Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

yakınımda bir eczane var nöbetçi alıcam ama negatif çıar diye korkuyyorum ama alıcamm İNŞALLAH seninde benimde bebeğimiz olur

merhaba misal diğer pahalı idrar testinden yoktu bende ucuzlarından aldım ve silik çıktı ama çok az belli oluyor ???????????? şimdi kafam daha çok karıştı acabad diğer tesler bu testlere göre daha mı hassas ? acaba hamilemiyim ????

Silik çıkmışsa hamilesin demek ki. Birçok arkadaş bunu söyledi burada. Kan testi yaptır kesin sonuç verir. Kafanda da soru işareti kalmaz. Eğer öyleyse şanslısın. 2.ayında hamile kalabilmek herkese nasip bir şey olmuyor. ;)

iyi akşamlar hanımlar. siteye yeni üye oldum. aslında ara ara hep yolum düşüyordu buraya ama artık ne yapacagımı bilmiyorum.
kısaca bulundugum durumu anlatayım size. 1 yıldır korunmadıgımız halde gebelik gerçekleşmedi. bunun 5-6 ayını saymıyorum çünkü o dönemler düzensiz adet görüyordum. işin aslıda adet düzensizligi olunca biz bu korunma işini bırakalım dedik bi korkuyla. bi kaç sefer 2 aya bir 3 aya bir geldi adetim. o dönemde doktora gittin alttan muayene etti. herhangi bi sorun olmadıgını söyledi 3 aylık bi ilaç verdi ilaçla günlerim düzeldi. bırakıncada 10 ar günlük gecikmelerle regl oldum. doktora tekrar gittim. adet günümün 2. günü yine alttan muaye oldum hormon testi yaptırdım. yine sonuç aynı yumurtalıklar rahim agzı vs. temiz. evlendikten sonra 15 kilo almıştım nezaman bi 7-8 kilo verdim ozaman regl dönemlerim düzeldi. suan toplamda 12 kilo gitti. dahada devam ediyorum vermeye. regl düzeldi kilo verdim falan umudum artmıştı ancak yine her ay hayal kırıklıgı. neyse benim sorum şu normal muaneyle sorun yok gözüküyor. 1 yılda oldu benim izlemem gerekn yol ne. neler yaptırmam lazım normal muayeneyle(alttan ultrason) görünmeyen sorunlar olabilirmi? bunalr nasıl görünür nasıl tespit edilir. neler yapmalıyım.
lütfen bi yol gösterin bana

Hikayen bana benziyor. Tipik polikistik over durumu. O 3 aylık doğum kontrol hapı bende de geçici etki yapmıştı. Doktorun biri ısrarla kilo ver dedi. Sen başarmışsın ben onu da başaramadım. Daha fazla böyle gitmeden bebek olsun diye başka doktora gittik. Yumurtlamayı sağlayıcı tedaviye geçtik. Yani klomen+iğne, ultrasonla takip. Başarabilecek miyiz bilmiyorum ama bu yola başvurduk. Sen de çocuk isteğinizin olduğunu ısrarla doktoruna söyle ve gereken tedaviyi yaptır bence.

Cnm aranizda ne gecti bilmiyorum fakat bosver hayata birkez geliorsun ve bir kez yasiyorsun milletin senin morelini bozmasini izin verme bu kim olursa olsun senin esinle aran iyise gerisini bosver bu dunyanin öteki tarafida var ztn sana haksizlik yapanlari allaha havala et yinede icini dökmek istersen anlatabilirsin herzaman dinlerim sen canini sIkma

Sağ ol Mevlana. Buraya sıkıcı şeyler yazmak istemezdim ama işte çok daraldığım bir dönemdi. Çok tahammülsüzüm. Bu kullandığım ilaçların da payı neticesinde mi bilmiyorum. Allah'a havale ettim zaten. Başka çarem yok ki. Çok rahat yalan söyleyebilen bir insanla baş edemem ben. Allah gçsteriyor yalanlarını bir bir. Bana sabretmek düşüyor.

Senin tedavin ne oldu? Çatlatma iğneni oldun mu? Ben daha adet olmadım bakalım.Bu hafta anlaşılır ne olacağı...?

evet berrak da söylemiş, silikse çok yüksek ihtimalle hamilesin. ucuz testler de doğru sonuç veriyor. yarın sabah idrarınla tekrar dene, daha sağlıklı sonuç alırsın. çok sevindim senin adına. ben de bir gün burada silik haberini veririm inşallah :D

Evet eyees o hayatımızı mahvetmek için var gücüyle çalışanlar yok mu? Ben de ah ediyorum ama. Şu dünyada bir gün huzur bulamasınlar... Bu stresler yüzünden olmuyor bebek galiba.

Semah a hoş geldin diyorum. Umarım en kısa zamanda sen de hamile kalırsın. Moralini bozma, üzme kendini. ;)

Yüsra önceki sayfalara baktım. Kanda 9 gün önce baktırmışsın ama erken yaa. Erken davranmışsın. Adete 1-2 gün kala baktırsan kesin sonuç verirdi acele etmişsin. Adetin geçsin bi. Doktora git. Kanda kesin sonucu al derim ben. İnşallah hamilesindir sen de.

Geri