler...
  • Yarindan endise ederken bugünü... unuturlar.Dolayisiyla ne bugünü ne de yarini yasarlar...
  • Hiç ölmeyecek gibi yasarlar. Ancak hiç yasamamis gibi ölürler...

Sira gelmis ikinci soruya ; "Peki sen ne öneriyorsun?"

Bilge yine siralamis ;

• Kimseye kendinizi "sevdirmeye" kalkmayin! Yapilmasi gereken tek sey, sadece kendinizi "sevilmeye" birakmaktir...
  • Önemli olan; hayatta "en çok seye sahip olmak" degil, "en az seye ihtiyaç duymaktir"..

milletini yüceltmek isteyenler tarihten ders alıp geleceğe çeviriyor yüzünü, ülkemizde ise cumhurriyet cocuğu değilim osmanlı torunuyum diyen milyonlarca insan var. medeniyet bize çoookkk uzak, tarihiyle övünmeyi bırak utanıyorlar şanlı kahramanlıklarla dolu cumhurriyet savaşlarından......

afba01786f9f4cfa1c20863ft8.jpg

Geri